Jump to content

Masina cu vechime pe forum, proprietar nou


kirkus

Postare recomandată

Adevarat. :icon_thumleft: Dupa gusturile mele tot nu mi se pare ok. Macar putea sa fie mai mic :D

Link către comentariu
Pai nu facem achimb. Tu-ti iei ce vrei si imi vinzi dsg-ul

Pai eu de a mea ziceam ca crapa.

Sent from my GT-I9000

Link către comentariu

La Leon Cupra R caruia stergatoarele ii stau paralele cu stalpii parbrizului senzorul sta in coltul de sus, pe partea soferului. Aia da pozitie idioata. Asa macar exista simetrie ...

Felicitari pentru upgrade

la seat nici afisajul computerului de bord nu e pe centru ...

post-67184-0-19020600-1316630582_thumb.j

Link către comentariu

Codul pentru oglizile pe care le vrei tu este 3C0 857 521 F si au fost montate pe Golf V, Golf Plus, Passat .

3C0 857 522 F pentru dreapta

Link către comentariu
the_punkreas2003

Sa-mi zici si mie preturile pt oglinzile electrocromate si ce modificari trebuie sa mai fac :) Merciiiii!!!

Link către comentariu

CAte 2 fire trase de la oglinda interioara catre usi prin mufele de la stalpii A unde se baga niste pini.

Link către comentariu
the_punkreas2003

Like! Acum sa vedem cu ce preturi ma loveste George. Daca e 300EUR o oglinda e nasol :)

Link către comentariu

Hehe...o oglinda e 270 ron la niste baieti la dezmembrari. Se gasesc si mai ieftine, insa nu sunt pe stoc :)

Link către comentariu
  • 2 months later...

Super :D .

Imi poti da un PM cu ce ai avut nevoie si cat a costat totul? Eu am doar blocul de lumini cu Auto :))

Link către comentariu

Pai e simplu...intai ai nevoie de un bolovan sau de o simpla plimbare prin tara...sigur o sa iti sara o piatra in parbriz.

Pe urma schimbi parbrizul cu unul ce are loc de senzor.

Achizitionezi o oglinda de pe ebay (60-70 euro cu transport)

Achizitionezi un senzor (30 euro de pe ebay cu transport)

Achizitionezi cablajul (30 de euro cu transport)

Tragi fir de la comutator la centrala electrica pentru Auto

Montezi toate celelalte componente si gata :D

Link către comentariu

Ms pentru raspuns, George :D . Este casco, nu e problema :)) . Ultima data tot eu am spart parbrizul :))

Link către comentariu
  • 1 month later...

Nu am mai scris de mult pe aici.

Masina se aprope de o cifra rotunda si merge parca din ce in ce mai bine :)

Am ridicat-o putin crezand ca vine zapada uriasa in Bucuresti si cred ca asa va ramane. Se comporta exemplar B14-le si ridicat si coborat.

De cateva luni am pragurile cumparate, ins aam o mica infundatura de iarna trecuta in pragul din dreapta si nu le pot monta pana nu o rezolv. Sper sa rezolv in curand problema.

In rest motorina sa fie, insa masina ramane la vanzare. Neaparat vreau ceva cu DSG...

Link către comentariu

Sa vedem de unde iau bani :P

Totusi eu sper sa vand Plus-ul si sa iau ceva care are DSG din fabrica, iar daca va fi tot ceva diesel sa fie CR neaparat :)

Link către comentariu

Ca vand Plus-ul e pasul inapoi...asa ca sper sa compensez cu unul inainte prin alegerea CR-ului

Dar pana la vanzare mai e muuulllt la cum merge piata :)

Link către comentariu
the_punkreas2003

Dar acum nu se mai plateste taxa ;) Avem destul timp sa facem upgrade la 2.0TFSI :D

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!