Jump to content

presa bercuit conducte frana...


MK140
 Share

Postare recomandată

salutare,

de ceva timp caut ba pe net ba pe la magazine de scule auto o presa de bercuit conducte de frana pentru golf,si tot ce am gasit pana acum este o trusa cu o presa care are o terminatie conica, am atasat o poza cu ea.

Problema e ca la conductele noastre de golf terminatia este altfel, mai rotunjita nu un simplu guler sau con.Am gasit modelul de presa care trebuie pe acest site http://www.brokevw.com/flare.html

S-a mai lovit cineva de problema asta, cum ati rezolvat-o?

post-8953-1260284446_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa faci profilul acela si cu trusa din poza atasata. Ar trebui sa fie undeva niste instructiuni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Poti sa faci profilul acela si cu trusa din poza atasata. Ar trebui sa fie undeva niste instructiuni.

esti sigur ca se poate,ai vazut cu ochii tai sau ai auzit ?

intreb pt ca am imprumutat de la un prieten o presa asemanatoare cu cea din poza dar tot asa nu avea decat capete plate de diferite diametre si unul conic,tot ce am reusit sa fac este asemanator cu ce trebuie numai ca inloc sa fie rotunjit si putin conic iese perfect plat .

Spuneti/mi si mie daca e vreo smecherie ceva ca nu ii dau de cap deloc... :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

stiu ca intrebarea este de acum cateva luni dar poate mai este utila informatia.Eu am bercuit plan capatul conductei,l-am finisat cu o pila fina dupa care am tait conul de la conducta veche,l-am finisat si pe ala cu pila si apoi l-am folosit pe post de saiba.operatiunea descrisa am facut-o cu multi ani in urma si de atunci nu am avut nici o problema cu conducta respectiva.Zilele trecute am repetat operatiunea la un Punto si de asemenea este totul OK.Daca bercuirea plana este facuta cum trebuie nu este absolut nici o problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!