Jump to content

My Golf Variant 110 cp


H0lyBoy

Postare recomandată

haha eram sigur ca alea se potrivesc(et32)...ti`am zis ca modelu ala l`am avut si eu dar pe gri...asa negre nu sunt chiar frumoase...important e ca nu mai trebuie distantiere.

Link către comentariu

Nu prea aveam multe de ales , din jantele OEM ... Mai puteam cele de S3 sa le caut , sau cele de Leon Cupra R , dar acelea sunt pe 18" , iar iarna nu doresc 18"....Chiar vroiam sa scap de distantieri pe fata , erau exagerat de mari ( 2cm ) , chiar nu imi placea cum se conduce !

Ma gandeam sa le vopsesc intr-o nuanta de gri cat mai aproape de original , dar am zis ca vor ramane pt iarna , iar la vara voi pune ceva pe 18" pt vara (desi nici aici nu prea am multe optiuni , am nevoie de un ET35 cel mult !!!

Vedem daca le vopsim...albe , negre sau gri OEM ?? :D

 

Folia este aceeas nuanta pe toate geamurile 35% cred , de la lumina pare altfel...

Modificat de H0lyBoy
Link către comentariu

Puteai sa ramai pentru iarna cu Santa Monica pe 17". :)

Negru la jante arata foarte urat, dupa parerea mea. Albe arata bine dar daca nu vrei ceva culori turbate gen verde galben sau albastru, mai bine ramai la gri. 

Link către comentariu

Puteai sa ramai pentru iarna cu Santa Monica pe 17". :)

Negru la jante arata foarte urat, dupa parerea mea. Albe arata bine dar daca nu vrei ceva culori turbate gen verde galben sau albastru, mai bine ramai la gri. 

Rudi , si mie imi plac Santa Monica , dar durerea este ca necesitau minim un distantier de 15mm ... pana acum am umblat cu distantieri de 20mm pe fata si eram tocmai incantat de tinuta de drum...mai ales ca fac drumuri lungi cu masina !!! Ii voi pune pe puntea spate , acolo nu cred ca au ce rau sa faca , dar pt fata sunt overkill..

 

fa-le cu dunga rosie :P

Cu dunga rosie care te-am corectat acum ??? :)))....am folosit-o pentru tine...

P.S - ai 10 min sa stergi postarea :lol:  :D ... chiar crezi ca as putea asa ceva ?

Link către comentariu
  • 3 months later...

La multi ani tuturor si un an nou cat mai bun va doresc !

 

Inceputul de an , nu a fost tocmai unul bun pentru masina , am fost fortat de imprejurari sa schimb jantele (cele negre de TT) si am revenit la setul de jante de A3 (cele gri)+distantieri , si am reusit sa rup si furtunul de frana de pe partea dreapta ! Am reusit sa iau o groapa , iar o janta s-a rupt (maine sper sa fac niste poze) , am avut norocul de un cauciuc bun, acesta nu a patit nimic ! Sa speram ca in acest an vom avea parte doar de bucurii :)...

Am in plan anul acesta sa cumpar o suspensie reglabila inaltime+duritate si sper sa achizitionez si un MFD...as vrea sa termin si cu interiorul odata (refacut scaunul sofer , montat butoane incalzire , facut airbag-ul in scaune si montat ornamentele de R32)...anul acesta nu cred ca voi investi foarte mult in masina , dar sper macar ce mi-am propus sa realizez !

Link către comentariu

Cam asa au aratat jantele de TT...acum am revenit la cele de A3 cu distantieri !

post-20958-0-64142300-1389096485_thumb.j

post-20958-0-15160900-1389096519_thumb.j

post-20958-0-44997500-1389109195_thumb.j

post-20958-0-76325300-1389109216_thumb.j

Link către comentariu

Wow...asteptam poze...dar nici chiar asa...arata tragic janta aia...nu stiu cum ai reusit dar bine ca a fost doar atat..

Drumuri bune :)

Link către comentariu

Nasoală pațanie dar pasiunea te va face să mergi mai departe. :D

Am citit topicul cap coadă și sunt realmente impresionat la ce ai făcut la mașina asta. Ai tot respectul meu, baftă în continuare.  :icon_thumleft:

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Ieri am fost sa mai fac o mica revizie la masina si am schimbat urmatoarele:

Suporti motor

Bielete directie

Capete bara

Pivoti

bucse punte spate

Toate marca Lemfoerder.

Total piese + manopera=1400 ron

Sincer nu ma asteptam la suma asta pt cele schimbate , dar prostia mea ca nu am intrebat din start costul ! Asa ca suspensia mai are de asteptat!

Link către comentariu
  • 6 months later...

Aseara s-a rupt cablu de la ambreiaj(cred) pedala a ramas jos...am reusit sa sparg si baia de ulei...deci urmeaza sa o pun iar pe roti

Link către comentariu

Furtunul ala al tau bata-l focu...

pune-i un scut metalic e o investitie ce-si face toti banii!

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Si bineinteles dupa ce am reusit sa o pun iar pe roti(furtunul de la pompa de ambreiaj catre cilindru ambreiaj era problema - se pare ca necesita schimbat la trecerea la 6 trepte ) , am reusit din nou sa sparg baia de ulei :) ... Se pare ca norocul nu e cu mine , ma gandesc din ce in ce mai serios sa vand masina , urmeaza sa plec din tara si decat sa stea in parcare 9 luni pe an mai bine ar fi sa circule !!!

Urmeaza sa caut o baie originala second , am pus o baie aftermarket si se pare ca sunt de o calitate super slaba...Din nou scutul metalic nu e montat desi stau cu el de 4 luni , chiar saptamana viitoare eram programat sa il montez !

Link către comentariu
  • 3 months later...

Nimic nou sub soare , doar niste reparatii capitale...discuri frane fata +placute (TRW) si turbina reconditionata...total factura 2400 ron , deci majoritatea banilor se duc pe reparatia masinii...in 2015 vreau sa vand masina , deoarece nu o mai folosesc si ma gândesc serios la un R32 mkv aici unde sunt eu acum !

post-20958-0-43481800-1418245397_thumb.j

post-20958-0-72504900-1418245470_thumb.j

Link către comentariu
  • 1 month later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!