Jump to content

Masina cu vechime pe forum, proprietar nou


kirkus

Postare recomandată

Multumesc de aprecieri.

2fast4you, sigur merge la fel.

Ti-am dat PM cu mai multe detalii.

Bafta

Link către comentariu

Poze cu unele din update-uri:

dsc04917d.th.jpg

dsc04900t.th.jpg

dsc04913.th.jpg

Masina a primit si un set de pedale + footrest de GTI. A fost chin mare pentru ca nu e chiar plug'n play acceleratia pentru Plus.

Link către comentariu

Hm ... noi trebuie sa ne vedem cat mai repede stii nu ? :)

Baga poze cu pedalele ... la ce pret si de unde ?!

Link către comentariu

Si pedalele... Mai trebuie finisat la baza acceleratiei, dar asta mai poate astepta putin.

Pretul este cel de reprezentanta...nu-l stiu exact pentru ca au fost cadou...

post-15380-1272259060_thumb.jpg

post-15380-1272259065_thumb.jpg

Link către comentariu

Sa te bucuri de ea domnule ... nu stiam ca ai acest user (personal insa ne-am cunoscut) :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Vazut si admirat azi :lol: Dupa ce am trecut de ea am vazut ca o curatai :D Din pacate ma grabeam si nu am apucat sa o admir mai mult,as fi vrut sa intru in vorba un pic cu tine.Tu erai azi pe la ASE,nu?Stai prin zona?

Sa o conduci cu placere in continuare!

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Salutare si merci de urari

Eram in timpul unui curs foarte interesant de la master :)) care m-a inspirat sa o curat de bitum.

Sambata si duminica cam pe acolo o sa o vezi (ca si in momentul de fata).

Link către comentariu

Frumoasa masina. Sa o stapanesti sanatos. Ma bucur cand mai vad Golf Plus pe forum :D .

Foarte buna ideea cu RNS2 si Tv-out de la telefon pentru diferite chestii. Ai mai studiat in detaliu? Ma intreb daca rezolutia din TV-out a telefonului se potriveste cu cea a ecranului din navigatie.

RNS3 mi se pare prea scump si nu stie chiar asa multe. Adica prefer sa am ceva cu sistem de operare prin care sa am un oarecare control (eventual pentru adaugare de functii)

Iar modelele replica de la Witson & Co , din cate am citit pe forum nu sunt fiabile si au unele probleme.

P.S. Te-ai gandit sa iti pui Xenon ? Ma bate gandul, dar cu unele chestii sunt in dubii.

Link către comentariu
lucian_90tud

Tot mai frumoasa iti faci masina.

Xenon i-ai putea pune....daca ai gasi faruri cu lupa ca daca pui pe astea cu oglinda vin si iti sparg farurile :P Glumesc, da oricum e ft aiurea pt ceilalt din trafic.

Si mai pune si tu niste poze frumoase sa vedem cum mai arata masina :D

Numai bine :D

Link către comentariu

@raver99 ... prezinta-ti si tu plusul acilea. cat despre mfd2, nu ar avea de ce sa nu se potriveasca rezolutia, atata timp cat merge perfect si pe un lcd.

rns510 e tentant, dar pe langa costul lui mai e si can-gateway-ul de cumparat.

@lucian, e tentant xenonul, dar se gasesc mai greu faruri cu lupa pentru Plus...mai apar pe ebay.de la ~400 euro fara partea electrica si fara instalatie. mai e si auto leveling-ul...nu cred ca merita investitia.

O sa urmeze si ceva poze mai rasarite

Link către comentariu

Am sa il prezint, insa inca nu e cum vreau eu. Doresc sa mai fac unele modificari. Deocamdata banii se indreapta spre altceva ;).

Asa e cu Xenon-ul. E destul de scumpa investitia. Pe langa far si electronice mai trebuie sa schimb si Bordnetz-ul si apoi sistemul de auto-levelling. Poate intr-un viitor mai indepartat.

Link către comentariu
lucian_90tud

Pacat ca e asa scump. Si nici aftermarket nu am vazut cu lupa, cum sunt cele de la Hella pentru G5.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

650 km facuti ieri cu masina, trecand prin 4 randuri de serpentine (Prahova, pasul Ouituz dus-intors si Bran-Rucar -> jantele par a fi gri), drumuri nationale si A1, masina s-a comportat excelent, chiar daca inca e incaltata cu "bocanci".

Consum pe bord la sfarsitul zilei: 5.9%

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Chiar daca azi e zi libera pentru mai toata lumea am zis sa incerc sa ii fac revizia de 60k km.

Spre norocul meu am gasit liber la AmiAuto:

Ulei Castrol 5W40 - 4L, ramas cu 200ml

Filtru ulei Mann

Filtru Motorina Mann

Filtru aer Mann

Manopera

Fabuloasa suma pentru cele de mai sus: 318 Lei

S-a schimbat si un colier la burduful de planetara (uimitor era OEM) pentru suma de 6 Lei

Ma declar mai mult decat multumit

Modificat de kirkus
Link către comentariu

Se pot pune lupe pe farurile OEM cu oglinda. Si ies foarte bine si lumineaza extrem de bine. :cheers:

Link către comentariu

Pai nu pentru plus. Se pun lupe pe farurile originale cu oglinda. Asa cum si-a pus si colegii Michel_9N si monkishor. Il stiu si eu pe tipul care se ocupa cu asa ceva.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Acum am vazut despre ce e vorba...

Nu arata rau, dar intai as vrea sa vad live la cineva :P

Un nou update: MFD2

Pentru cine e interesat pot oferi ajutor pentru folosirea DVD-urilor de navigatie copiate :D

Modificat de kirkus
Link către comentariu

Frumos arata in bord noua unitate audio :biggrin:

Ma bucur ca te`am lamurit putin cu aspectul lupelor... mai ramane sa gasim pe cineva sa le si monteze !

Link către comentariu

Da, ramane de studiat chestia cu lupele.

Aseara am aflat ca al meu calculator de coloana suporta doar BC si Tempomat, asa ca adios volan multifunctional.

Astazi dau comanda si de cauciucuri ca nu se mai poate :rolleyes:

Link către comentariu

Stiu, dar nu e in plan/buget :Driver: [ma rog, nici MFD2-ul nu era...]

Maine o voi incalta cu un set de Asymetric.

Link către comentariu

Nu dai jantele? :) Iti dau cu tot cu set de Assymmetric. :blink:

Te pot pune in legatura cu cei la care iti poti pune lupe?

Link către comentariu

Hehe...jantele raman.

Da-mi un PM cu datele de contact pentru lupe.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!