Jump to content

Coduri piese OEM Octavia 2


sorin_balan
 Share

Postare recomandată

1Z5807423B41 Ornament culoare neagra, bara spate,fix 200 lei la magaziunul de piese auto..cu obraz si care nu arde la pret.Produsul este in stoc mereu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andrei_221

    370

  • GABIVVX

    116

  • Al Bundy

    75

  • lakete007

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

Un cod pe original pentru filtrul de benzina la 1,2 tsi???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult, dar acum care e diferenta intre ele??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

niciuna, toate sunt de 6.6 bar.

S-au schimbat codurile, cel actual fiind cel cu K

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna ziua.

stiti cumva daca pot gasi acel surub care se prinde farul de caroserie(cred ca are si rol de reglare a farului).sau cum pot remedia problema deoarece mi sa rupt.

multumesc.

Modificat de darvin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ambele repere costa 5 lei bucata ,numai pe original la magazinele de piese.Codurile le gasesti in poze.

post-64586-0-06115900-1352825806_thumb.j

post-64586-0-60254500-1352825808_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti,

am si eu nevoie de ajutor cu informatii despre ce discuri de frana fata imi trebuie pt o Octavia 2 1.9 TDI (TMBCS41Z172081102)

Ce diametru imi trebuie la discuri 280mm sau 288mm ? Pe un site de piese cand bag seria de la sasiu imi listeaza atat discuri de de 280mm, cat si de 288mm.

Ce marca mi-ati recomanda? Eu m-am orientat catre ZIMMERMANN... dar as vrea si sfaturile voastre.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

motorul de 1,9 vine cu discuri de 280 cel de 2.0 cu 288.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am si eu nevoie de un pic de ajutor din partea voastra.

Oare in locul bucselor mari de bascula care au codul 1k0 199 231(2) J se pot monta bucse de Audi S3 care au acelasi cod cu teriminatia In K (1k0 199 231(2) K si sunt semi-pline )? Stiu sigur ca cele de Audi TT cu terminatia N (pline in totalitate) nu merg deoarece partea metalica care vina prinsa de cadru este mai lunga cu 6mm.

Merci,

Modificat de Cornel3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut eu tentatia de a monta asa ceva pe Skoda, insa m-am gandit ca imi rupe spatele;

So...am mers pe OEM si sunt multumit!

Peste 70.000 KM de drum "sustinut" si nici o problema...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mult prea rigida nu cred ca devine, mai ales in combinatie cu jante pe 16".

Principalul beneficiu am inteles ca este directia mult mai precisa si fiabilitatea.

Daca nu gasesc o confirmare de compatibilitate voi merge si eu pe varianta standard, mai ales ca nu vreau sa risc 2 x 150ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De acord, insa devine putin mai rigida;

Eu, personal, am vrut sa imi pun, mai ales ca erau la preturi oarecum asemanatoare fata de cele standard, insa mi s-a recomandat sa NU!

Ma rog, nu stiu cat de "sport" devenea masina, avand in vedere ca este doar un 1.9 TDI;

Tot pe 16` am si eu jantele de vara!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am bucse de S3 si sincer nu am simtit nici o difereta in comportamentul dinamic al masinii sau la comfort. Cele cu care a venit din fabrica le-am schimbat la 40.000 si acum dupa 50.000 km cele montate inca se tin bine.

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un cod al clemelor metalice care vin pe sistemul de prindere al ansamblului grilelor de ventilatie mici din laterale (stanga si dreapta)?

Modificat de sorin_balan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bucsele le-ai schimbat cu tot cu suportul metalic sau decat bucsa singura?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu tot cu suportul metalic. Nu stiam la vremea aia ca pot schimba doar partea de cauciuc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Va rog codurile pentru discuri fata/spate plus placute si ce marca ar fi mai buna,Octavia 2 BXE,TMBGS61Z672077754.Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0 615 301 AC discuri frane (ventilate) 280X22MM 5/112 si 1K0 698 151 F placute pt fata.

1K0 615 601 AB disc frana 253X10MM 5/112 si 1K0 698 451 J placute pt spate.

Ate,Textar,Trw,Brembo,Pagid..in functie de bugetul disponibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ma poate ajuta cineva cu codul de la sigla de RS de pe volanul in trei spite care se afla in partea de jos a volanului. Eu am acelasi volan dar in locul siglei este doar simplu(cred ca se poate inlocui). Ma mai intereseaza codul de sigla de RS de pe grila fata. Volanul este cel din poza(de pe net).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles deci numai daca schimb volanul fara airbag. Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Cred ca si la mine bucsele pe fata sunt pe duca cel putin la roata drapta fata, cum stai in masina, si acum intrebarea este ce trebuie sa schimb, situ ca pentru o mai buna stabilitate a masinii trebuie schimbate ambele, si eventual niste coduri

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0199231J

1K0199232J

sau 2 x 1K0407183E

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!