Jump to content

Păreri & Impresii (Touareg 7P)


Wayne
 Share

Postare recomandată

buna!

stie cineva dimensiunile dintre prezoane la modelul nou de touareg?

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianharlea

au expus la PBN noul touareg. foarte frumoasa masina, o groaza de gadgeturi pe ea, dar pret de 57000 euro. foarte mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am vazut si eu unul pe strada,l-am prins chiar la semafor,varianta V6 TDI BLUEMOTION.Nu m-a impresionat deloc ,cel putin la exterior.Oglinzile ,care ies din portiera ca la Peugeot , mi se par oribile.A dat cineva un link mai sus cu vreo 100 de poze si intr-adevar interiorul e frumos dar cea mai tare faza mi se pare a fi faptul ca manerele portierelor sunt cele de pe Passat B6,manere care se pare ca au avut mare succes ele fiind si pe Skoda Superb 2 si pe Golf 6.Deci asa cum am citit pe undeva ,se pare ca targetul este altul in nici un caz posesorii de Touareg modelul vechi.

Modificat de TVS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am vazut si eu azi la dealerul local. Desi e lung, ii lipseste masivitatea modelului anterior (am putut sa vad actualul model si vechiul unul langa altul).Astfel ca masina nu pare mare decat privita din profil. Pe de alta parte, garda la sol, se stie deja este mult redusa (5cm) astfel ca nu mai pare SUV-ul de odinioara. Spatele gen Audi e okay stilistic insa isi pierde identitatea cu emblema VW.

Interiorul e ok, parca mai mult sport decat luxos. Exemplarul din showroom costa ~ 56000

Modificat de Diesel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna!

stie cineva dimensiunile dintre prezoane la modelul nou de touareg?

mersi

Da.

Lochkreis [mm]/Lochzahl: 130/5

Cu placere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Aveti idee la noul Touareg se poate pune optiunea de 7 locuri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, din cate stiu eu. Nu apare in configurator aceasta optiune si nici nu am citit nicaieri despre asta.

Cred ca Q7 este singurul SUV VAG care vine cu aceasta optiune (permisa de ampatamentul mai mare).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe vechiul model stiu ca exista optiunea asta. 2 scaune mici in spate, laterale. pe site nici in germania nu apare :blah: vroiam sa dau o comanda dar sunt limitat de optiunea asta. aveti idee macar daca va aparea in viitorul apropiat?

daca nu, mi-e teama ca ma voi indrepta catre land rover discovery 4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

cu siguranta va avea. Da mici si inghesuite dar vor fi doua (cum are si Touran-ul)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dragos, ai idee cam cand? pot astepta pana prin toamna dupa optiunea asta....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut si eu noul Touareg,PAREREA MEA:nota 10!

Mie mi-a placut si vechiul model,apoi si facelift-ul dar asta nou arata super!

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Habar nu am Bogdane dar cum toti concurenti au (pana si qashqai are 7 locuri) va fi si pe Touareg sigur). Poate peste ani cand schimb PLUS spre un 3.0TFSI+hybrid cu 7 locuri m-as indrepta si eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Am vazut si eu unul aseara in Romana prin spate pe la KFC. Parerea mea ca nu mai este la fel de impunator ca cel vechi, am crezut ca e tiguan prima data fiind si cam intuneric. Era modelul V6. \singurul lucru care mi-a placut au fost evacuarile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.....am crezut ca e tiguan prima data fiind....

Esti a doua persoana in decurs de 1 saptamana pe care o intalnesc si incurca noul Touareg cu Tiguan....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil dupa ce va apare faceliful la Tiguan, confuzia va fi generalizata...privind masina din fata. Totusi, din profil masina e lunga si ...joasa.

Una peste alta, am vazut primul Touareg inmatriculat (fara semne ca ar fi masina de drive-test a unui dealer). Masina era vopsita in acel maro de succes si o placuta de inmatriculare interesanta: B 999PRO. Bineinteles un V6 TDI Bluemotion.

Am primit invitatie de la dealer pentru un drivetest cu noul Touareg, dar nu am avut timp sa o onorez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am unul expus fix in fata blocului si doar de la departare poate seamana cu Touran :icon_thumleft:

Dragos, merci dar deja am dat comanda pt Discovery 4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am vazut touaregul acela expus in centru.

arata bine,dar nu mai are aerul spartan al modelului anterior

nu-mi plac drl-urile...parca ar avea ochelari

la promotor spuneau ca va avea un consum cu pana la 25% mai scazut ca modelul anterior

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut ieri noul Touareg! Nu mai e ce a fost adica o masina cu care sa poti iesi de pe sosea fara nici o grija! Pacat, a devenit mai mult o masina de asfalt!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am vazut si eu pe cel din fata de la Mc.. plasticos rau mai ales din fata,jantele f mici s urate.nu prea mi-a placut.

@ Bogdan- Chiar iti place Discovery? :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu pot sa spun ca ma innebuneste discovery, dar imi convine ca la pretul ala (~53) iei destul de multe offroad, 7 locuri, jante pe 18 sau 19 si optionale decente plus un 3.0TDI destul de ok (2xx de cai).

si nici nu mi se pare urat. la interior e chiar frumusel. iar la exterior fata mi se pare interesanta. inca nu sunt in Ploiesti discovery 4.

chestii pe care la Touareg nu le iei in banii astia.

oricum Touaregu expus in centru Ploiestiului e V6 bluemotion si are jante mici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie nu prea imi place Land Rover de cand am mers cu un Range Sport care m-a dezamagit total. Iar la Discovery nu ma impac deloc cu spatele :P Chestie de gust..

P.S E un Discovery 4 in Ploiesti,parca e un Capucino cu Snorkel daca nu ma insel..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

am si eu o mica curiozitate. care sunt celelalte unitati care vin montate pe noul tuareg excluzand rns 850

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Raspunsul este: Radio RCD 550 (valabil din sapt.45/2010)cu functie MP3 si MP4, CD-changer pentru 6 CD-uri inclus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am ajuns si eu intr-un touareg nou la cei de la nurvil.

L-am studiat un pic si la interior nu mi s-au parut diferente semnificative fata de vechiul model. Sigur, touchscreenul e mai mare, bordul e un pic aranjat altfel, dar cam atat. Ma steptam la mai mult. Este totusi o noua generatie si nu un facelift

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut pe viu noul touareg. Imi retrag cuvintele rele spuse despre el.

E o mare diferenta intre poze si realitate.

Un mare plus este noul interior, in special frana de mana. De asemenea si materialele din interior sunt mai placute la atingere. Totusi, dotarea standard putea fi un pic mai bogata. Vorbim totusi de o masina de peste 50000 de euroi...

Aici spuneai ca ti-a placut...

Si eu sunt de parere ca succesul primului Touareg nu va fi egalat de Touareg 2010. Nu din cauza materialelor, ledurilor si a gadgeturilor care abunda pe Touaregul 2010. Pur si simplu, primul Touareg are o personalitate aparte (primul SUV al VW care la vremea lui a cam eclipsat concurenta - Mercedes ML W163, BMW X5 E53) prin polivalenta masinii si masivitatea masinii.

In opinia mea, noul Touareg (si nu e singurul model VW) ''pacatuieste'' cu designul comun lui Polo, Golf...modele de clasa inferioara si categorii diferite de clasa SUV, garda mica la sol in standard si propunerea optionala a pachetului Offroad.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!