Jump to content

axe cu came


sebi_bc
 Share

Postare recomandată

tot am citit cate una alta despre axele cu came si cuplul sau viteza castigata prin schimbarea axului,dar am zis ca e mai bine si sa mai intreb ca nu strica :scratch:

de la inceput vreau sa spun ca nu ma refer ca axele custom ci la cele stock !!!!!

ma gandesc in primul rand daca sunt compatibile si daca o sa simta ceva diferenta ,ca e destul de simplu schimbarea axului ,asta daca si si tacheti hidraulici cum e in cazul meu !!!!

eu am 8v :nono:

vreau sa pun un ax G-grind care din cate stiu e este cel mai agresiv pt motoarele 8v, mai sunt si cele cu A- care nu ar fi asa de sprintene

acum mi-a venit alta idee ,oare axul de pe motorul de 2,0L 8v de la golful 3 de 116 cp ar fi compatibil? si daca da ar fi ceva castig ?ar mai trebui schimbat ceva la motor in afara de ax ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tot am citit cate una alta despre axele cu came si cuplul sau viteza castigata prin schimbarea axului,dar am zis ca e mai bine si sa mai intreb ca nu strica ;)

de la inceput vreau sa spun ca nu ma refer ca axele custom ci la cele stock !!!!!

ma gandesc in primul rand daca sunt compatibile si daca o sa simta ceva diferenta ,ca e destul de simplu schimbarea axului ,asta daca si si tacheti hidraulici cum e in cazul meu !!!!

eu am 8v :P

vreau sa pun un ax G-grind care din cate stiu e este cel mai agresiv pt motoarele 8v, mai sunt si cele cu A- care nu ar fi asa de sprintene

acum mi-a venit alta idee ,oare axul de pe motorul de 2,0L 8v de la golful 3 de 116 cp ar fi compatibil? si daca da ar fi ceva castig ?ar mai trebui schimbat ceva la motor in afara de ax ?

Axa de pe motoarele de golf 2 1.8 8v GTI este cea mai agresiva asa zisul G grind pt tacheti hidro.Axa de 2.0 este mai slaba, pt. a se incadra la norme de poluare mai stricte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sebica am eu un ax luat jos de la 2e vii cu al tau de 112cp si le comparam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tre sa facem treaba !!! ca imediat da caldura si ne punem pe treaba !!!! :icon_cool:

deci se ramane la ideea cu G-grind?!?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ar fi beton o idee cu 16v !eu fac cinste cu chiulasa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!