Jump to content

Cheder iesit din lacas (nu mai sta fixat)


IONUTBLV
 Share

Postare recomandată

Dand cu maturicea zapada de pe masina, cred ca am atins chederul si numai intra in locasul sau:(

Sa-l lipesc, ca de stat acolo nu sta :icon_thumright:

post-49425-1263665555_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,vreau sa iti spun ca am avut si eu problema asta,il agatasem si a iesit, chederul are in interior o banda metalica care este maleabila,incearca sa o indoiesti sa fie drept dupa care o introduci inapoi in locas,ar trebui sa stea,vezi parca trebuie mai intai sus dupa care o presare cu putere,daca nu reusesti nici cum lipestel la loc cu un pic de poxipol transparent,si eu lam lipit asa si stat de o vreme buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandesc, ca nu sta din cauza gerului de afara, poate s-o mai incalzi si intra la locul sau!! :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil si din cauza gerului,dar daca nu lai indreptat si ai incercat sa il fixezi asa cum se vede in poza e prea arcuit ca sa stea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu ma insel acel cheder iese pana la capat si merge schimbat (cel putin la mine pe fata iese la golf). Scoate-l du-l in casa la caldura si incearca sa il readuci la forma initiala :)

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu l-am pus pe pozitia initiala, dar nu sta :icon_thumright: , si ma gandesc ca e de la gerul de afara si-l respinge de pe locasul sau :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu un fen fierbinte sau o bricheta cu jet incalzesti zona unde este stramba si dupa incearca sa o ti acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu trebuie sa incalzesti,zona respetiva are in interior o banda metalica care este maleabila,incearca sa o indoiesti un pic mai mult decat forma initiala,si eu am avut problema asa dar vreo luna a mai stat dupa care la fiecare inchidere a usii sarea din loc,cauta in magazine probabil sa gasesti chederul ala,iar daca nu poxipol tine ff bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Ciudat e ca ,tipul care a pus acel colant pe stalpi 100% a dat "la o parte:D" acel cheder, cum D-zeu la pus ianpoi nu am aflat raspunsul:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!