Jump to content

Audi A4-B6 - personal detailing


rotitza

Postare recomandată

hangyouridols

Eu am pachet de lumini interior,dar asa ceva n-am,si sincer,chiar n-am mai vazut la nimeni OEM;cat costa manerele respective?

Link către comentariu

Pai pretul nu este unul foarte mic dar nici exagerat, doar ca fiind mai rare se si gasesc mai greu.Vorbesc aici de ebay.

Eu am avut noroc sa prind un coleg de forum care vindea niste fete de usi si uitandu-ma in detaliu am pus ochii pe ele. Am vb cu el si am stabilit tranzactia doar pe manere. Sa spunem ca am prins ocazia, intrucat le cautam de mult timp :)

Foarte frumoase sunt si cele montate pe RS4, dar si acestea sunt ceva mai scumpe si mult mai rare.

post-12154-0-41955500-1313579706_thumb.p

Modificat de rotitza
Link către comentariu

Bravo!! Eu am pachetul de lumini complet si sunt foarte incantat noaptea. Ai sa vezi ca o sa-ti placa maxim. Daca ai si plafoniera cu luminile ambientale o sa fie o atmosfera foarte placuta in masina noaptea. Mie imi pare rau ca nu am navi MMI, dar asta e alta discutie.

Spor la montaj si sa pui poze cand e gata ;)

Link către comentariu

Multumesc Cristi!

Luminile ambientale in plafoniera le am de mult timp. Nici acestea nu au fost din fabrica, dar le-am montat pe cele originale + am montat si la plafoniera din spate acel modul cu doaua leduri.

Intradevar schimba atmosfera in habitaclu pe timp de noapte.

Din acest motiv imi doresc sa completez si bineinteles sa finalizez aceatsa optiune pe masina.

Modificat de rotitza
Link către comentariu
hangyouridols

Am inteles,am crezut ca le-ai cumparat de noi,de asta intrebasem de pret;ai totusi vreo idee cat costa noi in ambele cazuri?

Link către comentariu

Sincer, nu prea, intrucat nu am fost interesat sa le cumpar de noi. In schimb am gasit modelul RS4 pe ECS tuning, cred, pe la 65 dolati bucata. Mi s-a parut cam mult totusi ....

Link către comentariu

am montat si la plafoniera din spate acel modul cu doaua leduri.

este plafoniera spate cu led-uri? poti sa-mi dai niste detalii? chiar sunt interesat...de mult vroiam sa fac ceva cu plafoniera spate, sa o adaptez cumva, dar daca zici ca er fi ceva oem...

Link către comentariu

Palfoniera spate nu are din fabrica lumini ambientale, a fost o inventie proprie. Mai exact moduluil cu doua leduri ce se monteaza in plafoniera din fata a fost montat si pe plafoniera din spate.

De ziua ei, masina a primit o spalare mai amanuntita dupa care am facut o serie de poze.

Daca va era dor de ea..... :lol: , ca mie sincer mi se face cate o data si ma mai uit la poze :) .

.

post-12154-0-82579500-1313844831_thumb.j

post-12154-0-53172900-1313844849_thumb.j

post-12154-0-82236100-1313844856_thumb.j

post-12154-0-96557300-1313844864_thumb.j

post-12154-0-67946400-1313844871_thumb.j

post-12154-0-70221800-1313844975_thumb.j

post-12154-0-22677100-1313844991_thumb.j

post-12154-0-20082500-1313844998_thumb.j

post-12154-0-01925000-1313845010_thumb.j

post-12154-0-82786400-1313845026_thumb.j

Modificat de rotitza
Link către comentariu

Iar vrei sa ne faci invidiosi ca nu avem masini asa frumoase cum e a ta? blah_.gif

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Sincer, nu imi doresc asta...

Imi place sa ma bucur de ceea ce fac si am, nu o fac ostentativ si nici nu imi doresc sa fie privit asa.

Este un mod de a-mi expune "pasiunea" pentru aceasta masina care imi ofera satisfactii in fiecare zi.

Acum, fara lipsa de modestie spun ca sunt mandru ca este privita de majoritarea colegilor si cunoscutilor ca fiind un lucru de calitate sau simplu: frumos. Toate astea cred ca vin din nevoia personala de a ma simti special, diferit, apreciat.... Sunt prea vanitos??? :lol:

Link către comentariu

ASA AR1.... :wub:

Momentan visez...proportia e foarte mica sa iasa asa cum imi doresc, dar incercarea moarte nu are.

post-12154-0-64446800-1314095401_thumb.j

Modificat de rotitza
Link către comentariu

Clar merita. Sa speram ca ai noroc

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Multa bafta la indeplinirea tranzactiei,ar arata superb cu rotile ASA :)

Link către comentariu

Va multumesc pentru urari!

Tranzactia nu a mai avut loc. Deci voi ramane in continuare cu rotile actuale. Chiar tatal meu imi zicea ca ii plac cele actuale extrem de mult si ca se potrivesc pe masina foarte bine.

Am sa zic si eu ca strugurii sunt acri si voi trece la o alta etapa.

Modificat de rotitza
Link către comentariu

Ieri a fost ziua completarii pechetului de lumini.

Cu ajutorul lui Catalin, am facut primul pas in desavarsirea luminilor aflate pe portiere.

De la ora 18.00 pana la 01.00 am lucat la potierele fata unde am montat, clapele de actionare a deschiderii portierelor cu iluminare, lumina rosie de pe lateralul porierei si ce alba care lumineaza in jos.

Ca de obicei, cum m-am obisnuit, cablajul a fost conceput dupa schema de fabrica, in consecinta luminitele functionand ca atare. Daca tot am demontat fetele de usi am inlocuit si ornametul de pe cotiera soferulului cu unul nou, am desfacut butoanele pentru a le curata. Totul functioneaza perfect!

In mod special pentru iluminarea clapelor de actionare a deschiderii usilor am folosit un led de 5mm, care ofera o iluminare mai buna a zonei fata de cele originale de 3mm care dadeau o lumina foarte mica.

Va prezint singura poza facuta aseara pentru ca ma lasat bateria:

post-12154-0-37370000-1314949187_thumb.j

Modificat de rotitza
Link către comentariu

Partea proasta la ledul de 5mm este puterea prea mare pt locasul respectiv. Asta iti poti da seama prin reflexia de lumina care ajunge pe maner (poate ca se reflecta din clanta) si nu este pastrata doar in locas. Eu zic ca cele de 3mm isi fac treaba pe intuneric foarte bine. Merita incercat acum pana nu te obisnuiesti cu astea puternice :P

Link către comentariu

Intotdeauna exista loc si de mai bine, doar ca am ales aceasta setare intrucat marea majoriatae a celor ce detin aceasta optiune se plang ca nu se vad.

Chiar am intalnit pe cineva care, atentionat de mine, atunci a vazut pentru prima data acele luminite la masina lui :)

Intradevar, la intensitate maxima se reflecta lumina si pe maner, dar la o setare de intensitate spre minim totul este ok. In orice caz se completeaza cu luminile ambientale din plafoniera care creeaza un dom de lumina pe consola centrala in timpul noptii.

Multumesc pentru sfat!

Modificat de rotitza
Link către comentariu

Cum sa nu, doar ca nu am destui bani sa merg la coafor! :D

Intradevar un RNS-E ar desavarsi interiorul, dar investitia e mult prea mare fata de ceea ce consider eu ca imi pot permite dintr-o bucata.

Link către comentariu

Mai bine mai tarziu decat niciodata. :D

Cam cat ai fi dispus sa dai pe un RNS-E? Nu de alta dar poate gasim in DE "ieftin" ceva si fac eu cadou diferenta de trasnport pana in RO icon_thumright.gif

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!