Jump to content

Golf 6 Comfortline


tutu0581

Postare recomandată

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • tutu0581

    57

  • guesswho1983

    10

  • kadettro

    9

  • Florinutzu

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Salut ! Frumoasa masina ta sa te bucuri de ea 100000000000km :) as avea cateva intrebari :

Ce insemna rain closure si cum ti-ai activat functia pt curatat discurile? ms

Link către comentariu

Becurile sunt Bosch Xenon Power.Diferente :frigbaitata: sunt mult mai albe decat alte becuri pe care le-am avut.

Robi zet "rain closure" este functia de inchidere a geamurilor si trapei,daca masina are in momentul in care incepe ploaia iar activarea functiei de curatare a discurilor de frana se face din adaptari nu mai stiu exact canalul.

Pretul este ......nu pot zice ca am avut un discount :somnmare:

Link către comentariu
  • 1 month later...

foarte foarte frumoasa masina, sa ai parte de ea, cu ce vopsea ai vopsit etrieri, normala sau ceva special

Link către comentariu

frumoasa masina , mai ales motorul , am si eu o intrebare:D...Te deranajeaza butnasele cu care de deschide geamu , ca din cate am vazut sunt cam puse aiurea acolo spre deosebire de mk5? Bafta

Link către comentariu

Multumesc pentru aprecieri.

Imi cer scuze ca am raspuns asa tarziu :) optiunea de curatare a discurilor am facut-o in service dar se poate face si cu VAGCOM-ul(o sa caut adresa exacta si o postez)

Etrierii au fost vopsiti cu Foliatec.

Butonasele nu sunt deranjante sunt pozitionate foarte bine singurul inconveniet a fost nu au avut din fabrica nichel asa ca le-am schimbat :blah_:

Masina va primi in curand o bara noua pe fata.

post-25792-1265826576_thumb.jpg

post-25792-1265827198_thumb.jpg

post-25792-1265827450_thumb.jpg

Modificat de tutu0581
Link către comentariu

Imi plac modificarile pe care le-ai facut pana acum.Ai pastrat eleganta masinii si aspectul OEM si in plus arata excelent.Putini au reusit asta.Abia astept pozele cu stopurile.

Bafta la modificari!

Link către comentariu

unde te-ai dus si ai pus nichel pe butoane,defapt tot pachetul crom? marfa masina spor la tuning :cool:

Modificat de Crisilo
Link către comentariu

Foarte simplu ai doua variante :cool: : le comanzi la reprezentanta sau pe E-bay.Daca esti interesat o sa postez codurile.

Link către comentariu

da sunt interesat..posteaza te rog codurile si include si pe interior adica la butoanele pentru geamuri?

Link către comentariu

Comutatorul de lumini 3C0 941 431 A/M/H/J sau R XSH acum depinde de dotarea masinii(proiectoare,senzor de ploaie...)

Butoane deschidere geamuri usa sofer pentru 4 usi 5K4 959 857 XSH

Buton deschidere geam pasager,stanga spate si dreapta spate 5K0 959 855 XSH

Clapa deschidere torpedou 1K1 857 147 D 3Q7

Buton reglaj oglinda 5K2 959 565 XSH

Pedale 1K1 064 200.

Astea sunt codurile pieselor negru/crom sper ca nu am uitat nici unul.

Link către comentariu

A venit timpul sa facem o schimbare de look :icon_thumright: .Vreau sa schimb bara fata dar am o dilema :icon_thumright: nu ma pot hotara intre cea de GTI si cea de la Kerscher.Daca voi opta pentru cea de la Kerscher garda la sol va cobora cu 10cm diferenta fiind foarte mare fata de original si asa ca trebuie sa iau si pragurile.Daca iau pragurile va trebui sa i-au si bara spate,si evacuarea..... .Cea de GTI nu va modifica garda la sol dar sunt o serie de modificari ce trebuie aduse ansamblului fata.Daca se putea comanda cea de R era simplu.

Astept parerile voastre.

post-25792-1266012149_thumb.jpg

post-25792-1266013108_thumb.jpg

post-25792-1266012149_thumb.jpg

post-25792-1266013108_thumb.jpg

Modificat de tutu0581
Link către comentariu

Eu as zice sa mergi pe GTI. Arata mai finut, dar totusi sportiv.

Care sunt costurile pentru fiecare varianta?

Modificat de dark_master
Link către comentariu
  • Administrator

subscriu...

In plus, stii prea bine ce strazi avem in orasul nostru drag :icon_thumright:

Kersher e mai atractiva, mai agresiva, GTI e clasic... Ar merge si cu jantele daca doresti un GTI-look

Link către comentariu

Varianta celor de la Kerscher ajunge undeva la 500 de euro, bara completa iar bara de GTI este 400 de euro.Acum intervin si celelalte modificari grile,proiectoare,extensie,suporti de prindere ...nu am facut un calcul exact dar va ajunge cu totul undeva la 600 de euro varianta GTI.

Modificat de tutu0581
Link către comentariu

Daca te gandesti la Kerscher ...trebuie luat in calcul tot kitul daca vrei sa faci treaba calumea. Asa o sa fie incompleta. Mai este un G6 gri pe forum cu acest kit si da, arata superb (dar tot kitul). Daca te rezumi doar la bara fata si cu cea de GTI va fi incompleta dar nu atat de vizibil, fiind o bara OEM... Parerea mea finala ar fi ori ambele bari si praguri ori nimic :emthdown:. Sau macar in timp sa le iei in calcul: azi bara fata peste ceva timp bara spate, dar sa nu o lasi incompleta

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!