Jump to content

probleme radio-cd


richiteanu
 Share

Postare recomandată

am o mica problema . am schimbat si eu radio cd`ul din golfulet si am observat ca cel dinainte statea cu o improvizatie care daca stiam luam masuri. sina in care intra casetofonul nu era fixata ( nu avea unde sa o fixeze, cred ca daia nu era fixata ) asa ca era bagat in acel lacas, spatiu pentru casetofon si cu un plastic fixat in partea stanga sa stea. am si eu o intrebare voi cum v-ati fixat sina ? imi trebuie ceva in plus ? cum arata pe la voi ? ( sper sa ma intelegeti, am o explicatie panicata )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

puteti atasa o poza cu radio-cd-ul in detaliu ? am senzatia ca imi lipseste ceva din bord ... e spatiu prea mare si jocul mare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai sina respectiva nu are niste ,,urechiuse,,? care odata bagata in bord, se indoaie urechiusele in interioru bordului si astfel nu mai misca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are dreptate Capone. si la mine asa este fixat Cd-Payerul. inainte aveam un casetofon cam neobisnuit. sina de fixare era mai mareun pic si era modificat plasticul de care vine prins. dupa acizitionarea cd-payerului trebuia sa pun alt "ochelar"(plasticul in care sunt butoanele). luni iti pun poze dac nu posteza nimeni pana atunci. bafta

Modificat de Atty
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m`am dus jos si mi`am montat jucaria. am facut niste poze sa vedeti de ce zic ca arata anormal. la voi cum este ?

post-52495-1260630539_thumb.jpg

post-52495-1260630555_thumb.jpg

post-52495-1260630569_thumb.jpg

post-52495-1260630592_thumb.jpg

post-52495-1260630615_thumb.jpg

post-52495-1260630623_thumb.jpg

post-52495-1260630643_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta ziceam si eu. asata era si problema mea. cauta alt plastic in care vin puse butoanele si locasul pt casetofon. normal sina ar trebui sa intre la fix in acel locas. bafta.

PS e super acest cd-player. scoate sunete beton, si eu din acesta am doar ca are si USB

Modificat de Atty
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc atty. l`am ales pe acesta pt ca este sony si mi`a placut mult ca lumina este verde ca si bordul :vaidecapulmeu: o sa astept si o poza de la tine sa vad cum arata. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum sunt la cluj, cum ajung acas maine fac poza, si diseara pun aici.... vb. salutare

Modificat de Atty
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc atty :( am observat ca mai ai un chenar de plastic. il aveai dinainte sau e luat odata cu radio-cd-ul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa era! vezi, plasticul tau nu este modificat pt casetofon mai vechi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam asa se pare. imi lipseste acel chenar de plastic pe care il ai tu :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ti-o fost taiat vechiul chenar ca sa incapa casetofonul?:-?

acel chenar de plastic nu cred ca il poti gasi separat, trebuie sa-ti iei un piesa aia din plastic care ajunge si la ceasuri, inconjoara si butonul de la faruri si cel de la frana de mana, dezaburire si ventilatie

dscf2024z.th.jpg

atty scuze ca am folosit poza ta, sper ca nu te superi

Modificat de r4ulik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am de ce sa ma supar... ai dreptate r4ulik, trebuie cum,parat acel plastic... nu costa mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

am rezolvat problema cu ajutorul colegului de forum dan moise care mi`a facut cadou de craciun plasticul cu marimea fixa pentru radio-cd . l`am montat pe masina si acum sta super. revin cu poze. multumesc dan :somnmare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un gest frumos si cu rost :somnmare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mosu dan!!!!!

prietenii stiu de ce!!!!! :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bine ca mai sunt si colegi care dau piese bune pe gratis :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!