Jump to content

Golf 5 SL


B32FDY

Postare recomandată

Daca nu plecai in excursia asta iti luai capace la roti :)). Glumesc evident... Foarte frumoase peisajele sper sa ajung si eu acolo sus sus :D

Observ cateva lucruri care au schimbat mult in bine aspectul masinii tale... renuntarea la folia de carbon, acum cu noua suspensie reglabila, e alta treaba. Sa o plimbi multi km si sa te bucuri de ea :icon_thumright:

Link către comentariu

Salutare!

Felicitari pt masinuta, este intr-adevar foarte frumoasa!

Transalpina este spectaculoasa, merita vazuta.

La inceput de iulie ajung in Bucuresti, poate reusim sa ne intalnim. Sper sa-l aduc si pe colegul cu GTI.

Pe curand!

Link către comentariu

foarte frumos

trebuie sa ne vedem sa imi povestesti de transalpina ... acum pe serpentine cu suspensia asta nu mai scap de tine :Driver:

Link către comentariu

:))

Circoloco - e timpu sa ma mai gandesc si la mine, as mai avea cateva modificari de facut dar nu ma mai grabesc, poate doar pentru sistemu de franare fata 312 mm :P

C3Z@R CJ - Multumesc Cezar ! m`ai mai linistit putin inaintea plecarii ... va astept cu drag pe amandoi :P

Marcel - ne vedem domne ca si as ain ultima perioada nu am ami schimbat nici`o vorba, privire :)

Link către comentariu

Pai incepe sa strangi piesele pentru frane :)

Azi o fuzeta, maine un etrier...si tot asa.

Nu uita sa ma dai o tura daca ai schimbat bieleta aia ;)

Link către comentariu

Frumoasa masina :D . Pentru sistemul de 312mm, nu trebuie schimbate mai multe? Ca nu e ca la 2.0TDI :( (cel putin la mine laugh.gif . Am disc de 280, nu 288)

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Salutare ! Imi vine greu sa privesc toate pozele cu masina ta, e ca si cum mi as vedea propria masina in viitor :vaidecapulmeu:

Una peste alta, nu pot decat sa zic wow, cat de bine arata fusta + tipsuri si wow, cat de bine arata lasata. Poate ne vedem prin bucuresti in weekend sa schimbam impresii, din moment ce aceiasi pasi vreau sa ii urmez si eu pe exact aceeasi culoare !

:icon_thumright: Drive slow, take care

Link către comentariu

Am gasit ceva piese pentru frane dar se pare ca omu nu vrea sa raspunda la telefon.. de 2 zile incerc sa`l sun George :(

Ai dreptate lucian_90tud si eu trebuie sa schimb fuzetele + kit`ul de 312mm....

Iceman007, nu`mi ramane decat sa`ti multumesc pentru apreciere.

Atat week`end`ul asta cat si urmatorul sunt plecat din Bucuresti... ma mai plimb si eu :) iar dupa sunt plecat din tara, ne pregatim pentru o tura prin europa :Driver:

Suspensia inca imi da batai de cap in sensul ca nu am reusit inca sa o reglez milimetric sa zic asa, puntea dreapta fata este cu aproximativ 1-2cm mai sus fata de stanga ... si culmea ca am dat ture egale ambelor !

Link către comentariu

Hehe, am ceva frumos acasa, pacat ca mai treb sa bag niste bani ca sa ma pot bucura de ele !

Am kitul de franare fata GTI, mai am de cautat fuzete si gata facem transplantul :)

Mi`ar fi placut sa le incerc acum in concediu, cand am drum in vest...

post-34922-0-08403300-1310668045_thumb.j

post-34922-0-23290100-1310668055_thumb.j

post-34922-0-59136400-1310668104_thumb.j

Modificat de B32FDY
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Cateva poze si impresii despre ultima plimbare : Transfagarasan, partea sibiana ok, partea argesana, multe petice, valuri si CRATERE pe anumite portiuni ( indiferent cat evitai 1-2-3 gropi pe a 4`a o luai fara voia ta :( )

Dupa ce ma intorc din concediu o sa`mi fac timp pentru a regla din nou suspensia pe fata, este prea jos, in curbe cu 4 pers. imi atingea !

Dupa ce mi`am inlocuit placutele de inmatriculare cu unele noi, am renuntat la suportii de numar, imi place mai mult cum se vede acum :rolleyes:

post-34922-0-43604400-1311760103_thumb.j

post-34922-0-60774700-1311760111_thumb.j

post-34922-0-26906400-1311760118_thumb.j

post-34922-0-44719800-1311760124_thumb.j

Link către comentariu

Cateva poze si impresii despre ultima plimbare : Transfagarasan, partea sibiana ok, partea argesana, multe petice, valuri si CRATERE pe anumite portiuni ( indiferent cat evitai 1-2-3 gropi pe a 4`a o luai fara voia ta :( )

Dupa ce ma intorc din concediu o sa`mi fac timp pentru a regla din nou suspensia pe fata, este prea jos, in curbe cu 4 pers. imi atingea !

Dupa ce mi`am inlocuit placutele de inmatriculare cu unele noi, am renuntat la suportii de numar, imi place mai mult cum se vede acum :rolleyes:

F misto peisajul si masinuta ta...treb sa montezi franele inainte :blah_:

auzi dar nu cumva este transalpina????

Link către comentariu

Cristi - chiar imi place tricoul :)

Marcel - franele o sa mai astepte nitel, mai am de bagan niste bani in ele ...

In iunie am facut Transalpina, week`end`ul trecut Transfagarasanu si week`end`ul asta ma gasesti in Viena :D

Ne auzim dupa ce ma intorc, va salut :)

Link către comentariu

da-mi un buzz daca treci prin Deva ... poate faci o escala la Castelul Corvinilor ;) ...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am revenit, dar fara berea ta valerica :(

Cristi am luat`o pe Petrosani, Hunedoara la dus, intoarcerea a fost pe Slovenia, Croatia, Serbia... cu alta ocazie ne si vedem, poate imi fac un drum special pentru a vizita Hunedoara.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

foarte frumoase traseele tale pe transalpina si transfagarasan. anul asta vreau sa ajung si eu pe transalpina daca spui ca drumul este accesibil si pt golf 5 :) eu am suspensia stock si garda la sol e mare .. inca:) la ce drumuri avem in oras nu cred ca ar fi ok s-o cobor.

cat despre masinuta, .. arata f bine, imi place ca ai pastrat linia clasica, grila originala fata, vopsit tot frumos, praguri.. ! a iesit ok !

s-o stapanesti sanatos !

Calin

Link către comentariu

O sa venim cu sigurnata Cristi :)

Multumesc frumos kalin ! am multe idei dar, dar...

Vreau sa-i fac CASCO, cine face un top 3 al celor mai ok firme ?!

Link către comentariu

1. Allianz

2. Omniasig

3. Astra (eu am Casco la ei si pana acum nu am avut nici o problema)

Modificat de b 50 ppx
Link către comentariu

La Allianz am eu si e foarte scump, cel mai scump laugh.gif. Pe mine m-a costat 4000lei (asta pentru ca sunt incepator), din fericiresmile.gif. Go for Allianz, daca dispui de finante, au de departe cea mai buna reputatie.

Nu sunt de neglijat nici BCR sau Generali

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!