Jump to content

Golf 6 Comfortline


tutu0581

Postare recomandată

Merci !

Au sosit o parte din piese mai putin bara care nu are termen de livrare :) .

blordc din pacate nu merge asa simplu.Ca sa nu dea eroarea de bec ars trebuie sa faci fie codarea bornetz-lui 09 la byte 18 00000100 fie sa montezi acel modul de anulare eroare de bec ars http://www.kufatec.de/shop/product_info.ph...-Golf-6-VI.html

post-25792-1268758207_thumb.jpg

post-25792-1268758231_thumb.jpg

post-25792-1268758250_thumb.jpg

post-25792-1268758269_thumb.jpg

post-25792-1268758280_thumb.jpg

post-25792-1268758207_thumb.jpg

post-25792-1268758231_thumb.jpg

post-25792-1268758250_thumb.jpg

post-25792-1268758269_thumb.jpg

post-25792-1268758280_thumb.jpg

Modificat de tutu0581
Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • tutu0581

    57

  • guesswho1983

    10

  • kadettro

    9

  • Florinutzu

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

A sosit si bara pana la urma.Am vopsit-o si cand sa o montez pe masina ...surpriza :rolleyes: nu pot monta proiectorul din dreapta, atinge in rezervorul de spalator de parbriz.Asa ca la loc comanda mai asteptam pana vine si acesta.

Am sa pun ceva poze din timpul montajului.

post-25792-1270659252_thumb.jpg

post-25792-1270659360_thumb.jpg

post-25792-1270659382_thumb.jpg

post-25792-1270659403_thumb.jpg

Link către comentariu

Veşti proaste despre stopurile de GTI cu led-uri - toate comenzile sunt anulate

Modificat de tutu0581
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

:blah: In sfarsit YPY a primit bara mult asteptata.Am reusit sa fac ceva poze dar ploua asa ca asteptam vremea buna sa-i facem o sedinta foto.

post-25792-1271776945_thumb.jpg

post-25792-1271776963_thumb.jpg

Modificat de tutu0581
Link către comentariu

Merci! Azi nu am avut timp dar maine o sa pun anvelopele de vara pe jantele de GTI.Sigur o sa arate mult mai bine.

Link către comentariu

Iti mai aduci mainte la ce pret au ajuns?

Comutatorul de lumini 3C0 941 431 A/M/H/J sau R XSH acum depinde de dotarea masinii(proiectoare,senzor de ploaie...)

Butoane deschidere geamuri usa sofer pentru 4 usi 5K4 959 857 XSH

Buton deschidere geam pasager,stanga spate si dreapta spate 5K0 959 855 XSH

.....

Buton reglaj oglinda 5K2 959 565 XSH

.....

Astea sunt codurile pieselor negru/crom sper ca nu am uitat nici unul.

Modificat de sebip
Link către comentariu

sebip

Preturile pentru butoanele cu crom au fost :

3C0 941 431 R XSZ - 220,43 ron

5K4 959 857 XSZ - 147,37 ron

5K0 959 855 XSZ - 60,34 ron

5K2 959 565 XSZ - 110,04 ron

Link către comentariu

De belea masina arata mortal, criminal superb. Felicitari. :P

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina. Ai grija in cotinuare de ea si fa-o cat mai frumoasa :P

Link către comentariu

Frumoasa cu bara de gti insa iti mai lipseste un element la bara ca sa fie completa :rolleyes: .

Link către comentariu

Multumesc pentru aprecieri :offtopic: Da mai lipsesc niste elemente: grila centrala, buza inferioara bara, pragurile de GTI .... .In viitor vor fi si ele montate pe masina, daca o sa fie cuminte :)) .Deocamdata incercam montajul stopurilor cu led.Maine montez jantele de GTI sa vedem cum ii sta si sa speram ca va fi frumos sa pot face ceva poze :icon_thumright: .

Link către comentariu

Nu am facut un calcul exact dar a trecut de 5000 ron.Maine o sa ma uit pe facturi sa vad cat a iesit toata joaca :icon_thumright:

Link către comentariu

La un soft nu te-ai gandit? Sau inca nu are km pentru soft ?:rolleyes:

LE: acum am vazut ca ai luat-o la 20k

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

:rolleyes: Masinuta a fost luata de noua.Am inceput prezentarea de la 20k iar acum zuza are aproape 30k.Ma gandesc si la soft dar... deocamdata masina este in garantie.

Link către comentariu

Am tot stat si analizat pozele tale, masina ta, comentariile de aici de la tine de pe topic, dar am o nelamurire mare, sunt in curs sa pregatesc comanda si as avea nevoie de informatii suplimentare.

In primul rand pe langa alte dotari optionale, as vrea sa am si acele butoane cromate pe care tu le-ai montat suplimentar.

Am vazut ca aceste butoane sunt standard pe versiunile Highline (de asemenea scrie si in pdf-ul pe site ca este Pachet Crom in dotarea serie), insa de asemenea scrie si la Comfortline ca Pachetul Crom este in dotarea de serie.

Sa inteleg ca la baza fara optionale masina ta este un Trendline ?

Eu inclin sa nu cred ca e Trendline deoarece ai manerele usilor si oglinzile exterioare in culoarea caroseriei deci ar trebui sa fie minim Comfortline.

Dar daca este Comfortline in dotarea standard este prezent si Pachetul Crom care ar trebui sa contina si butoanele cromate...

De asemenea am vazut ca la grila din fata unde se afla si emblema W ai acele doua dungi subtiri cromate suplimentar, deci clar nu poate fi un Trendline, ca la Trendline acestea lipsesc complet si nici nu se pot monta suplimentar.

Ce banuiesc eu in cele din urma este ca masina ta la baza este un Comfortline si ca Pachetul Crom de la Comfortline nu contina si butoanele cromate ? deci este mai sarac (daca putem spune asa) decat Pachetul Crom de pe Highline ? Desi in pdf-urile de pe site scrie la fel Pachet Crom la Comfortline, Pachet Crom la Highline, nu scrie cum ca ar fi diferite.

Te rog ma poti ajuta ? Ca deja sunt foarte confuz !

Link către comentariu

Arata super masina. Si bara de GTI arata superb (eu in locul tau, as lasa grila originala, ca arata super cu cea originala). In rest, sa o stapanesti sanatos, fara incidente si km fara limita! Si pune mai multe poze cu ea.

Link către comentariu

Masinuta,asa cum spune si titlul acestui topic este Confortline.Masinuta a fost comandata face pahet crom si a venit cu grila cromata si cu comutatorul de lumini cromat.Ulterior am comandat butoanele pentru geamuri si cel de la oglinda. Trendline vine cu manerele de deschidere a usilor si oglinzile negre si cu grila centrala simpla asa cum spuneai si tu Florinutzu.

Mircea merci de aprecieire,pozele vor veni in weekend :D.

Link către comentariu

Ahh imi pare rau, m-am uitat peste tot in topicul tau, citit tot, dar am omis titlul era evident ... Comfortline.

In legatura cu Pachetul crom care este oferit standard si pe Comfortline si pe Highline, din cate inteleg eu este diferit... si anume ceea ce ai pus tu dupa achizitionare: butoanele cromate geamuri electrice si cel de la oglinzi sunt oferite in Pachetul Crom de pe Highline, asa e nu ? Ca m-am uitat si la pozele celor cu echipare Highline si erau deja, si nu erau puse de proprietari dupa cumpararea masinii.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!