Jump to content

stropitori parbriz


p-pm
 Share

Postare recomandată

da de ce sa nu pui de-al lui?

LE link-ul nu mergea am facut p screen

post-17896-1263216727_thumb.jpg

mai sunt de la hans-preis ceva model la 12 lei dar cam tot asa arata

Modificat de Cypor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandeam sa trec la ceva care stropeste mai bine. Astea de fabrica dau 2 jeturi in 2 locuri , ma gandeam sa caut ceva care da perdea de apa cum e la masinutele astea mai noi... ;) . Ideea e sa ii aduc o imbunatatire la vechiul sistem dar fara sa-i stric aspectul :rolleyes: .

P.S. Eu sunt maniac cu spalatul parbrizului . :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Eugen,intre timp am depistat si este asa cum ai spus tu.Trebuie sa schimb si maneta (cu MFA,cam scumpa :D).

Si eu am vrut sa schimb diuzele mele cu o singura gaura cu cele cu 2 gauri si nu merg pe capota mea ,am modelul pana in 8:87 asa ca le-am luat degeaba,asa ca cine le vrea sunt ale lui

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la peugeot 207 e cu jet perdea trebuie sa vad si eu ce pret ar avea k se monteaza pe capota k la noi aproape

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti spun eu maine, nu te mai obosi sa cauti, insa nu iti recomand, mie unul imi place jetul clasic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt curios daca se poate adapta asa ceva la noi, am un amic cu pejo206 si stropeste 'perdea' si imi place tare mult. Oare ajunge daca se monteaza duza de pe capoata ?

Edit: am gasit la unix duze intre 20 si 120 ron.. doar ca nu stiu de pe ce modele is majoritatea si cum stropesc...

Modificat de faty
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce ar mai putea sa difere?...motorasul dar nu cred...merita incercat sa schimbi doar duzele :frigbaitata:

Mai simplu e sa iei o duza de la el si sa o incerci pe instalatia ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

a mai incercat cineva sa inlocuiasca stropitorile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe frigul asta precis nu se joaca nimeni cu apa :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius_16V KR
Iti spun eu maine, nu te mai obosi sa cauti, insa nu iti recomand, mie unul imi place jetul clasic.

te-ai uitat de pret la stropitori de 207? daca nu uiti uita-te maine pls sighisorene :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da-mi un semn ceva sa imi aduc aminte!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu mi-am pus de logan :icon_thumright: altele nu gasisem la momentu respectiv dar sunt f multumit de ele :blink: se pare ca are si loganu ceva bun :blah:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
Multumesc Eugen,intre timp am depistat si este asa cum ai spus tu.Trebuie sa schimb si maneta (cu MFA,cam scumpa :D).

Si eu am vrut sa schimb diuzele mele cu o singura gaura cu cele cu 2 gauri si nu merg pe capota mea ,am modelul pana in 8:87 asa ca le-am luat degeaba,asa ca cine le vrea sunt ale lui

la modelele din 87, stropitoarele de mk3 nu merg la cele de mk2, dar eu am modificat foarte usor, taiat din plastic cu cutitul cald in forma cum ar venii pe ale noastre , si le-am lipit cu banda dubla adizeva, si stau bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am pus de mk3 dar nu am modificat stropitorile, am modificat gaura din capota, intra perfect si nu trebuie lipite

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are cineva de vanzare duze incalzite ? sau siti de unde se pot face rost / achizitiona?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!