Jump to content

Montare oglinzi electrice aftermarket Golf IV


Johnny Ice
 Share

Postare recomandată

oare se pot monta oglinzi skoda octavia 2 pe golf 4 bora pe exterior seamana la prindere !!!!!!!!

se pot monta oglinzi skoda octavia 2 cu semnalizare pe golf 4 ,bora pe exterior seamana grozav de bine insa nu stiu daca si pe masina se potrivesc la prindere .Daca stie cineva sau a montat sa ma contacteze 0726756571

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    16

  • F l o r i n

    10

  • dragos2007

    4

  • Johnny Ice

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu se potrivesc. Modificate, poate da... dar direct, nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Sper ca am postat unde trebuie, am tot cautat si nu am gasit informatii in alt topic, vin cu intrebarea daca se poate monta incalzire in oglinzi electrice pe masina din semnatura, mentionez ca am toate geamurile electrice , cam ce materiale si costuri ar implica operatiunea ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pot monta. Iti trebuie sticlele de la oglinzi, cabluri si banda izolatoare. In rest, doar pofta de munca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si buton cu pozitie de dezaburire? Ca sa faca OEM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspunsuri, cand ma voi decice sa fac operatiunea voi apela la unul din voi ca sa iasa treaba ca la carte, singur nu ma bag deoarece nu vreau sa stric ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

si eu ma gandeam sa imi pun oglinzi electrice si nu prea vad de ce sa nu mearga ?

 

Butonul de selectare stanga dreapta etc original

Oglinzile originale cu incalzire ..

 

 

dezaburirea lor se poate lega direct la ce-a pentru luneta ca sa aibe o siguranta si poate un releu ..

iar daca vi cu un " + " de la baterie il treci prin buton si anulezi orice alt modul de confort sau alte chestii dastea ? care ar fi problema ca nu prea imi dau seama ?

 

nu sunt intocmai electonist/electrician auto dar mi-se pare absurd ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU merge direct prin buton, ai nevoie de calculatoarele de usi si modulul de confort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu ma gandeam sa imi pun oglinzi electrice si nu prea vad de ce sa nu mearga ?

 

Butonul de selectare stanga dreapta etc original

Oglinzile originale cu incalzire ..

 

 

dezaburirea lor se poate lega direct la ce-a pentru luneta ca sa aibe o siguranta si poate un releu ..

iar daca vi cu un " + " de la baterie il treci prin buton si anulezi orice alt modul de confort sau alte chestii dastea ? care ar fi problema ca nu prea imi dau seama ?

 

nu sunt intocmai electonist/electrician auto dar mi-se pare absurd ..

 

dezaburirea - o poti pacalii.... mai departe reglajul lor, nu - deoarece butonul de reglaj nu suporta asemenea sarcina iar el nu comanda analogic oglizile - ci trimite o comanda catre modulul confort, iar acesta executa - trimite curent de putere, catre oglinzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles ce vrei sa spui .. totusi sa vedem .. le am in project :) poate o exista o adaptare .. voi vedea va tin la curent 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca adaptare, trebuie facut un montaj, eventual cu un alt buton - vazut pe la alte marci - care sa lucreze cu comanda directa 12v. Mai departe e treaba usoara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Dar pe golf 5, pot sa fac vreo ceva la oglinzi sa se rabateze electric? Si mai ales cand o blochez sa se plieze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu ai pliere oglinzi, acum... trebuie alte oglinzi complete (sticla si capacul pot ramana cele de acum), alte calculatoare pt usile fata plus buton pliere.

 

pentru pliere din telecomanda se poate face, dar separat - mai necesita un modul suplimentar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La vw nu se pliaza oglinzile din telecomanda. doar la sk si seat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de asta am si zis ca se poate face..... dar necesita un modul suplimentar. Calculatoarele de usi, in varianta originala la Vw - nu stiu sa execute.

 

dar de facut, se poate face. Am facut, merge fara probleme

 

.... nu am doua module de test (de vw si skoda) - mai mult ca sigur o putem face si fara modulul suplimentar....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee cam cat ar costa investitia? Ca sa ma pregatesc.. Mi-ar trebui si butonul de reglaj?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vb cu cei care dezmembreaza.... oricum, te va costa ceva..... da, trebuie si alt buton, cu pliere oglinzi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie umblat un pic la cablaj si cu VCDS-ul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca pui calc de usa de octavia nu mai tyrebuie decat butonul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut,

Golf 4 1.4 16V fara geamuri electrice vreau sa ii montez oglinzi incalzite.Se poate monta?

Stiti cumva daca fac rost de o instalatie electrica pentru incalzirea oglinzilor se potriveste la masina mea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot monta. Le legi de la dezaburire luneta.  Instalatia se face pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al Bundy plusul il iau de la buton dar minusul?Pot sa il iau de pe caroserie sau cum sa fac?

Si daca oglinzile le fac incalzite pe butonul de dezaburire luneta nu il incarc in plus si cu oglinzile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DE la orice punct de caroserie.

 

LA cat consuma o oglinda nici nu simte butonul de la luneta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Golf 4 1.4 16v am geamuri electrice oglinzi electrice dar fara incalzire iar pe timp de iarna se vede. De ce am nevoie pt a face aceasta operatiune de montare incalzire in oglinzi? Si daca un coleg de site are timp si buna vointa vreau sa-mi spuna si cum se face montarea il rog mult. Multumesc sper sa fie de ajutor si altor colegi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!