Jump to content

Inlocuire bec Xenon OEM


joe_p
 Share

Postare recomandată

la model cu halogen nu am lucrat dar cred ca si la alea se poate scoate lupa imposibil, numai daca dai jos farul poti sa te pronunti daca se poate sau nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La modelul cu halogen nu sepoate scoate prin spate, trebuie dezlipit geamul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Buna seara, am un VW Sharan din 2003 cu instalatie xenon originala. S_a ars becul pe partea pasagerului. Ma poate ajuta cineva din Bucuresti sa schimb acest bec? Sau daca puteti sa imi explicati cum se face (fara sa ma curentez :) ), ar fi minunat. Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu n-am reusit sa le schimb fara sa demontez bara si farul deplasat mai in fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O are degeaba. Te ajuta doar la becul de semnalizare. Cu greu si ala...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atasat cateva imagini explicite (sper eu) pentru schimbarea becului XENON pe partea pasagerului. Masina este un VW SHARAN din 2003, echipare xenon din fabrica - OEM. Sper sa ajute. Multumesc pentru ajutor colegului Marin Florin. Postez aici si voi posta si in sectiunea VW SHARAN. Daca se considera ca aici nu are ce cauta postarea mea, scuze (fiind vorba despre Passat).

post-4551-0-06673700-1411646858_thumb.jp

post-4551-0-38656400-1411646858_thumb.jp

post-4551-0-58580900-1411646858_thumb.jp

post-4551-0-86649600-1411646858_thumb.jp

post-4551-0-18322000-1411646859_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

salut.am un b5 si de cateva zile s a dus becul de xenon pe faza scurta.ma ppoate ajuta cineva sa imi spuna ce bec trebuie sa iau?din cate am inteles trebuie ori d1s ori d2s si cum se schimba cel mai usor fara sa dau bara jos .

Modificat de C o s m i n
mutat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

D2S

Cel mai usor se schimba daca ai indemanare. Nu trebuie sa dai bara jos si nici farul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Va deranjez si eu cu o problema: pe VW Passat din 2000 am xenon de fabrica pe faza scurta, dar noaptea, mai ales daca e si ud asfaltul, nu mai vad aproape nimic, zici ca îs pozitiile si nu xenon. Precizez ca lumina este albă si nu tinde spre roz sau violet cum spuneau alți colegi. E posibil sa fie lupele matuite? Se pot schimba lupele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva vreo idee, un răspuns la întrebările de mai sus? Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca sticla farurilor nu este matuita este posibil că lupele sa fie afumate pe interior sau prăfuite. sau becuri Xenon consumate. înainte de toate poti scoate un bec si sa încerci sa stergi lupele pe interior.... lupele din câte stiu eu, nu le poti inlocui

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pariez pe becuri obosite.

Ai fi surprins sa afli ca dupa 3-4 ani nu mai vezi nimic cu becurile xenon folosite intensiv. Nu mai spun daca-s cele originale din 2000.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa este, eu le-am schimbat dupa 4 ani - unul s-a ars - le-am inlocuit pe amandoua cu Osram Xenarc - alta vizibilitate acum. Din pacate, puterea lor scade cu timpul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!