Jump to content

Golf 5 SL


B32FDY

Postare recomandată

Ionutule, am inteles ca o sa pastrezi masina la cald iarna asta datorita echiparii sportline.

pot sa-ti recomand echiparea de mai jos:

30789410151345610090312.jpg

:icon_thumleft:

Link către comentariu

Salut. Am urmarit azi tot topicul de la prima postare pana la ultima.

Intrebare :

Am vazut ca ai pus Tempomat si Proiectoare. De unde cumparate si ce modificari implica ? Preturi ?

Link către comentariu

Salut,

Tempomatul a fost cumparat de la PBN = aprox 200 RON daca imi amintesc bine ( treb activat cu VAG`ul )

Proiectoarele sunt aftermarket ( DEPO - pentru ca am vrut neaparat cu lupa, sa`mi pot monta si xenon fara ai deranja pe ceilalti in trafic ...) aici costurile au fost destul de mari ( acum nu cred ca as mai face investitia )

Proiectoare = 300 RON

Mufe, instalatie electrica ( ca la carte ) + montaj = 300 RON

Comutator lumini ( bloc lumini ) nou de la PBN cu pozitia de proiectoare = 200 RON

Grile = 50-60 RON

Sper ca nu mi`a scapat ceva ....

Link către comentariu

Danke. Deci sa inteleg ca pot opta si pentru sh (tempomat plus proiectoare si grile) ... Cablajul si mufele o sa le iau noi.

Modificat de Catalin Sandu
Link către comentariu
  • 2 weeks later...
nicusor_pintilie

Salut , felicitari pentru schimbarile facute si pentru proiectele care le ai in continuare de adaugat asupra "fiarei" , vreau sa ma ajuti cu o informatie de unde ai procurat si cat de te a costat pielea cu, cusatura de la schimbatorul de viteze? Drumuri Bune...

Link către comentariu

Salut,

Catalin - cu placere, da, poti alege si varianta SH

Nicusor - multumesc, la inceput am zis ca ofer aceste detalii pe PM, dar avand in vedere faptul ca ma intreaba destul de multa lume... 50 RON / piesa, Dragos : 0722246245

* Am scos la vanzare jantele pentru cei interesati :)

Link către comentariu
  • 2 months later...

Foarte misto masina. Esti multumit de suspensia de la TA-TECHNIX? Face fata zapezilor din Ro?

Link către comentariu

Hai ca iti zic eu de suspensie pana raspunde Ionut.

Eu am mers pe masina mea (Golf 5) cu suspensia TA Technix o iarna, cu masina lasata destul de jos (n-am umblat la reglaj), fara sa am probleme. Mai atingeam cand era zapada cu bara fata si pe dedesupt, dar daca mergi cu grija n-ai nicio problema.

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Va salut!

Cu mare regret trebuie sa va anunt ca o sa fiu nevoit sa ma despart de acest golf ( am o lista interesanta pentru noul an ).

Din acest moment masina este de vanzare in premiera pe acest forum ( o sa-i fac topic in sectiunea dedicata ).

Multumesc tuturor celor care m-au ajutat si sustinut, vwforum !

Grupul VAG, o sa ramana la fel de apreciat si iubit.

Link către comentariu

Catre ce model vrei sa te indrepti? Sunt sigur ca vei face si din viitoarea masina un proiect deosebit!

Link către comentariu
  • 8 months later...
  • 5 months later...

 Domnu' Ionut  mai ai masina?.

 

 

 In viata ramai doar cu amintirile, si una dintre cele mai tari a fost aceea cu 3 Golfuri la OMV etc etc etc.

Modificat de ionutzz13
Link către comentariu
  • 2 weeks later...
cristi_eftimie

Uite dovada vie....o poza de ieri

Masina plange dupa niste jante

post-56207-0-89467600-1396688883_thumb.j

Modificat de cristi_eftimie
Link către comentariu
  • 11 months later...
  • 2 weeks later...

Dezamagire totala :p Haide sa stergem praful!

De 3 ore citesc la topicul tau, fiecare post in parte! S-a terminat prea brusc...mai ai masina?? Ce s-a intamplat cu ea?

Bafta!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!