Jump to content

consola centrala de seat leon care are climatronic


energizer
 Share

Postare recomandată

tocmai mi-am vandut masina si caut ceva mai bun prin germania, din cate seaturi leon am gasit toate aveau aer conditionat manual.

e chiar asa de scump la seat sistemul de aer conditionat automat??

rog pe cine are cineva o poza cu o consola centrala de seat leon care are clima sa faca un upload in acest topic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la ibiza costa vreo 2 sute de euro in plus fara tva ca sa-ti pui si climatronic. La leon stiu ca e mai scump. Ma duc eu luni in service la seat si daca gasesc unul pe acolo fac o poza pt tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper sa te ajute . Calitatea nu e grozava

dsc001515rf.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci.

mai am o intrebare pt posesorii de seat leon:

aveti greieri prin masina???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu ma pot plange decat de bancheta din spate. E un "greier" acolo de cand a stat prima persoana in spate. Deocamdata nu am putut scapa decat temporar de zgomot. Toni spunea ca el a rezolvat cat de cat mai bine problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cat am mers eu cu Leonul ca pasager si in fata si in spate , m-a mirat ca nu se aude absolut nici un zgomot . E adevarat ca inca n-are 4000km dar totusi e extrem de silentios si inchegat .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cat am mers eu cu Leonul ca pasager si in fata si in spate , m-a mirat ca nu se aude absolut nici un zgomot . E adevarat ca inca n-are 4000km dar totusi e extrem de silentios si inchegat .

<{POST_SNAPBACK}>

Nici cea mai vaga urma de greier inca(in vreo 5700km), din interior e ff silentios, se aude doar motorul

Deceunink: de cand ai Leon FR? :) e cumva cel galben cu numere de DJ de pe Magheru?

~Nautilus

Modificat de Nautilus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-am eu din pacate . E al cumnatului si i se potriveste ca nuca-n perete . Avocat in Leon FR majoritatea timpului in costum si mai e si rosie . Nu ma mir ca-l vinde , mai bine un Passat culoare inchisa .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-am eu din pacate . E al cumnatului si i se potriveste ca nuca-n perete . Avocat in Leon FR majoritatea timpului in costum si mai e si rosie . Nu ma mir ca-l vinde , mai bine un Passat  culoare inchisa .

<{POST_SNAPBACK}>

Haha! Passat culoare inchisa intra in aceeasi categorie ca Volvo bleumarin, Mercedes negru etc - masini batranesti, de mosneag :banghead: :banghead:

Singurul FR rosu pe care l-am vazut (in afara de al meu) era pe la Sala Palatului... ar mai fi unul galben cu numere de DJ, 2 negre(unul pe strada si unul la Porsche Aviatiei in showroom)... mai stiti?

~Nautilus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai vazut unul rosu cu un 19-20 ani la volan + prietena dreapta la Big in intersectie . Daca as avea macar 18.500 sunt sigur ca l-as convinge , da' daca nu sparg o banca sau daca nu castig la Loto nu vad de unde-i scot . Si trist e ca atunci cand o sa-i am o sa fiu prea batran ca sa ma mai intereseze .Dar as putea sa-i fac o bucurie unui nepot mai stii.....:)

FR de la Porcshe e pt test si nu e echipat standard , cel putin asta am auzit .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aloooo off-topicul ... puteti purta discutia si pe PM sau faceti topic nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Eu nu ma pot plange decat de bancheta din spate. E un "greier" acolo de cand a stat prima persoana in spate. Deocamdata nu am putut scapa decat temporar de zgomot. Toni spunea ca el a rezolvat cat de cat mai bine problema.

<{POST_SNAPBACK}>

La mine a scartait bancheta din spate dreapta de cum am luat masina. Nu tot timpul, numai la mersul pe drumuri foarte denivelate, drumuri care solicita mai mult caroseria la torsiune. Motivul scartaitului l-am descoperit destul de repede, freca urechea metalica (fixata de caroserie) in care se prinde jumatatea dreapta a banchetei spate de carligul de blocare din plastic al banchetei. Am pus niste banda izolatoare neagra pe urechea metalica si scartatitul a disparut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum merge masina Ucenicul?Astept si eu una cu aceeasi motorizare ca a ta si sunt curios sa stiu cum se comporta!

Ce senzatie iti da tie interiorul...?!Ti se pare spatios?

Per total esti multumit de ea?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salut baieti ! Am un seat leon din 2004 si vreau sa fac o modificare si anume vreau sa pun o navigatie 2din pe masina, pana aici totul suna normal insa problema e ca masina are doar suport de 1din, ea avand radio cd-ul aura pe ea. Am studiat un bord ce avea incorporat in consola centrala o navigatie originala de fabrica si binenteles spatiu de 2din, scrumiera este in calul manetei de viteze iar la mine este in consola centrala, climatronicul meu ar trebui sa coboare mult mai jos pt a face loc navigatiei.

Unde gasesc o consola centrala 2din pt un seat leon 1M pt a putea sa ii pun o navigatie mare cu dvd ???

Modificat de Florin_Rain
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe 1M a existat navigatie 2DIN din fabrica. Poti lua o masca facuta pentru navi 2DN si sa o adaptezi.

Vazusem pe undeva facut, dar nu mai stiu unde, ideea este ca ai de munca ceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Florin_Rain: poate te ajuta si acest topic - Navigatie Incorporata din aria Leon/Toledo, 1M, mai ales postul #4. Interesanta modificare. Sunt si eu curios sa vad care ar fi avantajele si mai ales cum se poate face modificarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!