Jump to content

Masina cu vechime pe forum, proprietar nou


kirkus

Postare recomandată

Gata,

Maine am inspectia Casco. Am vorbit deja la Ager si imi voi pune parbrizul cu senzor. Nu are rost sa am o dauna de 3 ori mai mare la PBN, mai ales ca si parbrizul de acum e luat tot de la ei si nu am avut nicio problema, fiind identic cu originalul.

Link către comentariu

Ma gandeam eu ca nu te uiti daca e ud senzorul ala de ploaie si zici daca ploua, trebuia su duca undeva cu un cablaj. :lol:

Modificat de GtSport
Link către comentariu

Ti-as ura sa o stapanesti sanatos, dar e putin prea tarziu. Il invidiez pe viitorul proprietar si aproape ca m-ai facut sa regret ca am cheltuit banii pe o masina noua :pirat: .

Speechless !

Link către comentariu

Aripi sa isi ia zborul de la el :biggrin: . Nu dar 2.0TFSI ar merita, mai ales ca isi doreste foarte mult :P

Link către comentariu

Pune direct 2.0 tsi cu DSG. Cred ca ar fi singurul Plus ci combinatia asta.

Eu asta imi doresc la masina mea.

Sent from my GT-I9000

Link către comentariu

Nu stiu. Sunt curios totusi. Prin primavara de gand sa mai fac o investitie in masina. Poate in motor nou si cutie de viteze...

Sent from my GT-I9000

Link către comentariu

In principiu as face schimb cu a ta, mai ales ca ai ambreiaj nou :) insa nu ma bag pentru ca, desi nu are probleme are totusi o varsta si la ce noroc am io, n-ar fi exclus sa inceapa sa zica ceva la tine si ar fi aiurea.

Link către comentariu

Pai nu facem achimb. Tu-ti iei ce vrei si imi vinzi dsg-ul :)

Pana una alta, avem parbriz si senzor, totul ca la mama ei

c1e6a210-f65f-891a.jpg

Link către comentariu

Nice :) . La golf 5 Plus senzorul nu este integrat in suportul oglinzii? Sau e facut asa din cauza parbrizului care e mai intunecat in zona suportului :lol:

Modificat de George Mihail
Link către comentariu
the_punkreas2003

Ce cauta chestia aia pe mijlocul parbrizului? :o

LE: m-am uitat la poze pe mobile.de si vad ca plusurile asa sunt, cu senzorul pe mijloc. Ai de ce sa-ti atarni cruciulitele :)))))

Modificat de the_punkreas2003
Link către comentariu

Mai baieti, veniti cu lectiile facute. Cum are plus-ul stergatoarele? Ele fac un v pe mijloc, deci senzorul trebuie sa fie sub v-ul respectiv :)

Link către comentariu
the_punkreas2003

As putea jura ca exista masini cu stergatoarele ca Plusul dar care totusi au senzorul in dreptul oglinzii. Printre ele se numara Peugeot 307, Opel Astra J etc etc :) Deci asta nu e un argument. Daca eram in locul VW as fi gasit o solutie mai buna decat montarea senzorului taman acolo :) Dar nu-i nimic, Jorje Fermecatoru', nu ti-ar sta rau cu niste cruciulite :)))

Ca sa nu zici ca sunt rau iti spun ce nu-mi place la Golful meu. Desi am interiorul gri deschis, au pus oglinga neagra. De ce nu au pus-o p-asta ca a ta nu stiu dar ma rog :)

Modificat de the_punkreas2003
Link către comentariu

La Leon Cupra R caruia stergatoarele ii stau paralele cu stalpii parbrizului senzorul sta in coltul de sus, pe partea soferului. Aia da pozitie idioata. Asa macar exista simetrie ...

Felicitari pentru upgrade

post-16307-0-89089400-1316625312_thumb.j

Link către comentariu

La Leon sta in partea pasagerului, daca te uiti prin tetiera dreapta o sa vezi volanul acolo, acel Cupra R este cu volan dreapta.

Felicitari George! Nu ti-ai luat tu liber degeaba. :lol:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!