Jump to content

Masina cu vechime pe forum, proprietar nou


kirkus

Postare recomandată

De ieri masina e incaltata cu Eagle F1 Asymmetric 225/45/r17

Parca e alta masina...mult mai silentioasa si mai confortabila la rulare.

Tot ieri m-am chinuit cu montarea antenei GPS si a cablului AUX-IN de la mfd2. Nu a fost usor, dar am resuit sa le pun frumos. Vor urma poze.

Link către comentariu

Salut, arata foarte bine navigatia, este noua sau second? Si cat te-a costat? Sa o stapanesti cu placere!

Link către comentariu

Salut. Multumesc de urare.

Navigatia a fost second, dar arata ca noua.

Link către comentariu

alo,domnu,mai usor!pai ce,acum o sa vrei si dvd?

bafta si spor,imi place directia pe care ai luat-o!

brgds

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Un mic update:

-am montat tempomatul ce statea de 3 luni in masina (multumesc AlBundy)

-am scapat de difuzorul de la carkitul nokia, semnalul intrand acum la boxele din fata (taiere, mufare, conectare marca AlBundy de asemenea)

-am modificat cablul aux-in pentru ca nu avea mufa buna, acum totul e ok.

-am eliminat cablurile inutile din bord si le-am legat mai frumos pe cele existente pentru un acces mai usor la ele.

Link către comentariu

Navigatia arata mult mai bine decat un player normal, dar la noi nu isi are rostul. mai bine iti luai o replica. Bafta in continuare.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

De cateva ore am instalata si oglinda electrocromata pentru interior. N-am apucat sa o testez in trazic din cauza luminii, dar cu lanterna se inchide la culoare :)

Modificat de kirkus
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Intre timp am modificat oglinda, gaurind bila si suportul pentru trecerea firelor.

Masina va primi cat de curand o piesa LUK .. ghici ciuperca ce-i :icon_cheesygrin:

In plus pana la sfarsitul saptamanii viitoare ar trebui sa primesc asa ceva : volanl.th.jpg

Link către comentariu

foarte frumoasa masina...ai mult bun gust

se pot vedea filme pe mfd2 prin aux-in?

Link către comentariu

Multumesc Spaga

Cu o interfata pot conecta orice sursa video. Momentan nu am in plan asa ceva.

Link către comentariu

George, vad ca esti intr-un upgrade continuu :) . Ce bine o sa arate volanul montat ^_^ . Spor la modificat in continuare!

Link către comentariu

Super!

Dar nu sta bine acolo. Asteptam poze dupa ce-l pui la locul lui.

Felicitari kirkus, SUPERBA. :huh:

Te sustin in alegerea player-ului OEM. Eu am ceva "chinezesc" si se aude ca intr-o strachina.

Link către comentariu

Ce sa zic... imi place ! acum sa vedem cum o rezolvam cu calculatorul de coloana :blah:

Link către comentariu

Bravo man. Congratulations!

Din cate vad forma e foarte asemanataore cu cea de G5 GTI. Am gasit un lucru care nu imi place la volan :blah:. Pielea perforata e fix invers fata de volanul meu. Asta inseamna ca unde pun eu mana (la ora 9 si la ora 3) pielea nu e perfoarata.

Sa il invarti sanatos!

Link către comentariu

Multumesc. Da, nu e rau :D

Ramane problema calculatorului de coloana. Am montat unul cu terminatia AK (bun pentru comenzile de g5) si nu e bun. Trebuie unul de G6 sa vada comezile astea.

Cel pentru G5 mergein aria de publicitate. :)

Multumesc colegilor b32fdy si albundy pentru suportul acordat chiar si duminica.

Modificat de kirkus
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

stiu...e pe vine :Driver:

pana la sfarsitul saptamanii ar trebui sa fie pe masina.

Link către comentariu

Calculatorul a venit din Taiwan ieri. Astazi sper sa am din nou claxon si butoanele functionale.

Link către comentariu

S-a montat si calculatorul de coloana. Dupa 2 zile fara servo l-am si codat :Driver:

Butoanele se aprind, claxonul si comenzile functioneaza.

Urmeaza un proiect interesant la faruri :D

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!