Jump to content

Martorul airbag aprins si inchidere centralizata.


xai
 Share

Postare recomandată

Am si eu doua probleme: :blah_:

1.

De cateva zile cu temperaturi de - 10 grade martorul de airbag din bord nu mai vrea sa se stinga.

Stie cineva ce poate avea? In manualul de exploatare scrie sa ma prezint la service.

Poate fi de la vreo siguranta?

2.

Inchiderea centralizata a luat-o razna,

deschid usile din telecomanda si se inchid instant intr-o secunda, fara sa mai apas pe buton.

De regula facea 1 bip la inchidere cand cupla alarma si respectiv 2 bip-uri la decuplare si deschidere.

Acum se aud doar 2 bip-uri scurte la decuplare, usile nu se deschid si nici nu armeaza.

Credeti ca o decuplare/cuplare baterie ar rezolva problema?

Alarma e UNGO, de 5 ani n-a avut nici cea mai mica problema.

Astept sfaturile/parerile voastre, multumesc!

Modificat de xai
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt airbag trebuie sa pui testerul ca sa vezi si sa stergi eroarea care o fi

la inchidere... suna a fi armare pasiva... adica daca deschizi masina si in x secunde nu deschizi o use se inchide la loc...

acum poate ai probleme cu switc-urile si nu simte usa deschisa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
2.

Inchiderea centralizata a luat-o razna,

deschid usile din telecomanda si se inchid instant intr-o secunda, fara sa mai apas pe buton.

De regula facea 1 bip la inchidere cand cupla alarma si respectiv 2 bip-uri la decuplare si deschidere.

Acum se aud doar 2 bip-uri scurte la decuplare, usile nu se deschid si nici nu armeaza.

Credeti ca o decuplare/cuplare baterie ar rezolva problema?

Alarma e UNGO, de 5 ani n-a avut nici cea mai mica problema.

Astept sfaturile/parerile voastre, multumesc!

Exact asa am patit si eu. Problema era de la switch-ul + lipiturile din broasca de la usa soferului.

Tot Ungo am si eu, inainte de problema cu switch-ul facea bip cand inchideam masina si bip-bip cand o deschideam.

Acum face bip-bip mai repede cand o inchid si bip-bip mai rar cand o deschid.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.De cateva zile cu temperaturi de - 10 grade martorul de airbag din bord nu mai vrea sa se stinga.

Stie cineva ce poate avea? In manualul de exploatare scrie sa ma prezint la service.

Poate fi de la vreo siguranta?

Am patit exact acelasi lucru la un Polo, dupa gerurile de acum cateva zile. Remediul a fost simplu. Am sters eroarea si nu a mai aparut. Asa ca daca ai posibilitatea, fa acelasi lucru, exita 90% sanse sa nu fie nevoie sa ajungi pe mana celor de la service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.Cu martorul de airbag m-a rezolvat colegul SWATCAT( mi-a sters o eroare care aparuse din cauza faptului ca

scosesem eu o siguranta cu contactul pus).

2.Alarma se comutase pe modul valet...am schimbat inapoi si merge ca inainte, adica normal.

Multumesc de ajutor si raspunsuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scrie in manualul alarmei.

Pui contactul, apesi butonul de urgenta, iei contactul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!