Jump to content

My Golf Variant 110 cp


H0lyBoy

Postare recomandată

Facem facem dar doar temporar pana la vara cand vin acasa :)))...nu stiu daca mai ţin maşina pana la vara asa ca orice e posibil !!!

Link către comentariu

Daca dai masina si te gandesti sa dai interioru separat ma inscriu pe lista :P

Link către comentariu
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Am schimbat si eu clusterul :)...avem si bc acum !!

Modificat de H0lyBoy
Link către comentariu

Cam asa arata bordul :)...din pacate nu am gasit maxi-dot dar ma multumesc si cu acesta !!!

Urmeaza incalzirea scaune (sper sa existe pe scaunele de .:R din fabrica) si oglinda heliomata cu senzori ploaie !

20ka901.jpg

Link către comentariu

ce consum la Oradea...

Pana acum chiar nu stiam cat consuma masina , avem prin cap vreo 6-7 litri prin oras, dar si mie imi pare ceva suspect !!! Chiar am mers doar in oras , deci daca functioneaza corect atunci e de bine :)...Oricum nu putem compara traficul din Oradea, e foarte lejer peste tot.

 

te`ai razgandit,nu o mai vinzi?

Deocamdata mai bagam ceva bani in ea :))...am sa vad la finalul acestei veri ce voi face cu masina , deocamdata ma bucur de ea , desi acum cere vreo 2 cauciucuri iar !

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Avem si MFD :D !!! Deja am inceput sa fac din camera proprie un mic garaj cu piese ! Am reusit sa le cam strang dar nu si sa le montez ! Sper sa reusesc sa le pun pe poate intr-un final pe masina !

 

j9afzs.jpg

 

MFD-ul are cateva lipsuri dar sa speram ca reusesc sa schimb buton din dreapta cu unul original si sper sa pot schimba display-ul sau macar sa atenuez din zgarietura de pe el , desi poate ca nu e chiar asa de mare problema ! In viitor vreau sa montez si un DVD sa pot rula video (aici cred ca am nevoie si de o interfata Dietz?)....

Link către comentariu

Salut.

Am si eu o intrebare.

Pana la urma cum ai reusit sa montezi sezutul la bancheta spate?

Am facut si eu rost de bancheta de piele de pe octavia 1 si dupacum sti are prinderea ca la golf hatch cum aveai si tu sezutul la bancheta de R32.

Ai reusit sa muti tapiteria si buretele pe tabla aia  cum are  variantul?

Link către comentariu

Salut , nu am mutat nimic...daca vei cauta in urma cu cateva pagini , vei vedea ca am gasit acele prinderi pt hatch care se pot cumpara separata , si le-am lipit (ai grija ca ai nevoie de un lipici destul de puternic )

Link către comentariu

Acum am citit mai cu atentie.

Intrebarea mea este de ce le-ai lipit?

Nu mergea data gaura si facut filet cu tarodu in podeaua masinii?

Link către comentariu

Poti sa dai gaura sau ce vrei tu , doar sa ai grija ce gauresti , pt mine cel mai simplu a fost sa le lipesc , si azi stau tot acolo clemele !

Link către comentariu
  • 2 months later...

Are cineva idee daca potrivesc fetele de usi de pe vw bora pe un golf 4 scurt ? La cele de pe spate ma refer ca pe fata sunt identice.

Link către comentariu

Daca Bora nu e combi cred ca se potrivesc...stiu ca nu merg de pe variant pe scurt...oricum întreabă în aria dedicată, nu aici pe topic !!!

Link către comentariu
  • 3 years later...

Uitasem de topic, l-am reînviat după atâția ani! 

IMG_20190705_214854.jpg

Link către comentariu

Da, aproape seniori, adică am trecut pe Z18 cu discuri de 334, dar parca tot cei brembo erau mai buni, poate încă mai trebuie sa se așeze frânele noi! 

 

Ma gândesc sa trec la 19" tot Oz Ultraleggera, dar atunci mașina o sa devina practic neutilizabila :))... 18"+KW V2 și este foarte rigida!! 

IMG_20190710_170514.jpg

Modificat de H0lyBoy
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!