Jump to content

Masina cu vechime pe forum, proprietar nou


kirkus

Postare recomandată

Postez si eu, cu intarzierea de rigoare...felicitari pentru ce ai facut cu masina domnule!! Fiecare modificare facuta cu cap si cat mai discret sau cat mai OEM, asa trebuie sa fie o masina :D Asteptam proiectul cu farurile cu nerabdare!! :)

Link către comentariu

Merci, merci. Acum te asteptam si pe tine cu modificari.

E pe vine si proiectul asta.

Timp sa fie si il realizez

Modificat de kirkus
Link către comentariu

Ce sa mai zic ? DAMMMMM....

Super tare volanul si mai ales ca ai reusit sa faci comenzile sa functioneze.Am si eu cateva intrebari pe tema asta dar le discutam la o intalnire.

Acum hai farurile !

Link către comentariu

Bun, bun! Viitorul suna bine :icon_thumright: Cand estimezi ca esti gata cu montatul? Ai idee?

Link către comentariu

Clasicul set de intrebari: de unde le-ai luat, de pe ce masina provin, sunt bixenon? La montaj nu uita si aparatul foto

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Eu cred ca stiu raspunsurile la intrebarile tale! :D

Link către comentariu

Nu cred ca stii toate raspunsurile :D

Sa o luam pe rand:

Le-am luat de la un magazin din state care se ocupa de comercializarea de solutii pentru headlights retrofit.

Nu provin de pe o masina anume, sunt concepute de ei. Ca si light output bat multe proiectoare OEM.

Da, sunt bixenon. Solenoidul misca "shield-ul" pentru a da mai multa lumina.

Functioneaza cu bec H1 HID.

Exista si varianta pentru bec d2s, buna pentru cei care au acum h4. In cazul meu trebuia sa tai din lentila si nu am vrut.

Frumusetea e ca e plug'n play. Asta dupa ce se desface farul.

Link către comentariu

Cat te-a costat setul de lupe plus transportuldin America, este mai avantajos decat sa cumperi un set de faruri xenon Hella? Merg puse si pe bec H7?

Link către comentariu

Nu ne dai si noua un link ceva? M-ar interesa si pe mine asa ceva pentru passat. Chestia e ca passat-ul are din fabrica lupa. Oare s-ar putea schimba?

Link către comentariu

Pentru golf normal e mai simplu sa cumperi faruri cu totul. Pentru Plus e mai greu cu gasitul de faruri cu lupa.

Ce am luat eu intra pe gaurica de H7.

Pe passat merita doar daca vrei bixenon. Lupa existenta e destul de buna si pt xenon pe scurta.

Daca ar fi sa o schimbi merita sa pui alta lupa, nu una plug'n play pentru cei ce nu au lupa.

Una buna este asta: Bi-xenon: FX-R (google)

Link către comentariu

Astazi am inceput montajul si am si testat setup-ul.

Mai trebuie reglat si lipit farurile.

Prima impresie este una pozitiva:

dsc05920p.th.jpg

dsc05921a.th.jpg

dsc05922r.th.jpg

dsc05923a.th.jpg

dsc05924f.th.jpg

dsc05925y.th.jpg

dsc05926i.th.jpg

dsc05927k.th.jpg

dsc05928q.th.jpg

dsc05929z.th.jpg

dsc05930i.th.jpg

Link către comentariu

Felicitari maestre! Arata superb farul, zici ca e fabrica. Felicitari pentru lucrare si pentru rabdare, cred ca ai avut nevoie de multa :)

Link către comentariu

Rezulttul este unul foarte bun !

Ma bucur pentru tine abia astept sa-ti vad masina ...

Link către comentariu

Multumesc.

Astazi am lipit si farurile la loc. Trebuie sa le reglez manual pe verticala putin.

Cel din dreapta bate putin cam sus.

In plus trebuie sa pun un releu/cablu pentru a lua curent direct de la baterie. Cand pun faza lunga xenonul clipeste de cateva ori si se stinge, ramanand doar halogenul.

Link către comentariu

Arata excelent farurile. Ai facut o treaba buna cu lupele astea.

Foarte frumoasa masina, te-am vazut si prin trafic de cateva ori.

Spor la modificar in continuare si sa te bucuri de masina. :D

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

MESERIE montajul lupelelor ! Nici nu zici ca nu's de-acolo :wub:

Apropo, cum sunt calitativ ? Lumina disperasa este ok ?

Felicitiari :Driver:

Modificat de Riddler
Link către comentariu

Cu permisiunea d-lui Kirkus, voi raspunde eu la intrebarea ta Riddler. Le-am vazut si studiat aseara o gramada, bat foarte foarte aproape de cele OEM. Cele pe care le-am avut eu pe Passat(OEM), dispersau la fel in lungime si putin mai mult in latime, dar nu e o diferenta sezisabila. Asa ca si la mine in far vor ajunge asemenea lupe in curand :Driver:

Felicitari inca o data domnule!

Link către comentariu

Multumesc de raspuns Calin. Si asta in conditiile in care Xenon-ul de pe Passat e unul dintre cele mai bune OEM. Totusi Acura TL il bate, insa lupele sunt enorme, punand multe probleme la montaj.

Speram ca saptamana asta sa mai fie o masina cu lupe pe forum ;)

Si in plus, ambele vor avea un look mult imbunatatit decat ce se vede acum in poze. Stati aproape :)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!