Jump to content

Golf 5 SL


B32FDY

Postare recomandată

:Driver: la casa sapi si pentru 5 daca ai gardul destul de lung :D DAR la bloc mai sapi si pentru altii care trag pe locul tau, la care ai dat o ora la lopata :lol:

Link către comentariu

Johny ... frumoasa cotiera :) ... tempomatul era necesitate sau e fita ? :P ... Numai eu stiu cat am dat la lopata iarna asta sa scot zapada din curte ... si de cate oriii !!!

Modificat de davides
Link către comentariu

Ziceam si eu Cip, am patit de 2 x ce a zis Circoloco :))

davides tata, referitor la tempomat pot zice ca ambele variante :), mi`am dorit foarte mult sa am pilot automat la masina

si il folosesc de fiecare data cand am ocazia :blah:

Cip ce zici daca le prezentam colegilor o mica parte din sedintele noastre foto :rolleyes:

* astept pareri si sfaturi cu ce ar trebuit schimbat / adaugat masinii !

post-34922-1266531534_thumb.jpg

post-34922-1266531555_thumb.jpg

post-34922-1266531586_thumb.jpg

post-34922-1266531595_thumb.jpg

post-34922-1266531611_thumb.jpg

post-34922-1266531671_thumb.jpg

post-34922-1266531703_thumb.jpg

post-34922-1266531771_thumb.jpg

post-34922-1266531784_thumb.jpg

post-34922-1266531796_thumb.jpg

Modificat de B32FDY
Link către comentariu

Mda,forte frumoase poze !!!!!

FRATILOR , explicati-mi si mie va rog frumos ce este cu moda asta de a merge cu proiectoarele aprinse in loc de faruri ????

de vazut mai bine nu ai cum sa vezi pentru ca proiectoarele au un anumit rol,ba mai mlt mai sint si aceeia care au si xenon si pe proiectoare ,este cumva mindria romanului de a arata vecinului ca are proiectoare si vecinu nu??sau nu mai inteleg eu rolul acestor.

HAIDETI sa ne civilizam si noi un pic si sa respectam colegii de trafic.......

:D sorry de off dar am venit pentu o saptamina acasa si am inebunit de la atita nesimtire ......

PS. poate niste faruri HELLA look ar veni de minune

Link către comentariu

Nu agreez nici eu ideea de a avea xenon pe proiectoare fara lupa si mai mult de atat cel de 55 W! Este f deranjant.

Eu am xenon 35 W, proiectoare cu lupa ! iti spun sigur ca nu te deranjeaza nici macar pe timp de noapte!

Am ales xenonul in proiectoare pentru ca :

1. cu becuri normale... avand o pozitie comoda la volan nici macar nu vedeam pata de lumina ( trebuia sa ma ridic / aplec peste volan )

2. imi ofera mai multa vizibilitate si sunt mult mai observat in trafic.

3. de ce sa nu recunosc, masina arata mult mai bine, un nou look.

Sa stii ca ma tenteaza un set de faruri Hella cu lupa ( dar momentan nu sunt o prioritate ).

Pe la inceputul lui martie vreau sa fac schimbul de ulei, filtre + distributia.

Pana atunci ma bate gandu sa`mi inlocuiesc si luminile de la picioare cu leduri, iar triplele sa le mai inchid, ceva in genu` look R32, ce ziceti ?

Link către comentariu
FRATILOR , explicati-mi si mie va rog frumos ce este cu moda asta de a merge cu proiectoarele aprinse in loc de faruri ????

Eu am masina de 1 an si cred ca am aprins proiectoarele in trafic de vreo 5 ori. Le mai aprind cand fac poze pentru ca da bine.

Link către comentariu

Vad ca nu se inghesuie lumea cu sfaturi :)

Pana una alta am schimbat luminile de la picioare, am pus leduri. Rezultatul :

post-34922-1267046185_thumb.jpg

post-34922-1267046192_thumb.jpg

post-34922-1267046199_thumb.jpg

post-34922-1267046203_thumb.jpg

Link către comentariu

mai merge setata intensitatea lor din BC?

P.S.: am impresia ca te-am vazut intr-o zi pe la inceputul lui februarie, pe o strada paralela cu Stirbei Voda. dupa ce am trecut mi-am dat seama ca iti mai vazusem masina pe forum :)

Link către comentariu

super tare masinuta

si eu am una cu acelasi motor si voiam sa te intreb cum se comporta dupa ce i-ai mai adaugat caluti,si aici ma refer la consum,schimbarea comportamentului la drum

de cat timp a primit calutii?

cheers

beck

Link către comentariu

arboby sincer nici nu stiam ca se poate regla intensitatea lor...

Poate ne mai intalnim in trafic :) am trecut des luna asta pe str popa tatu.

justbeck cum am mai spus, masina e schimbata complet, are mult mai multa putere, ma pot baga pe ea in depasiri si la drum lung :P Consumul e acelasi la un stil de mers normal... dar cum tendinta este sa apesi mai tare pe acceleratie : mai creste. De noua putere ma bucur de prin august 2009.

Multumesc si va stept in continuare cu pareri si indicatii!

Ma gandeam sa inchid putin stopurile ( dar inca nu sunt hotarat cu ce sa le fac, folie sau lac-vopsea /:) )

Sa pun niste arcuri mai tari si putin mai scurte ( de preferat GTI -30 mm )

Sa umblu putin si la muzica... am RCD 300, m-am saturat sa umblu cu teancul de CD`uri dupa mine, vreau mp3 iar cea mai ieftina varianta ar fi sa cumpar un dispozitiv DCM ( aux usb.. jack.. SD card )

Link către comentariu
Vad ca nu se inghesuie lumea cu sfaturi :))

Cum sa nu sefule! FOLIE! Folie de carbon. Pe capota si pe plafon. Si pe difuzorul de la fusta spate.

Link către comentariu

Iti multumesc pentru amabilitatea si curajul de a ma lasa sa conduc frumoasa ta masina,pot spune ca am fost foarte impresionat de cum se comporta masina pe drum, si stilul tau de mers :Driver: M-ai convis in ceea ce priveste beneficiile care le ai dupa ce modifici puterea motorului <cip> :icon_thumright:

Link către comentariu

Da Cip la folia asta noua 3M ma cam bate gandu...

Cu placere Cip (2) :icon_thumright: vezi ca Voinea abia te asteapta la modificare ;)

* Cip daca nu ziceai nimic de difuzorul ala nu`mi aminteam de ultima modificare majora la masina :hainoroc:

Am schimbat fusta spate cu una de GTI + tipsuri, sunt foarte multumit de cum a iesit lucrarea.

Pozele spun totul....

post-34922-1267453826_thumb.jpg

post-34922-1267453839_thumb.jpg

post-34922-1267453858_thumb.jpg

post-34922-1267453977_thumb.jpg

post-34922-1267453992_thumb.jpg

post-34922-1267453995_thumb.jpg

Modificat de B32FDY
Link către comentariu

Ii sta bine cu fusta GTI + tipsuri, dar nu se potriveste fusta neagra cu praguri vopsite. Era bine sa fi lasat pragurile negre, acum esti obligat sa vopsesti fusta spate.

Schimba si jantele, treci la ceva mai mare...17" sau 18".

Spor la modificari.

Link către comentariu

Arata bine...pacat ca la culoarea pe care o ai pe masina nu se va vedea asa tare diferenta daca vopsesti fusta. Apropo de unde ai cumparat-o? Si eu am vrut intr-o vreme fusta spate, si cand mi-au livrat-o era mai scurta!

Link către comentariu

E in proiect si vopsirea fustei ( defapt toata bara, sa scap de micile zgarieturi care ma streseaza ).

La capitolul jante lucrez acum Andrei :rolleyes: dupa vre`o 3 variante m`am cam decis la unele foarte frumoase zic eu... BBS Classix 17 " ;)

sebip fusta am cumparat`o de la PBN 300 RON + 10 RON capacelul de la carlig.

Odata cu venirea primaverii, e timpul ca masinuta mea sa primeasca ceva nou, sa renasca dupa o iarna foarte grea :P

Uff si cate planuri mai am ... nici nu stiu de ce sa ma apuc mai intai ... :P

Multumesc pentru sfaturi, lista ramane deschisa !

Link către comentariu

Daca ai pus fusta spate, sa iti pui si aparatorile de noroi de la rotile din spate care vin pe GTI!

Modificat de sebip
Link către comentariu

salut

am vazut masina si la intalnire duminica,multumesc pentru ca ai pus calutii la treaba ptr mine sa=mi arati cum trage masina cu cip

eu daca as fi in locul tau as mai face 2 schimbari:vopsire fusta spate si eliminarea inscriptiilor de pe spate,mi se pare mai frumoasa asa

cheers&spor la modificari

beck

Link către comentariu

post-40864-1267635621_thumb.jpgCred a venit timpul sa vibreze si un pic masina ta, sau cum se mai spune sa prinda viata. Iti atasez acum o poza ca sa intelegi ce vreau sa-ti spun, din pacate este facuta cu un telefon mobil.

Scuze am trimis doua <calculatorul este vinovat> :D

post-40864-1267635880_thumb.jpg

Link către comentariu

vine super cu bara spate GTI...ma gandesc si eu sa fac modificarea insa mi-e teama ca o sa curga fumul in spatele meu! ce tipsuri sunt?

Link către comentariu

sebip daca le gasesc la un pret ok o sa le pun, oricum sa stii ca nu cred ca sta cineva sa se uite in spatele rotii sa avda cum vin garenajele alea ;)

justbeck cu placere ... pentru o zi a fost masina de test drive :P

Cand o da mai bien caldura inainte sa`i fac un polish profesional, cel putin TDI`ul zboara sigur...

Cipri`... o sa umblu si la capitolul muzica, dar mai finut ca mai am nevoie de spatiu in porbagaj :ceuameni:

gabytzuku tipsurile sunt Borla. Singurul dezavantaj este cu motorul rece, atunci scoate si se vede mult fum in spatele tau. aa si la acceleratii bruste se vede ceva ..:P la mers normal eu sunt multumit, e ok... totusi e TDI :)

Atasez si 2 poze cu jantele care vreau sa le cumpar :P

post-34922-1267642060_thumb.jpg

post-34922-1267642065_thumb.jpg

Link către comentariu

Stiu jantele, pune mana si cumpara-le ca foarte greu gasesti ClassiXs sh de vanzare. :D

Singura treaba nasola e ca trebuie vospite pentru culoarea noastra.

Bafta!

LE: Da folia aia jos de pe capota si de pe bara fata. Ia-o ca pe o recomandare...daca tie iti place e ok.

Link către comentariu

La ce pret ai gasit jantele? Eu am OZ Anniversary pe masina si se potrivesc foarte bine,sunt si frumoase dar sunt si foarte greu de curatat si intretinut. Imi place foarte mult modelul ales de tine :(,abia astept sa le vad pe masina :(

Link către comentariu

Sunt constient de faptul ca se gasesc greu, imi plac mult jantele. Am aranjat deja cu baiatul de la care le voi cumpara... o sa ma ajute si cu revopsirea lor in mediu electrostatic !

Momentan folia imi place, e foarte utila, imi apara vopseaua de pietricele... in viitor o voi schimba cu una 3D de la 3M ( cum am si stalpii de la usi )

Ciprian pana nu ma vad cu jantele acasa nu dau prea multe informatii :lol: - le stiu si pe ale tale ...

Oricum multumesc pentru sfaturi si aprecieri.

Link către comentariu

Iti da si capacelele de la prezoane odata cu jantele? Daca nu le folosesti sau ai de gand sa le vopsesti da-mi de veste. Ti le cumpar eu sau discutam despre ele.

Bafta cu jantele.

Referitor la folia aia, mie nu-mi place deloc, strica aspectul masinii. Oricum...e alegerea ta, daca tie iti place e ok. :lol:

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!