Jump to content

Golf 5 SL


B32FDY

Postare recomandată

Da Cip a venit dar s-a amanat pentru saptamana viitoare ca are o lucrare ...

pana atunci va aduc la cunostinta faptul ca am facut rost de " buretele " inaltator din porbagaj ca sa-mi pun si eu rezerva normala :scratch:

am cam pierdut nitel spatiu, dar am castigat la nivelul estetic.

post-34922-1285097628_thumb.jpg

post-34922-1285097632_thumb.jpg

post-34922-1285097636_thumb.jpg

post-34922-1285097641_thumb.jpg

post-34922-1285097645_thumb.jpg

post-34922-1285097650_thumb.jpg

Link către comentariu

Toata lumea fuge dupa rezerva subtire, tu sa pui polistiren in portbagaj :icon_thumright: ... Si eu tot asa am si sincer imi ofera o siguranta mai mare rezerva de dimensiuni normale! Nu ai pierdut cine stie ce spatiu stai linistit ! ... Iti mai trebuie un suport pt. kitul de urgenta care se pune in roata de rezerva!

Modificat de davides
Link către comentariu

Am dat folia jos de pe grila si bara fata.

Cu toate ca in ultima perioada nu o mai agream vreau sa spun ca si-a facut datoria, am ramas uimit in ce stare am regasit vopseaua / lacul cel putin pe bara unde am aplicat metoda simpla de a dezlipi aceasta folie prin tragere fara a folosii feonul. Pe grila am folosit feonul si in anumite locuri au mai rmas cateva pete / urme de lipici, care insa daca freci putin se duc.

Vineri dimineata ar trebuii sa intre pe mainile vopsitorului, pana o voi scoate mi-am gasit de lucru cu emblema :( ... o sa aibe o noua infatisare !

Link către comentariu

Vesti noi :)

Doar bara fata, aripa stanga ( asta iarna am dat cu piciorul in gheata formata intre aripa - roata si a zburat cu tot cu vopsea :| ), spoilerul de individual si pragul de pe dreapta care am avut " norocul " sa-l ating de o caramida cu vreo 3 zile inainte sa bag masina la vopsit.

Sunt multumit de rezultat, fara nici-o diferenta !

Dupa ce voi monta bandourile si capacelele de la spalatoarele de faruri pe care a uitat sa mi le vopseasca mesteru :P voi face o sedinta foto.

Datorita spoilerului de individual acum pe fata sunt mai aprope de pamant cu inca 5 cm :) dupa masuratorile mele.

Emblema a fost colantata cu folie carbon 3D - 3M, am depus ceva munca la ea, se putea si mai bine daca eram chirurg si aveam un cutter micut :coffee_lol:

post-34922-1286113721_thumb.jpg

post-34922-1286113730_thumb.jpg

post-34922-1286113736_thumb.jpg

post-34922-1286113811_thumb.jpg

post-34922-1286113822_thumb.jpg

post-34922-1286113827_thumb.jpg

post-34922-1286113836_thumb.jpg

Link către comentariu

super tare...de admirat...cand o sa ajung in oras o sa te deranjez cu un telefon sa ne vedem la admirat:)

numai bine,

bafta in continuare

Link către comentariu

f frumos a iesit... ma bucur tare ca esti incantat ..mai ales ca am si eu o mica contributie :)

Link către comentariu

Cristi sa inteleg ca faci reclama vre`unui produs sau ... :)

Andu abia astept sa ne cunostem personal :) data trecuta eram eu al munca si nu ti-am putut onora intalnirea :|

Marcel... ce sa spun ? iti multumesc inc`o data pentru tranzactia facuta cu tine :icon_cool:

Pana ne vedem poate vorbesti cu tipu pentru franele alea :icon_thumright:

George, multumesc ! Te astept cu intrebari =))

Link către comentariu

cat de curand....cat de curand... incoming :Driver: avem atatea de dezbatut sunt curios cu ledurile de platfoniera cum se manifesta la tine. :salut: te astept

Link către comentariu

Poze noi :P

Ieri am dat o tura pe Transfagarasan, peisajul este minunat, pacat ca am avut rotile de iarna pe masina ca sa pot urca mai sus... am reusit doar vreao 5 km de la Balea Cascada, undeva pe langa Monumentul Genistilor s-a rupt filmu` sa zic asa :)

post-34922-1286712476_thumb.jpg

post-34922-1286712480_thumb.jpg

post-34922-1286712484_thumb.jpg

post-34922-1286712490_thumb.jpg

post-34922-1286712499_thumb.jpg

post-34922-1286712507_thumb.jpg

post-34922-1286712516_thumb.jpg

post-34922-1286712524_thumb.jpg

post-34922-1286712530_thumb.jpg

Link către comentariu

Foarte frumos ce sa mai vorbim, pacat ca nu ai reusit sa urci pana la Balea Lac, dar era periculos la cat de tare ningea ca derapai rau de tot si cine stie ce se mai intampla.

Link către comentariu

damn man ... pe unde te plimbi ... numa` sa nu ai semnal la telefon :) ... superbe fotografii ... si ningeaaa !!!

Link către comentariu

super tare, de ce aveam eu impresia ca este inchis traseul pe Tranfagarasan? hm...imi cam faci pofta de drum:) te poti da mare ca ai si vazut zapada pe anu asta

numai bine,

Link către comentariu

Multumesc, a fost o iesire care s`a terminat cam devreme dar cu bine !

Azi din lipsa de ocupatie am pus folie carbon 3M pe cele 3 butoane false de langa ESP.

O sa revin saptamana viitoare cu ceva poze noi... cel putin sper, am de facut un drum afara :))

post-34922-1286980838_thumb.jpg

post-34922-1286980847_thumb.jpg

post-34922-1286980855_thumb.jpg

Link către comentariu

wow

super tare

voiam si eu sa ajung pe transfagarasan dar nu am mai apucat :-s

chiar ca misto de tine,te lauzi si tu ca ai vazut zapada pe "iarna" asta

multi km fara incidente

beck

Link către comentariu

Da WAG`ule pot zice si asta :blah_:

Saptamana trecuta am fost in concediu si am avut o plimbare mai lunga, am pedalat 4528 Km !

Directia ? Vestul " salbatic " ... Germania.

Motivul ? Placerea de a calatorii / sofa in cazul meu, iar pentru prietenul meu de a cumpara o masina.

Dupa acest drum am descoperit marile avantaje ale :

1. TEMPOMAT-ULUI - iti usureaza drumul, te scuteste de obosirea piciorului; economie de combustibil.

2. SCAUNELOR Semi - Sport de pe aceasta echipare (SportLine) - confortul si modul de sustinere.

3. VOLANULUI - o mai mare siguranta a modului de controlare; mai multa incredere in tine si masina; datorita modului de prindere pozitia bratelor este una odihnitoare.

Eu unu asa am simtit, perceput :bom:

Masina s`a comportat impecabil, parca mergea de placere, motorul tragea altfel ( motorina :lol: )

Sunt extrem de multumit de masina, cu toate ca imi doresc sa conduc un AUDI cu mai multa putere :zzzzz:

Link către comentariu

hihi...audi...sper sa nu visez in numele a mai multor useri...A6...allroad....ne bucuram pentru tine si pt concediul ales:)

numai bine apropos cred k maine...de fapt azi ajung in oras...sa vedem cum ne intruchipam:)

numai bine si km placuti!

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Ne`am pregatit de iarna :)

Dupa multe amanari azi am fost in service pentru a schimba kitul de distributie si antigelul ca doar s`a anuntat iarna grea !

KM - 108.400

Curea accesorii - Conti

Curea transmisie - Conti

Rola ghidaj - INA

Rola intinzator - INA

Pompa apa - Hepu

Antigel 3L - Hepu

Sunt mai relaxat acum. Acum bani de cat mai mult gaz pentru plimbari extraurbane :Driver:

Link către comentariu

Frumoase poze mai ales pe transfagarasean. Eu am prins vara e superb.

Modificat de blordc
Link către comentariu

Cristi sa inteleg ca faci reclama vre`unui produs sau ... :)

Andu abia astept sa ne cunostem personal :) data trecuta eram eu al munca si nu ti-am putut onora intalnirea :|

Marcel... ce sa spun ? iti multumesc inc`o data pentru tranzactia facuta cu tine :icon_cool:

Pana ne vedem poate vorbesti cu tipu pentru franele alea :icon_thumright:

George, multumesc ! Te astept cu intrebari =))

cu placere! oricand

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!