Jump to content

Golf 5 SL


B32FDY

Postare recomandată

aurelian.paratu

prelungirea fusta fata este golf young? ce cod are ,pt ca as dori sa pun si eu la a mea .... merci si frumoasa masina ...

Link către comentariu

florin.r > la asta ma gandeam si eu, ca sunt tot dupa ale noatre masinutze :)

cristi > nici nu stii cand te trezesti cu noi peste tine, ne auzim la un telefon si iti dau orice informatie.

vali > pei tu incet incet ingherbi rotile, incepi cu capacele :))

dakino 2008 > buza fata este de " individual ", atasez o poza cu codul reperului.

post-34922-0-42454500-1336674407_thumb.j

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

si vine Ionutu azi pe la mine ca sa mai vorbim una-alta si ce sa vezi?!

un miros oribil dinspre compartimentul motor!

ce sa fie? ce sa fie?

pune mana pe torx si desfa scutul, carenajul, diverse pe la motor si ghici ce?

SOBOLANU :))

picture001fzy.jpg

picture002iy.jpg

picture003ov.jpg

picture004vez.jpg

picture005re.jpg

Link către comentariu

de aia e bine sa ai o pisica in torpedou.

era mort de ceva vreme...verifica si curelele la motor sau ce se misca si l-ar fi putut omora; sa nu iti fi stricat ceva

Link către comentariu

Doamne ... ma Ionut .. unde tii golful? ... :D

Link către comentariu

Ce scarbos :(

Cred ca putea in ultimul hal. Bine ca ai scapat de el, totusi!

Link către comentariu

a fost un chin, nu stiam ce miroase, de unde, la un momendat ma apucasera nervii... ridicasem masina pe cric, m`am bagat pe sub ea, am desfacut scutul , carnajele, am luat o lanrerna ma uitat prin tot compartimentul motor si nu gaseam nimic... m`am apucat sa desfac filtrul de aer, tubulatura, mirosea din acea zona langa baterie... si ce crezi pana la urma l`am gasit pe nenorocit..:(

Link către comentariu
cristi_eftimie

sa-l stapanesti sanatos!! :))

verifica cablurile,curelele, si tot ce putea sa roada pe acolo,eventual urca masina pe elevator si uita-te pe sub ea,sau poate ai noroc si doar a venit si el la caldura si a murit acolo

mie un soarece mi-a ros capitonajul de la capota si si-a facut cuib acolo acum 2 ierni,si la ceva timp l-am gasit decedat in scut :offtopic:

Link către comentariu

Vezi ce se intampla daca iti incalzesti la motor mancarea de servici :ceuameni: .....raman frimituri si apoi ai musafiri :))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am fost la servce :

Am schimbat rulmentul dreapta spate ( din nou ), de data asta am luat FAG (made in Germany ), acum e o liniste uimitoare in masina :)

Am schimbat lichidul de frana, de cand mi`am schimbat discurile si placutele chiar imi place cum franeaza masina.

Pe stanga fata aveam cele 3 suruburi de la oala, amortizor slabite :|

Insa imi da batai de cap faptul ca de cand cu sobolanul ala am completat de vre`o 3x cu apa distilata, am observat ca imediat dupa ce merg mai in ture, mai sportiv se aprinde senzorul de nivel.... cu siguranta pierd pe undeva si doar cand creste presiunea, ramane sa indentific pe unde.

Modificat de B32FDY
Link către comentariu

e cum am patit eu cu lichidul de spalat parbrizul, cand imi curgea prin fantele de aer de sub torpedou. aveam un furtun sectionat in partea superioara si cand spalam parbrizul era ok, dar cand dadeam sa spal luneta picura, pentru ca venea cu presiune mai mare si dadea pe afara. si la tine cred ca e la fel, ti-a muscat sobolanul ala din furtun si cand ii dai mai tare iti curge

Modificat de cip12cip12
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

problema cu pierderea lichidului am rezolvat`o de mult, aveam siguranta de la senzorul de temp pe jumatate sarita...

am reusit sa surprind un moment interesant :)

post-34922-0-08573500-1340701760_thumb.j

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

uite ce numar de inmatriculare dragut :icon_cheesygrin:

p1060176v.jpg

Modificat de cip12cip12
Link către comentariu

Daca mai stateai 0.1km se continua sirul:P

Modificat de tur
Link către comentariu
  • 1 month later...

A trecut si vara.. ce sa zic, am fost in multe locuri (mare, concediu, mult-mult munte :icon_confused:), au mai avut loc si cateva schimbari estetice :)

post-34922-0-73048300-1347123864_thumb.j

post-34922-0-09177000-1347123871_thumb.j

post-34922-0-40857900-1347123877_thumb.j

post-34922-0-16047300-1347123883_thumb.j

post-34922-0-00586100-1347123889_thumb.j

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

frumoase pleoapele!

misto pielea, e grosuta, se simte foarte bine la mana fata de foaia aia de ceapa stock

Modificat de cip12cip12
Link către comentariu

Am gasit un tip care se ocupa cu asa ceva ( detalii pe PM ), sunt facute manual, manerul de la frana a fost imbracat ca al meu ( piele eco ) a ajuns la Cip12, iar burduful de la schimbator, a fost facut dupa cel avut pe masina.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salut

Mai intai vreau sa iti spun felicitari pentru masina ! sa o stapanesti sanatos multi km de acum incolo.

Am urmarit cu atentie acest topic si as dori sa te intreb ceva:) , ca as vrea si eu sa activez pe masina mea.

Este vorba de functia in care semnalizatoarele stau aprinse atunci cand sunt aprinse pozitiile , dar aici am niste intrebari :

- stau aprinse si cele de pe oglinzi +fata+spate tot timpul la aprinderea pozitiilor?

- ai idee daca se pot seta la mai mult de 20% intensitate ?

- ai idee daca se pot seta doar cele din faruri sa ramana aprinse la aprinderea pozitiilor ?

:D

Multumesc.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!