Jump to content

Manual reparatii Fabia


BogMW
 Share

Postare recomandată

Salutare, in curand o sa apara manualul de reparatii pentru Skoda Fabia, (deocamdata doar in limba germana).

Pretzul pe www.amazon.de este de 19,90 euroi.

3613022931.03.LZZZZZZZ.jpg

:ok:

Bog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

zice ceva si de versiune CDrom sau doar carte ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zice ceva si de versiune CDrom sau doar carte ?

...ntz, astia de obicei nu scot si cdrom..... si nici cartea inca nu a aparut, probabil luna viitoare - o sa mi-o cumpar cu siguranta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Pai punem toti de-o carte.... o xeroxam.... si o traducem cu systran din ger in eng.

EE ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As prefera sa apara cartea deja tradusa in romaneste, din cate am vazut la http://www.ksi.ro/do/bookdetails?carte_id=15 trebuie sa iasa pe piata in curand...

Adrian, cu mare probabilitate vei fi dezamagit de cartea RO, nu sunt multe manuale de reparatii competente, majoritatea iti arata doar operatii de genul "cum schimbam corect stergatoarele"

Competenti sunt Bentley si cativa "nemti" :study:

Bog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As prefera sa apara cartea deja tradusa in romaneste, din cate am vazut la http://www.ksi.ro/do/bookdetails?carte_id=15 trebuie sa iasa pe piata in curand...

Adrian, cu mare probabilitate vei fi dezamagit de cartea RO, nu sunt multe manuale de reparatii competente, majoritatea iti arata doar operatii de genul "cum schimbam corect stergatoarele"

Competenti sunt Bentley si cativa "nemti" :study:

Bog

Da, probabil ai dreptate, oricum daca o sa imi cumpar manual de reparatie singurul motiv ar fi sa am si eu habar cum functioneaza motorul sa nu inceapa toti mecanicii cu povesti pe care nu le pot verifica. Ma intereseaza principiile de baza, unde sunt localizate diferite chestii, cum poti sa faci singur diferite chestii simple, etc... intelegi tu.

Ce m-ar incanta ar fi o interogare cu VAG-ul ... sunt curios cum merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...
Cartea o cumpar eu si v-o pun la dispozitie pt OCR/Traducere. OK?

Bog

Gata! Am cartea - exact cea din primul post al topicului.

La prima vedere se pare ca este doar un ghid mai avansat de "cum sa schimbam corect stergatoarele" de cca 300 pagini, dar inca n-am avut timp s-o studiez mai amanuntit. Exista cateva informatii interesante dar explicatiile nu sunt consecvente (de ex. la anumite capitole importante se vorbeste alternativ doar de anumite motoare) si sunt foarte putine schitze/imagini. Din acest motiv as inclina sa spun ca ea nu este interesanta pentru cei care nu inteleg germana, majoritatea explicatiilor fiind doar text chior.

........

Bog

Edited by BogMW

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...
As prefera sa apara cartea deja tradusa in romaneste, din cate am vazut la http://www.ksi.ro/do/bookdetails?carte_id=15 trebuie sa iasa pe piata in curand...

Apare in decembrie ( dupa spusa editurii )....

M-am informat din nou.. de data asta mi-au zis ca apare infebruarie 2004 !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asteptam cu nerabdare sa ne traduca BogMW cartea... :lol:

Hai Bog! you can do it !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Drept sa-ti spun, prima data cand mi-am schimbat stergatoarele la Fabia [a se citi "prima data la o masina"] , mi-a luat vreo juma' de ora ...

Deci...trebuie carticica neaparat... daca mi se strica antena radio ?? :colors:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Nici un raspuns de la KSI referitor la cartea de Fabia... poate dati un telefon acolo care sunteti din Bucuresti sa intrebati cand o scot aia din cuptor..

Marinela Ghigea

info@ksi.ro

Bdul Gh. Sincai 1-1a, Bucuresti, Romania

Tel: (021)330.55.35

Fax: (021)330.32.84

Mobil: 0722.734.415 / 0744.150.057

;-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am trimis vreo 2 email-uri, dar nu am primit nici un raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma gindeam la altceva, daca exista o carte de service oficiala, cum ar fi sa punu unul din noi mina pe ea prin relatii/cunostinte ? Asta ar fi cea mai buna varianta... Sau daca nu e o carte, cei din service dupa ce se iau ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Nu a mai aparut nimic???

Cartea de la KSI cred ca are 1.234.545.343.343 pagini fiindca dureaza deja luni de zile "cursul de aparitie"... neseriosi... m-au tot aburit.. "ca luna viitoare, ca in februarie", etc... si pana la urma o fi si un album de poze cu ceva instructiuni de demontare stergatoare si "How to clean the car"... :12:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Cum facem si noi rost macar de cuprins si 1-2 scanari dinauntru sa vedem la ce nivel e cartea??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!