Jump to content

Audi A4-B6 - personal detailing


rotitza

Postare recomandată

Salut tuturor.

Desi sunt membru pe acest forum de mai mult timp acum m-am hotarat sa va prezint masina pe care o conduc zi de zi.

A fost achizitioata de mine din Germania pe la sfasitul verii 2008.

Caracteristici tehnice la achizitionare:

- Motor 1.9 TDI – AVF – 131 cp – asta a fost prima cerinta la momentul in care am cautat masina.

- Cutie viteze 6 trepte – o adevarata placere a sofatului

- Caroserie – berlina

- Jante aliaj - 16” cu anvelope de vara si jante otel - 15” cu anvelope de iarna

Dotari din fabrica:

- Gemuri electrice fata, termoizolante

- Oglinzi incalzite, cu functia antiorbire si pliabile electric

- Functia coming home/leaving home

- Scune fata incalzite cu ajustarea regiunii lombare electric

- Stropitori parbriz incalzite

- DIS color

- Navihgatie mica pe DIS – din pacate nu poate fi folosita in roamania

- Clima

- ESP

- Cruise control

- Functia auto la lumini

- Comenzi pe voloan – comenzi radio si telefon

- Carkit nokia dar si Bluetooth

- System audio concert cu 10 boxe

- Senzori de parcare fata si spate – de mare ajutor in bucurestiul de azi

- Covorase de cauciuc originale cu ancore si pentru cele din spate – astea chiar m-au bucurat

- Trimuri interioare din aluminiu striat

Si astea sunt pozele care m-au convins sa o cumpar.

post-12154-1262983801_thumb.jpg

post-12154-1262983822_thumb.jpg

post-12154-1262983840_thumb.jpg

post-12154-1262983865_thumb.jpg

Modificat de BLiTZ
Schimbat titlul la solicitarea lui rotitza
Link către comentariu

arata f bine, imi place si culoarea.

nu ai zis pretul si nr de km.

arata foarte intretinuta si sper sa o tii tot asa :)

Link către comentariu

Dupa ce am venit cu ea acasa si am plimbat-o pe la parinti si la prieteni am hotarat ca incet incet sa o persolalizez, mai bine zis sa o fac sa arate pe placul meu.

Asa ca am inceput cu interiorul care a primit pana acum:

- Set pedale si footrest model RS4

- Volan Sline sport cu comenzi - model B7

post-12154-1262984518_thumb.jpg

post-12154-1262984563_thumb.jpg

Link către comentariu

Mai ales ca eu o si stiu - o adevarata bijuterie !

Pune si tu poze cu upgrade-urile facute :) - nu tine numai pentru tine

Link către comentariu

Multumesc pentru urari baieti si salutari Iuliane.

Masina am cumparat-o cu 11300 euro fara TVA si avea 143000

Hai ca mai pun niste poze.

post-12154-1262985052_thumb.jpg

post-12154-1262985091_thumb.jpg

post-12154-1262985177_thumb.jpg

post-12154-1262985207_thumb.jpg

Modificat de rotitza
Link către comentariu

Si inca o poza cu interiorul si alta cu incaltamintea de vara - poza di urma e facuta asta vara cand inca nu avea toate upgrade-urile:

post-12154-1262985546_thumb.jpg

post-12154-1262986029_thumb.jpg

Modificat de rotitza
Link către comentariu

Arata super masinuta, iar culoarea asta mi se pare cea mai reusita pentru modelul acesta de A4! :icon_thumright: Sa o stapanesti sanatos, fara incidente si km fara limita. Ai putea sa ii mai pui folie pe geamuri, ca ar arata super pe masina si eventual niste capace de oglinzi de la S4. :D

Drive safe!

Link către comentariu

Felicitari pentru ce ai facut pana acum si sper sa nu te opresti aici! :) Am si eu o intrebare, cum ai facut ca grila mica, din mijloc, de sub cea cu semnul de Audi, sa nu mai aiba acea margine cromata?

Link către comentariu

Multumesc foarte mult pentru aprecieri baieti.

Pt. micnea

In ceea ce priveste folia pe geamuri o am in plan si vreau sa foliez toate geamurile inafara de parbriz cu o folie cat mai deschisa (maximul admis pentru geamurile laterale fata) - vreau ca toate geamurile sa aiba aceeasi nuanta - asta o mai cercetez si oricum folia se pune cand e cald afara.

Referitor la capacele de oglinzi model RS4 nu cred ca am sa o fac pentru ca asa cum am zis in prezentarea mea vreau sa mai ramana la culoarea cromului doar logo-urile, sistemul de iluminat al masinii si rotile - 4 cerculete - 4 roti :icon_thumright:

Pt. Bestie

Sunt doua modalitati - vopsire sau acoperite cu folie asa cum am facut eu.

Am foliat cu negru mat ramele grilelor din fata si ornamentul de la portbagaj care este montat pe spoiler.

Modificat de rotitza
Link către comentariu

Daca-mi permiti, as avea o mica sugestie. Ai putea, la interior, sa schimbi maciulia de la schimbatorul tau cu una de S-line. Eventual cu piele perforata. Eu asa ceva am avut pe A4-ul meu si pot sa-ti spun ca era cu totul alt feeling cand schimbai vitezele.

post-5890-1263050065_thumb.jpg

Link către comentariu

Sigur ca si nuca schimbatorului de viteze este in proiectul meu, dar inca nu am gasit una la un pret satisfacator... Oricum e pe lista asa cum mi-ai indicat-o si tu.

Si inca ma gandesc la model: cel indicat de tine sau cel care are pastila cu schema vitezelor din aluminiu.

post-12154-1263052650_thumb.jpg

Modificat de rotitza
Link către comentariu

Multumesc foarte mulr domnule ciprianD.

Pt. plus8: la intrebarea asta trebuie sa iti raspunda Bestie.

Modificat de rotitza
Link către comentariu

multumesc pentru apreciere si pentru urari joe06 :drunken:

Modificat de rotitza
Link către comentariu

felicitari pentru modificarile facute...imi place foarte mult cum ii sta cu Cupra Lip.

Sta bine folia pe ramele grilelor?adica nu da semne sa se dezlipeasca?Astept mai multe detalii..

Felicitari!

Link către comentariu

In primul rand iti multumesc pentru aprecieri.

In ceea ce priveste folierea ramelor grilelor frontale am facut-o la un atelier care cu asasta se ocupa (folirere auto). Am dat jos grilele dupa care incet incet am dat ramele jos de pe intreg ansamblul (e format din 2 componete: rama cromata, si grila). Ramele, separat au fost foliate, iar folia a fost trasa pana pe interior astfel incat la momentul asamblarii prin clipsare totul a iesit ca de fabrica.

Pana acum nu au dat nici un semn de exfoliere, dealtfel nici nu ma gandesc sa se intample. In cel mai rau gcaz in functie de mana celui care a pus folia si aici ma refer de cat de mult a intins-o , atunci ea poate crapa. Dar nici asta nu cred sa fie cazul.

Link către comentariu

Cu o surubelnita lata si putina grija iese. Nu e cine stie ce. Are cleme pe ambele parti. Daca o dai jos de pe masina si o intorci pe stpate ai sa vezi ca e foarte simplu. ;)

Modificat de rotitza
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!