Jump to content

Masina cu vechime pe forum, proprietar nou


kirkus

Postare recomandată

Pai eu chiar m-as baga :)

Am facut si lista de piese si sunt cateva de schimbat :) daca vrei sa scapi de cuti, let me know :D

Link către comentariu

Nu, nu vreau. Vreau doar sa vad daca este nevoie de ceva reconditionare. Nu am probleme cu ea dar ma gandesc ca are deja un rulaj... 142.000 km.

Link către comentariu
Si da, totul functioneaza :D

A mers din prima sau a trebuit sa legi in paralel servomotoarele V113 si V71 (de la recirculare)?

Felicitari, arata foarte bine..

Link către comentariu

Nu am legat nimic in paralel.

Teoretic ar trebui, dar nu stiu daca e 100% necesar

A mers atat de simplu si datorita existentei Webasto-ului

Link către comentariu
the_punkreas2003

Nu, nu vreau. Vreau doar sa vad daca este nevoie de ceva reconditionare. Nu am probleme cu ea dar ma gandesc ca are deja un rulaj... 142.000 km.

Vezi ca pe la Constanta schimba cineva toate internele cutiei, ramane doar carcasa ta cu piese noi. Vorbeste cu Cipos, el stie detalii mai multe. 1.000EUR costa.

Link către comentariu
Teoretic ar trebui

Nu mai stiu exact incepand cu ce an de fabricatie au schimbat circuitul electric, insa personal la toate cele 3 golfuri 1K la care am inlocuit panoul climatronic a trebuit sa leg in paralel servomotoarele respective. Nu functiona recircularea.

Daca la tine totul functioneaza corect si nu sunt stocate DTC-uri pe adresa 08, cu atat mai bine, pt. ca ai scutit timpul necesar recablarii..

Masina are si incalzire in scaune? Sau doar panoul climatronic are comenzile pt. incalzire?

Link către comentariu

O sa vad ce erori am stocate.

Si da, masina are scaune incalzite din fabrica.

Link către comentariu

Vezi si in blocurile de masura de pe clima daca se misca servomotorasele la comanda de recirculare.

Cand punem dsg?

Link către comentariu

Ideea e ca vag com-ul meu nu imi citeste measuring blocks pe clima.

Ar trebui sa ma uit in advanced meas blocks, dar nu stiu unde exact

Ma gandesc si la dsg, stai linistit :P

Modificat de kirkus
Link către comentariu

Hai ca usor usor... devine G6... vezi ca poti face modificarea si la partea exterioara :D

Link către comentariu

De G6 GTI! :blah:

Felicitari pentru totate modificarile...ai o masina deosebita. Ne-am mai petrecut noi prin trafic de cateva ori si ti-am admirat masina.

Spor la treaba in continuare si nu o vinde!

Link către comentariu
the_punkreas2003

Ia fa-ti dsg-ul mai repede, sa stiu la ce ma bag si eu :D

Link către comentariu

Hai cu suspensia, lasa dsg-ul. Ai frane, dar te rastorni cu chioscul. :))

Modificat de GtSport
Link către comentariu

N-ai reusit sa-l rastorni tu, asa ca sunt in siguranta...

Dar m-a cam bagat Calin. in boala :(

Link către comentariu

Foarte tare, dar nu cumva ai uitat sa mentionezi modificarea importanta care urmeaza? :))

Link către comentariu

Un 2.0 tfsi? Lol

Teo, dar nu erai oncall? :))

Modificat de kirkus
Link către comentariu

Astazi Plus-ul a plecat la mare. Pe drum s-a comportat excelent pentru traseul avut spre Kavala. A vazut ceva serpentine si mers destul de sportiv prin pustietatile bulgariei. 50% din drum nu a fost mirosit de gps (rns 510).

In grecia in schimb, nota 10. Pana acum mi-a gasit tot.

Ca si consum am ajuns cu 6.6, dar sunt mai mult decat multumit.

Si cateva poze

d4fb28ea-e20e-b578.jpg

d4fb28ea-e22a-4454.jpg

Link către comentariu

Gata mini sejurul in Kavala.

Ne-am intors cu 1700km in plus. Masina s-a comportat exemplar, desi am nimerit 2 drumuri bombardate in Bulgaria.

Upgrade-urile franelor si al farurilor sunt de departe cele mai bune lucruri pe care le-am facut masinii. Am venit ieri pe noapte prin Bg si totusi parca era zi :)

De asemenea RNS 510-le isi face absolut toti banii. In Grecia stia fiecare vagauna. In Bg...am mers mai mult pe offroad (am si luat-o pe niste drumuri inedite).

Un singur lucru nasol a facut masina si anume un limp mode pe autostrada in Bulgaria ( la o viteza de meritam arestat :P ). Trebuie sa investighez.

Link către comentariu
the_punkreas2003

Este protectia stupid-proof, nu limp mode :))) Aveai sutele de euro pregatite pt gabori de rupeai vitezometrul? :D

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!