Jump to content

Masina cu vechime pe forum, proprietar nou


kirkus

Postare recomandată

Daca pui singur autolevelingul, si e si functional, si nu ai nici erori in bord, si mai si reglezi farurile singur, te declar zeul meu :D.

Link către comentariu

Asa arata cablajul pentru ledurile din stopurile de ceata/mers inapoi.

Mai trebuie 3 gauri in fiecare pentru prinderi dupa care urmeaza lipirea ledurilor si rezistentelor :D

post-15380-0-11629600-1297836140_thumb.j

Link către comentariu

Arata foarte bine, dar sa stii ca nu e foarte sanatos sa legi ledurile in paralel. Nu poluez topicul cu explicatii. Da-mi PM si iti explic.

Link către comentariu

Multumesc bughy89 pentru informatiile de pe private.

Am tinut cont de ele si am modificat PCB-urile. Mai trebuie sa micsorez rezistentele cu ~100 ohmi pentru a avea o iluminare mai puternica. Deja ma descurc mai bine cu lipitul smd-urilor si ma gandesc serios sa le schimb pe cele din bord, tot cu leduri Osram, dar albe.

post-15380-0-50301500-1298833834_thumb.j

Link către comentariu
the_punkreas2003

Kirkus, ar fi bune poze before/after :) Sa stiu daca ma apuc si eu de modificari :)

Link către comentariu

Stai asa, ca am pus-o la vanzare :)

Am o ocazie pe care mi-e greu sa o refuz...asta daca se vinde Plus-ul

Link către comentariu

Nu spun pana nu iese treaba, dar este din grupul VAG

Modificat de kirkus
Link către comentariu

passat???................ DSG........variant ?

hai zi-o numai noua ca nu ne bagam peste tine.

Modificat de mami
Link către comentariu

mami e pe aproape, dar pana la finalizare mai e...

Daca nu iese treaba ma voi ocupa in continuare de PLUS care nu m-a dezamagit pana acum.

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

A4 s-tronic variant? :D

Cred ca vor arata super stopurile icon_thumright.gif

Link către comentariu

Schimbul e din ce in ce mai indepartat. Procedura s-a modificat, iar sansele tind spre 0

Link către comentariu

Buun...

Am renuntat la noua masina...era un Passat CL 2.0 TDI DSG, 47.000km cu xenon si climatronic...In rest nimic

Problema e ca fusese trosnit bine de tot...numai piesele au fost ~12.000 de euro [lovit lateral dreapta, sarite toate airbag-urile, schimbate praguri, aripi, etc, etc...]

Asa ca voi continua cu Plus-ul

Link către comentariu

O prima poza, imediat dupa montaj cu ceata aprinsa. Mai trebuie sa fac codarea de ceata pe post de pozitii cu intensitate redusa.

In plus, acum am 2 lampi de mers inapoi :D

Urmeaza o spalare

post-15380-0-45717300-1299735673_thumb.j

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!