Jump to content

Audi A4-B6 - personal detailing


rotitza

Postare recomandată

First love de care spuneai?:D. Asa mult imi place culoarea asta, in special cand interiorul este bej. Intretinute ca la carte amandoua. :icon_thumright:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Asa este Iuliane.

Razvane, intradevar aceasta este masinuta de care vorbeam. O bomboana!

Modificat de rotitza
Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Am avut placerea ieri sa fiu plimbat putin de tizul cu a sa masina. Masina de vis iar proprietarul...un maniac, in sensul bun al cuvantului

PS: spor la gasit nuanta dorita icon_thumright.gif

Link către comentariu

Multumesc mult pentru apreciere si scuze ca te-am pus pe drumuri fara un rezultat pozitiv.

Poate am sa am noroc si voi gasi si nuanta mult ravnita.

Modificat de rotitza
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Noua achizitie.

Am intervenit la imaginea volanului prin schimbarea comenzilor cu altele ce au marginea cromata.Modelul comenzilor fiind mai nou decat cele anterioare.

O prima impresie este ca schimba aspectul volanului destul de mult. Lasand la o parte faptul ca plasticul comenzilor pare mai negru decat restul volanului, acest lucru se datoreaza, cred eu faptului ca aceste comenzi sunt noi, iar volanul nu.

Momentan am un pitic si mi se pare prea mult crom, dar totusi pe de alta parte imi place foarte mult aspectul volanului. Sincer nici eu nu mai stiu...

Voi ce parere aveti?

post-12154-0-31539300-1304448106_thumb.j

post-12154-0-48688200-1304448129_thumb.j

post-12154-0-58792800-1304448139_thumb.j

post-12154-0-10185200-1304448863_thumb.j

post-12154-0-63154900-1304448876_thumb.j

Modificat de rotitza
Link către comentariu

Hai ca suntem la capitolul "volan" :). Personal imi place foarte mult si iti recomand sa le lasi asa cum sunt. :icon_thumright:

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Ciar ca ne-am gasit :icon_cool:

Deci iti plac cele noi sa inteleg?

Modificat de rotitza
Link către comentariu

Nici sa nu te gandesti sa le dai jos sau sa iti bagi degetele prin ele.

Link către comentariu

Arata mult mai bine comenzile noi. Se potriveste mai bine asa, mie unul imi place mult.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

circoloco si psebi, va multumesc mult pentru opinii :)

Am sa imi mai obisnuiesc ochii zilele astesa cu ele si poate or sa imi intre in gratii 100% :lol:

Modificat de rotitza
Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Publicat (modificat)

In weekend am scos masina din Bucuresti si ne-am plimbat putin.

Ca de fiecare data sentimentul de placere de a sta la volanul ei a fost imens :Driver:. Drept multumire, la destinatie, masina a primit o spalare de care m-am ocupat in exclusivitate personal. :mop:

Comenzile de pe volan mi-au intrat in garatie. Cred ca eram partizanul imaginii anterioare.

Am reusit sa ii dau de cap si functiei pentru telefon (bluetooth) pe care am codat-o pe noul tip de volan. Pana acum ma gandeam ca ne umbland in setarile bluetooth-ului nu are cum sa fie de acolo. Mai precis codarea bluetooth-ului se face pe volanul cu comenzi tip B6 si separtat pentru volanul cu comenzi B7. Problema era ca dupa ce vorbeam la telefon, ramanea pe displaiul central afisat telefonul si treceam cu ajutorul butonului MODE inapoi la functia RADIO. Acum, dupa noua codare, dupa ce inchid apelul revine automat pe fnctia de RADIO. :cheers:

Si doua poze dupa baita:

post-12154-0-70365900-1305615331_thumb.j

post-12154-0-01857300-1305615347_thumb.j

Modificat de rotitza
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Au ajuns distantierele de 5mm pe roata. :cheers: Le-am montat pe rotile spate.

Sunt multumit de rezultat avand in vedere si partea practica. Ma refer aici la frecat in aripa. Cu aceasta setare cred ca sunt aproape de maximul posibil pentru a fi totul ok. Aici intra in discutie si asezarea jantei pe butuc, care la randul sau se face bine. Se pare ca am avut noroc intucat butucul (fuzenta) este mai lung fata de ex: golf 5, asta constituind un avantaj pentru centrarea rotii in cazul in care se folosesc distantiere sub 10mm pe roata. Am ales 5mm si din considerentul de a pastra prezoanele antifurt pe toate cele 4 roti identice care sunt de 30mm lungime.

Cum vi se pare ca arata masina cu noua setare?

post-12154-0-30292000-1306005906_thumb.j

post-12154-0-17638900-1306005919_thumb.j

post-12154-0-14870300-1306005931_thumb.j

post-12154-0-51014600-1306005942_thumb.j

post-12154-0-10001200-1306005954_thumb.j

post-12154-0-13798400-1306006000_thumb.j

Modificat de rotitza
Link către comentariu
lucian_90tud

Foarte bine arata masina :icon_thumright: :wub: .

De apreciat felul in care o intretii!

Link către comentariu

felicitari ai o masina de nota 10+

imi plac foarte mult jantele care vin perfect pe masina

Link către comentariu
Publicat (modificat)

lucian_90tud si dox99, va multumesc pentru aprecieri!

LE: si o poza din spate:

post-12154-0-83786000-1306141311_thumb.j

Modificat de rotitza
Link către comentariu

Arata super felicitari, dar unde a disparut eleronul de pe luneta?

Link către comentariu

Bravo Misule! Ii sta foarte bine cu distantierele de 5 mm. Ma gandesc sa comand si eu asa ceva, mai ales pe spate i-ar cam trebui.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Multumesc Razvan pentru apreciere si iti multumesc si pentru "prioritatea" acordata pe Floreasca :lol: Stiu ca nu a fost frumos ce am facut dar Bucurestiul asta te impinge la pacate...

Legat de eleronul de pe luneta am scris in postul #171, prin februarie a binevoit sa ma paraseasca.... asa ca altul nu am mai pus.

Mircea, si tie iti multumesc pentru apreciere. Pai ce mai stai pe ganduri, ia si comanda-le. La o masina asa frumasa ca a ta ar fi si pacat! Apropos te laudai ca preziti si tu automobilul pe forum ;)

Modificat de rotitza
Link către comentariu

Da, trebuie sa-mi fac curaj... Si deocamdata am doar cateva poze facute cu telefonul :(

Link către comentariu

Hmm...ce sa-ti despre distantiere...eu unul nu prea vad nicio diferenta dar, tu cunoscandu-ti masina sunt convins ca observi ;)

Si poate ti-am mai spus-o, poate nu, dar frumos "specimen" de A4 ai :icon_thumleft: Imi place cum o intretii...imi amintesti de mine acum 2-3 ani cand de abia luasem masina :P

Si inca ceva...ai bluetooth. Cum? E oem?

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Multumesc foarte mult pentru apreciere!

Intradevar, eu vad o diferenta. Si chiar este mare!

Legat de bluetooth,este oem, asa a venit masia.

Modificat de rotitza
Link către comentariu

New mod: RS4 handbrake handle!

Sunt foarte incantat, pentru ca in sfarsit am reusit sa completez familia de elemente imbracate in piele perforata! :wub:

post-12154-0-31330900-1306477912_thumb.j

post-12154-0-50275900-1306477917_thumb.j

post-12154-0-70723600-1306477921_thumb.j

Link către comentariu

Este piesa oem sau imbracat dupa modelul oem? Arata super :icon_thumright:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Faptul ca pielea arata identic cu cea de pe volanul meu m-a pus pe ganduri :rolleyes: . Pana la urma tind sa cred ca e OEM

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!