Jump to content

Sfaturi Telescoape


Mandy
 Share

Postare recomandată

Daca masina la drum intins cu 2 persoane in spate sta doar in pozitia jos sunt de vina arcurile.Daca masina la drum intins pe drum denivelat face balans intruna de fund sus jos,sus jos,sus jos, sunt amortizoarele.Amortizoarele le poti incerca si pe loc,deschizi portbagajul si te apesi repede pe el,daca urca si coboara rapid,de zici ca da cu fundu de asfalt,nui bine.Daca merge greu sus jos amortizoarele sunt bune si doar arcurile trebuesc schimbate.Sper ca mai inteles.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • v@sy

    14

  • alex_abd

    13

  • sonnic53

    12

  • ultimu_neuron

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

da sta lasata nu imi face balans pe drum doar ca se lasa, la prima apasare se ridica usor iar apoi daca apas se simte de parca se incarca si apoi apas si revine fara balans dar sunt moi si eu la 80 kg daca ma pun pe marginea la porbagaj deja se vede cum se lasa de spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salutare, tocmai am cumparat setul de amortizoare pe spate  deoarece unul cedase si oricum nici celalat nu e in stare prea buna. Cele vechi au fot Optimal foarte proaste durata de viata cam 2-3 ani neabuzate. M-am gandit sa iau ceva mai de marca si am cumparat Monroe pe ulei dar spre surprinderea mea unul face zgomot ca si cum barboteaza aer in el, se aude si in timpul mersului cand trec peste o denivelare mai pronuntata. Amandoua culiseaza relativ usor, adica nu trebuie sa depun mare efort pentru al le misca cursa intreaga. Deoarece nu stiu cum trebuie sa se comporte intrebarea mea este normal sa le pot misca asa usor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

normal nu are voie sa aiba joc mare,dar e posibil ca ai si arcurile slabe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!