Jump to content

Masina cu vechime pe forum, proprietar nou


kirkus

Postare recomandată

Publicat (modificat)

Inca un update: reglaj avans injectie (pus pe 0 de la -1.5 grade) si schimbat relanti-ul la 820rpm de la 840.

Rezultat priceless...masina nu mai tremura la relanti!

Multumesc Cristi ( Al Bundy) !

Modificat de kirkus
Link către comentariu

interesanta chestia cu avansul, tremura asa urat la relanti? si eu am bkd si nu mi se pare ca trebuie sa fac si eu operatiunea asta...

Link către comentariu

Da, imi facea figuri si nimeni nu i-a dat de cap. Cand am vazut ca si dupa schimbul de volant-ambreiaj face la fel am zis ca trebuie sa actionez intr-un fel :)

Link către comentariu

Felicitari inca o data domnule. Am mers aseara cu masinuta, merge impecabil, intr-adevar nu mai are tremuratul ala prost de BKD si in plus de asta m-a cucerit "animalul" de turbo :)) Trage fantastic de bine si foarte liniar, pana in 4400-4600 ture...ceva frumos :)

Succes in continuare!

Link către comentariu

Sa ma anunti daca iesi in seara asta cu masina. Calin m-a facut si mai curios decat eram :)

Link către comentariu

Putin spalata.

Am nevoie de o solutie pt jante. Ceva recomandari?

c1e6a210-05e1-1596.jpg

c1e6a210-05f2-944b.jpg

Link către comentariu
lucian_90tud

Ce bine arata :wub: . Cati cai ai acum cu turbo de 2.5?

Link către comentariu

Eu eram pregatit sa iau asa ceva. Cumva l-ai mai folosit? Pare sa faca treaba...

Link către comentariu

cat costa maglavaisul? nu prea cred totusi ca ajunge un recipient la 4 roti...dupa cum aplica cel din video :)

Link către comentariu

Ce a postat Circo acolo este Sonax Full Effect si este unul dintre cele mai bune produse pentru jante (inlatura chiar si pilitura de fier care se stie se curata foarte greu).In filmulet este varianta pentru US (la noi in tara este incolor)

Aveti totusi grija sa luati ce trebuie, deoarece gasiti si Sonax Gel, care nu prea face minune si este mult mai ieftin decat acesta.

500 ml varsat la pretul de 35 Ron (daca il doriti cu ambalajul original mai costa 25 Ron in plus).

Spor la curatat si intretinut !!! :D

Link către comentariu

Si inlatura si dracia aia de praf negru de`l am pe jante de la placutele de frana?

Link către comentariu

Yoyo_man - Tot acolo gasesti si varsat :)

Bogdy - Da, pentru asa ceva este facut , vei observa ca imediat dupa aplicare jantele vor "sangera" semn ca produsul isi face treaba si inlatura pilitura , dupa 5 minute zici ca au fost in razboi :)

Link către comentariu

Nu arata rau solutia. Am una no name acum. O testez dimineata

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Solutia no name = FAIL :)

O sa incerc ceva mai bun data viitoare.

In rest numai de bine. Masina merge impecabil.

Sistemul de franare fata ar trebui upgradat totusi...

Modificat de kirkus
Link către comentariu

Azi ridic de la posta solutia de curatat jante din post-urile mele de mai sus. Pun mai diseara un review cu poze

Link către comentariu

pt jante am luat din targ o solutie. 10-15 lei litrul,se dilueaza 1:3 sau 1:4 cu apa.

nu sangereaza dar e mai ieftin. daca ai aparat cu presiune ok ies jantele bine. daca are presiune mai micuta,dai cu o perie dupa ce a stat solutia 30 sec,apoi clatesti.

cauta alexcreativ, au produse destinate spalatoriilor auto dar vand si la 1 sau 5 litrii

Link către comentariu

gata distractia. sper ca se va intelege ceva

before

after

post-2003-0-06662900-1307381389_thumb.jp

post-2003-0-21181200-1307381405_thumb.jp

post-2003-0-06687900-1307381429_thumb.jp

post-2003-0-88596600-1307381446_thumb.jp

post-2003-0-45704000-1307381513_thumb.jp

post-2003-0-57965000-1307381531_thumb.jp

post-2003-0-11777800-1307381551_thumb.jp

post-2003-0-16814400-1307381571_thumb.jp

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!