Jump to content

Golf 5 SL


B32FDY

Postare recomandată

Vali - inca nu :)

cogdao - strictul necesar ...

Cip - sunt in plan si aceste 2 schimbari

dakino2008 :

- Discurile fata ATE Power 500 RON

- Placutele fata ATE Ceramic 350RON

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Dupa ce am batut la poarta a 3 service`uri mai de doamne ajuta in sperata ca ma pot ajuta cu tips`urile mele, pe care am reusit in timpul unei parcari cu spatele sa le " troznesc " intr`o bordura rezultatul a fost :

- deplasarea acestora catre stanga ( atingeau decupatatura spoilerului )

- infundate ( bagate in interior - catre toba, de ajunsesera la linie cu decupatura spoiler-ului )

cel de`al 4`lea, o baraca mi`a rezolvat aceasta problema.

Unele cazuri se pot rezolva si la colt de strada ca sa zic asa!

Raspunsul primelor a fost unul scurt :

- " ar insemna sa`ti ridic masina pe 2 - 3 cricuri si e multa munca "

- " ne pare rau dar nu avem elevatoare pt masini sport "

Problema asta cu elevatorul o stiam de la ultima revizie cand si cei de la Skoda s`au chinuit sa bage sub masina acei suporti :icon_confused:

Buturuga mica rastoarna carul mare :exclaim:

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Am si eu o pereche de pleoape din astea aruncate prin casa :)) .

Eu am ajuns la concluzia ca farurile (cel putin astea cu xenon) arata foarte bine si mult mai bine asa cum sunt, fara pleoape :P

Link către comentariu

Imi place ca o mentii cat mai curat posibil! :emthup:

Despre pleoape, eu zic sa le pui..mereu mi s-a parut prea mare luftul dintre capota si far la G5, iar cu alea puse pare ca e mai continuu asa.

Cum se comporta noile frane?

Link către comentariu

Cip - nu sunt modelul mult dorit de mine, dar imi plac si astea.

Lucian - iti dau dreptate, pe farurile cu lupa nu prea as pune nici eu pleoape.

nervoss - modificarie incerc sa fie cat mai pe gustul meu :) / franele inca nu le`am pus, prin primavara...

acum caut, ma interesez, fac achizitii :)

Link către comentariu

Mai vroiam sa te interb cum sunt cauciucurile(de vara) astea ultimele, dunlop fata de bridgestonurile anterioare. Ma refer aderenta, confort

Link către comentariu

Un big bleah pt pleoape...a trecut de mult moda plasticelor,scotch-urilor pe far.mai ales ca nu prea merg pe farul de golf v.

0.2 cents

Brgds

Link către comentariu

eu am pleoape pe far dar sunt fff finute...acum vezi si tu cum dau si dc iti place tie in primul rand :icon_thumleft:

Link către comentariu

Bieletele > 180 RON

Si o poza din week`end, Buc - Sighisoara, Cetatea Rupea, Jud BV

post-34922-0-62515000-1329859341_thumb.j

Link către comentariu

bune lemforder astea ... si eu le-am schimbat acum 1 an ... ce joasa e ... de mult n-am mai vazut o foto cu ea :P ...

Link către comentariu

Mai ai vreun plastic pe dedesubt? La cum a fost ultima perioada din iarna asta mie mi-a lipsit un PDG :))

Bieletele si eu le-am schimbat, tot lemforder, dar mi s-au parut mai ok cele originale pe care le-am dat jos!

Link către comentariu

Ce bine arata...mi s-a facut dor de un Golf :(

Incearca sa cauti un set de faruri cu interior gri...s-ar potrivi de minune pe masina ta.

Link către comentariu

Cristache - vorba aia .. dupa plata si rasplata ! zambilica merita tot ce`i mai bun.

nervoss - de la prima zapada, jumatatea lui iannurie eu nu am mai mers cu masina pana week`end`ul trecut :icon_bounce: a stat in garaj la munca... drumurile prin oras au fost un chin! atingea mereu...

Andrei - frumoasa ??? asa jegoasa ?! sincer m`am gandit de vre`o 2 ori la un set de faruri cu lupa, in viitorul apropiat nu cred.

Link către comentariu

E frumoasa si murdara. Nu m-am referit la farurile cu lupa, ci la cele cu interior gri cum veneau pe GTI si pe unele Golfuri.

Nu sunt scumpe si impactul vizual este mare.

Link către comentariu

Arata f bine dar asta e dezavantajul masinilor lasate, iarna stau pe bara. La anu imi iau un ciuruc pt mersul prin zapada, masina mea (si implicit buzunarul meu) a suferit groaznic iarna asta... :(

Andrei iti sugereaza faruri cu halogen de GT, care sunt negre in interior dar nu au proiector. Si eu cred ca farurile cu interior negru arata mai bine decat astea cromate indiferent daca sunt cu sau fara proiector.

Link către comentariu

De unde ai luat prelungirea bara fata si cat te-a costat? Ca as vrea sa-mi pun si eu.

Se monteaza greu?

Multumesc.

Link către comentariu

Andrei si Master_Blaster - eu stiu despre ce vorbiti voi acolo, dar daca tot ma apuc de schimbat faruri sincer as opta pentru varianta OEM cu lupa, ca sa stiu o treaba :icon_confused:

Marcelino nu ai vrea sa stii care a fost recordul luna trecuta pe ruta Cota 1400 (Sinaia) - Buc = 3.8l/100km :icon_thumleft: :exclaim:

roberto87 - am mai specificat acest aspect, buza am luat`o chiar de la Radu Marcel la un pret foarte bun ( aprox 100 EUR acum 2 ani ) si se monteaza foarte usor, pur si simplu se inlocuieste cu cea existenta, are niste clipsuri de prindere in bara si vre`o 8 torsuri.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!