Jump to content

My Golf Variant 110 cp


H0lyBoy

Postare recomandată

pai ce te retine de speri?:)

ar fi pe masura masinii...:D...cu toate ca nici cu actualul nu imi este rusine :D

Link către comentariu

Timpul .... Si trebuie sa gasesc un interior cat mai simplu... Deoarece nu il vrea pe al meu.... Oricum pe acela trebuie retapitat , ii varza pielea pe el!!! Ii cam de speriat, am sa pun poze sapt viitoare!!! Nu stiu ce sa zic l-ascumpara si sa il fac piele rosie cu negru.... Mai astept pareri si din partea voastra :) !!!!

Link către comentariu

adica...proprietarul vrea un interior cat mai simplu plus o diferenta de bani?

pacat ca nu merge al tau pe a mea...ca poate ne combinam cumva...:(

Link către comentariu

pune poze si vedem...sa ai tapiter bun,altfel iese tiganie.

Laurentiu, nu merge bancheta dar cred ca merge o adaptare la prinderi...

nu stiu culoarea cum te multumeste

Modificat de Muale
Link către comentariu

este lolo...rosu cu negru...parca merge...nu imi par asa urate...plus ca sunt sport...si cand ma asez in ele...nu se mai vede culoarea:))

poate ne vedem o data sa vedem fizic care sunt diferentele:)

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

e vb de prinderi,sarmele alea.

mi se par mai ok cum e la mine,e mai rezistent. daca podeaua e la fel,poate merg puse direct la tine facand doar clemele alea ;)

Link către comentariu

poate se refera ca nu merge de la variant la sedan !!! Dar daca e asa merge , deoarece eu il cumpar de pe unul scurt si se potriveste bancheta spate !!! ... Da , el vrea un interior cat mai anost + ambreajul meu + 150 euro diferenata !!

Asta e si la mine Muale...sa nu iasa o tiganie !! Am sa pun poze in weekend deoarece interiorul este la Oradea si eu la SM ... Laurentiu , eu oricum am sa il scot la vanzare, cu tot cu fete de usi , te gandesti si vedem ... Ce interior ai tu acum, poate merge un schimb !

Link către comentariu

infernal merge forumul...

am pus poze cu interiorul si bubele lui in topicul cu masina mea...

aseara cred ca eram prea entuziasmat si nu am pus la socoteala si faptul ca intre noi sunt vreo 600km...dar vorbim...si daca ne intelegem eu as fi dispus la o combinatie:)

Link către comentariu

deci sa inteleg ca nu merg banchetele spate de la variant la sedan ??? Stiu ca acele cleme sunt pt a rabata scaunele (le tragi inapoi - spre scaunul soferului )...hatchback-ul nu are asa ceva ???

Link către comentariu

hatchback are niste sarme (am vazut la mai multe masini sistemul asta), pe cand la break sunt acele balamale in fata (mi se par mai rezistente si mai practice.)

nu stiu exact cum e bancheta pe dedesupt/cum e podeaua la hatchback...ma gandesc daca se poate adapta,sa se prinda acea balama de pe break.

am pus si poze de hatchback si de variant, fiind inteligenti va dat seama de diferente :)

post-66542-0-40157700-1352876860_thumb.j

post-66542-0-67386900-1352876868_thumb.j

Modificat de Muale
Link către comentariu

uite cum sunt prinderile la mine

post-14266-0-89174400-1352901108_thumb.jpost-14266-0-64044600-1352901136_thumb.jpost-14266-0-83413400-1352901199_thumb.j

tind sa cred ca se potrivesc de la golf la bora si invers doar variant cu variant si berlina cu hatchback

acele prinderi din cate am vazut sunt sudate de caroserie...merita oare taiate cu flexul si sudate celelalte prinderi?:(

ai grija cu noul interior ca daca spui ca provine de pe un hatchback s-ar putea sa nu se potriveasca:(

Link către comentariu

la break este tabla pe burta...la tine vad doar burete.

inspre fata (unde vin gambele) este metal, pe care este prinsa balamaua.

in cel mai rau caz de schimba tapiteriile/buretele si se lasa cadrum de sarma pe masina

Link către comentariu

si prinderea in podea?aia zic eu ca este problema :(

balamaua o prinzi de perna...dar mai departe...balamaua de podea?

Link către comentariu

Cred ca merge dat jos buretele si tapiteria de pe cel de hatchback si puse pe tabla de la variant si invers. Prinderea tapiteriei se face la fel, prin marginea aceea de plastic.

Link către comentariu

balamaua in podea cu sudura sau nituri. dar in sezut nu ai cum sa prinzi daca nu ai ceva solid (tabla de care ziceam ca este la mine pe dedesupt si la tine este burete vizibil)

Link către comentariu

Ziceai ca pielea e "varza". Nu prea pare din poze. Si daca nu e chiar varza, nu merge improspatata cu Leatherique? Ar fi pacat sa le duci la tapiter si sa nu le lasi originale. La o eventuala revanzare, pierzi jumatate din valoare cu o noua tapiterie (repetm daca nu sunt jupuite acum).

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Circo , arata rau , nu a fost ingrijit deloc si as vrea sa pastrez tema de rosu cu negru in interior !!! Nu mai merge cu Leatherique , e deja imbatranita si nu cred ca o mai pot trage la loc....O sa vedem ce pot face , deocamdata sa rezolv bancheta spate (deocamdata merg doar cu 2 locuri :D )....

Muale alea sunt Recaro 2 .... astea care le-am luat eu sunt de .:R32 , deci ii o diferenta....

pict1434.jpg

pict1435c.jpg

pict1437z.jpg

pict1438ic.jpg

Link către comentariu

Unde sunt la vanzare ca nu le-am vazut:-P

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!