Jump to content

Passat generatia a 5a, cea mai buna masina SH a deceniului


johnyBOY
 Share

Postare recomandată

"Volkswagen Passat, generaţia a cincea, a fost declarată maşina second hand a deceniului de către specialiştii britanici.

Volkswagen Passat Mk 5, lansat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa ne traiasca si la foarte multi km :Driver:

:beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un premiu bine meritat, nu se compara cu nici o alta masina din generatia ei, nici ca fiabilitate si nici ca si calitate, si pretul... imbatabil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Manca-o-ar tata de bombonica...ce-i mai place motorina ca berea nemteasca la culoare si un picior de cioban cult(neamtz) in rest se tine superb pentru cei aproape 7 anisori. Scolita si vreo 45.000km in Romania mioritica dupa 119.000 prin Germania, e super masina. Eu am vrut variant ca am 2 baieti si cu scaunele rabatate si plasa ridicata au un bun loc de joaca pentru drum :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa ii fie de bine!

merita premiul, e o masina solida, sigura si de inalta calitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi se mirau prietenii mei cu BMW-uri si Mercedes-uri ce ma duc eu cand e zapada afara si se mirau "da cum ai urcat panta aia?" ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara nicio exagerare...4 BMWuri am impins iarna trecuta pe strada...ca in trafic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu cred ca numarul mare de b5 si 5.5 pe strazile noastre si pasiunea de care dau dovada majoritatea posesorilor spune mult mai mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pentru masinile noastre :wacko: Merita. A mea are 6 anisori, din care 3 in Romania si sunt in continuare foarte multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:icon_thumright: Un premiu pe merit . Desi tanculetul meu merge pe 7 ani si acum simt aceeasi placere cand ma plimb cu el ca-n prima zi cand am cumparat-o. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista multe de exemple passaturi care au peste 600 mii km si merg bine.... si majoritatea au ff multi km doar ca au fost dati de multe ori si nu se mai stie exact cate sute de mii mai au :icon_thumright:

inafara de niste probleme comune "minore" masina este foarte reusita. cam toata generatia din 2000 pana in 2006 a fost o generatie de aur pt tot grupul VAG... dar dupa 2006.... rusine mare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari B5/B5.5 !!! :))

Si eu la randul meu sunt foarte multumit de B5-ul meu, chiar daca are imediat 10 anisori si se apropie de 180.000km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari B5/B5.5 ! Din pacate un nivel la care B6 nu se va ridica niciodata, e cat se poate de clar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar este o masina care a atins perfectiunea din toate punctele de vedere.si eu sunt foarte multumit de masina mea si sunt indragostit de ia ca in prima zi, nu cred ca am sa o schimb vreodata, cine stie poate facem o intalnire de 50 de ani cu B5, B5,5 noastre cind vom merge in bastoane.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un premiu bine meritat, nu se compara cu nici o alta masina din generatia ei, nici ca fiabilitate si nici ca si calitate, si pretul... imbatabil.

...poate cu A4B6 1.9tdi 131 cp motor AVX :)

Intrebarea este cine a iesit intai puiul sau gaina ?! :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iulian_1976 pai chiar PRETUL e unul din atuurile passatului iar la audi ...e greu...adica mult mai scump.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...uitasem raportarea la pretul de achizitie :)

In ceea ce priveste pretul pieselor de schimb pot spune ca sunt aproape identice, majoritatea codurilor OEM chiar daca sunt diferite duc la aceasi piesa de schimb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inafara de niste probleme comune "minore" masina este foarte reusita. cam toata generatia din 2000 pana in 2006 a fost o generatie de aur pt tot grupul VAG...

Ai uitat perioada 96-2000 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma alatur si eu numeroasei familii de B5 si B5.5.

Sunt mandru de modelul asta pt ca la varsta ei, 2001 si 240 000km efectuati a facut un amic de-al meu sa-si doreasca si el un astfel de model.

Deci, este o masina "De numa, numa".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rulat si eu cu aproape toate marcile mai raspandite la noi in tara. Passat B5 este singura care imi da intradevar siguranta, comfort si putere la un pret acceptabil. Dupa 10 ani totul e in functiune. Cinste fabricantului si noua multi kilometrii cu ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Passat este o masina care a stabilit standarde de calitate cum rar se intalneste la o masina din categoria ei. Sunt foarte multumit de masina mea, pot spune ca am facut cea mai buna alegere privind o masina SH. Intr-adevar la fel cum spuneti si voi char daca au trecut 7 ani de la data fabricatiei masina se comporta impecabil are o tinuta ferma si sigura, apropo de sigura, dupa ce au cazut zapezilea astea abundente :huh: am fost pus intr-o situatie limita in trafic si am fost nevoit sa folosesc frana de picior, dar sistemul abs care este excelent m-a scos din belea, ca sa nu mai zic si de esp. Pot spune ca de 2 ani de cand am masina ea se comporta impecabil atat din punct de vedere mecanic cat si estetic, cel putin interiorul daca ai grija de el masina va arata mult timp ca noua si asta datorita materialelor de calitate si a finisajului foarte bun. Este o masina care cel putin din punctul de vedere al designul arata dupa atatia ani de cand a fost lansata foarte,foarte, foarte moderna si actuala. Toti prietenii si amici care au Passaturi spun la unison ca sunt indragostiti de modelul asta si nu cred ca-l vor schimba curand(B6 a dezamagit pe multi), la fel cum si multi posesori de alte marci de masini spun ca modelul variant de la Passat este cel mai frumos break, si ar fi singurul model de break care si-l lar cumpara. Va doresc multi km cu ele, fara evenimente. :( . LA MULTI ANI !

Modificat de george gga
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa respectati STRICT subiectul topicului. Pentru alte pareri, puteti continua aici.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!