Jump to content

Manual reparatii Fabia


BogMW
 Share

Postare recomandată

am cumparat-o. Nu va asteptati la minuni. E o descriere incompleta a diferitelor tipuri de fabii si componentelor lor. Nu este un manual de reparatii ci mai de graba un manual de culturalizare fabia. Manualul Daciei de acum 20 de ani era mult mai tehnic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut Haynes pt Fabia in Germania. Era egal cu un mare ZERO (din punctul meu de vedere). Nu era nimic concret in el. Era un gen de "Sa cunoastem Fabia si elementele ei componente". Peste tot "Adresati-va unui service autorizat" pentru mai toate operatiunile, mai putin "schimbat stergatoare si antena".

E pacat, dar e normal pt ca luam painea de la gura mecanicilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Ati reusit cumva sa faceti rost de manualul de raparatii skoda fabia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, il am eu, cel de pe http://www.manualeauto.ro/ dar e asha, o descriere pentru omul de rand, nu e ceva foarte tehnic, deci nu e ceva de genul ce au dealerii in service, ci e asa o prezentare mai amanuntita pentru micul mester amator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar fi interesat alea din service. Oricum sunt sigur ca ei le au in format electronic.

Cand am fost la service, si mi-a citit ala erorile, a luat dupaia un 'caiet' din ala cu sina in care era puse coli A4 listate la imprimanta cu ce trebuie sa faca sa vada din ce cauza a aparut eroarea.

Asta m-ar interesa pe mine.

Cartea ta exista si prin librarii sau vine doar prin comanda pe net?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De pe net am comandat'o, a venit cu posta. Daca vrei sa o vezi ne putem intalni intr'o dupamasa. Ceva liste cu codurile de eroare VAG exista si pe net, dar ceva material didactic in romana mai greu, numai daca vreun binevoitor de pe la un service skoda ar face un pdf cu ele, ceea ce nu cred, ca doar ei de acolo isi iau painea :banghead:. Eu mai am ceva materiale in pdf, dar in ceha, ceea ce din pacate nu ma prea ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

>>> NU este voie sa discutam/oferim soft piratat pe forum <<<

Modificat de s_c
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

intr-un final! baieti ,pe unde trebuie trase sforile si pe cine tre` sa omori pt a gasi niste schite frumos facute,banuiesc ca nu toti cei de la service stiu ceha si germana,iar cu schimbarea unei bucse ,pivot nu cred ca are vreo treaba cu calc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate eu tot ce am vazut manuale de service la dealer skoda, erau in germana. Iar pt o bucsha sau un pivot nu cred ca ai nevoie de manual. :) . Un manual in romana gasesti de cumparat aici, pt ce ai vrea tu http://www.manualeauto.ro/manual/15/Skoda_Fabia.html

Modificat de saboteur
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar trateaza in amanunt fabia? Nu vreau sa imi arate cum se desface motorul pana la ultimul surub, si apoi sa il fac la loc. Dar macar sa imi arate cum se schimba un disc de frana, tambur, cum se desface bordul, etc. lucruri pe care le poti face si in fata casei, fara sa apelezi la service?

Sau... mai pe scurt, face banii? 60 RON?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asha in mare, informatii generale, da. Vorba ta, cum sa desfaci bordul, cum sa schimbi una alta pe la directie, ajuta, mai are poze, explicatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai ceva mai tehnic ma interesa niste scheme schite bine facute,(ca ultima data de ex. cind am desfacut consola am cam rupt vreo juma din cleme)si nu cred ca vreau s-o mai patesc vreodata,iar intr-un final am descoperit ca au o ordine destul de stricta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!