Jump to content

Golf 6 Comfortline


tutu0581

Postare recomandată

Cu toate ca sunt inregistrat si activ de mai mult timp pe forum, nu mi-am prezentat niciodata masina.

Jucaria este Red Tornado / 1,4 TSI - 122 cp / 20000km / octombrie 2009 cu:

- aer conditionat Climatronic - reglare automata pe doua zone

- alarma antifurt "Plus" cu imobilizator electronic

- asistent urcare panta

- computer de bord "Plus"

- cotiera cetrala fata

- jante aliaj usor "Seattle" - 7j x 17, cu anvelope 225/45 R17

- lumini si vizibilitate - lumini de zi permanente.coming home-leaving home,senzor

de ploaie,oglinzi cu sistem automat antiorbire

- pachet sport "Seattle"

- privacy-glass

- radio cd RCD 510

- scaune fata cu reglaj pe verticala si suport lombar

- sistem de monitorizare a presiunii in pneuri

- ESP

- suspensie cu reglare adaptiva

- tempomat

- volan multifunctional piele(3 spite)

Poze si modificarile aduse pana acum mai tarziu :( .

post-25792-1258153087_thumb.jpg

Modificat de tutu0581
Link către comentariu
  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • tutu0581

    57

  • guesswho1983

    10

  • kadettro

    9

  • Florinutzu

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

wow, frumoasa, cum ii cu suspensia cu reglarea adaptativa? merita in ro? In rest asteptam poze, mai ales cu interiorul .

have a good time

Link către comentariu

Felicitari!

Si mie imi place Tornado Red. Astept pozele sa vad cum arata cu jantele Seattle de 17.

1.4L, 122 CP e un motor foarte interesant. Ma gandesc si eu la el. Daca ai avut si alte masini, as fi interesat de o comparatie cu alte motoare (in special de cum se simte ca trage la turatii mici).

Mi se pare o mare performanta ca au scos cuplul ala pe o plaja asa mare de turatii si incepand de la 1500 rpm (parca asa imi amintesc) numai din turbina.

Modificat de dr.flawless
Link către comentariu

Frumoasa configuratia, sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute. Asteptam poze si impresii.

Link către comentariu

Interesant motorul asta si eu as fi curios cum se comporta la un regim de turatii mai ridicat (am auzit odata un astfel de motor fortat putin si avea un suierat care iti ridica parul de pe brate)

Ca idee cat a costat aceasta configuratie ?

Link către comentariu

Din fericire, se misca foarte bine.

Motorul este silentios, ascultator si il consider cu cel mai bun raport pret/performanta.

Fata de un motor aspirat, motorul de 1.4 122 CP e mai zgomotos dar fata de un motor diesel motorul de 1.4 122 CP e f silentios.

Oricum se aude turbina si imi place cum se aude motorul.

"Comportamentul propulsorului aminteste de un motor diesel la turatii joase si de un motor pe benzina la turatii ridicate. Practic, combina aceste doua aspecte eficient pentru a oferi liniaritate in accelerare."

Masina este deosebita ;) si sunt foarte mandru de alegerea facuta.

Link către comentariu

S-o folosesti cu placere :)

Asteptam mai multe poze, nu de alta, dar live arata tare bine :icon_thumright:

Link către comentariu

Ceva poze cu jantele si cauciucurile de iarna

Masina a primit intre timp pachetul crom :D

Si etriere rosii.

A caror vopsire a durat 8 ore :frigbaitata:

post-25792-1258803325_thumb.jpg

post-25792-1258803667_thumb.jpg

post-25792-1258804039_thumb.jpg

post-25792-1258804187_thumb.jpg

Modificat de tutu0581
Link către comentariu

Felicitari ! Un milion de km fara probleme iti doresc !

E de vis masina, interiorul e nebunie, dotarile sunt mai mult decat ok, iar la exterior, culoarea+jante+etrieri vopsiti ... nebunie totala !

Link către comentariu

Intre timp masina a primit si ceva functii in plus:

-Mirror down

-Rain closure

-Functia de curatare a discurilor de frana pe timp de ploaie

-Si acum este in lucru montarea car kit-ului cu bluetooth original :study:

-Era sa uit :D am activat si functia de cornering pe proiectoare

post-25792-1258814604_thumb.jpg

post-25792-1258814700_thumb.jpg

post-25792-1258814803_thumb.jpg

post-25792-1258815344_thumb.jpg

post-25792-1258815813_thumb.jpg

Link către comentariu

Felicitari :)

Eu nu prea as pune crom pe Golf, arata mult mai bine doar rosu cu negru :blush: (iti dai seama si de ce spun asta :) ).

Oricum, tot frumoasa e. Jantele sunt cele originale ? Ca am vazut cam multi plumbi pe spate stanga :D

Link către comentariu

:) plumbi?Nu am mai mult de 15 - 20 g pe janta, doar ca sunt de gramaj mic si sunt multi :D

Crom nu am pus decat la interior da bine cu grilele de ventilatie :blush:

Modificat de tutu0581
Link către comentariu

Frumoasa masian Tutu :blush:, bine configurata si cu cap tot asa cat mai multi km :D

Link către comentariu

Masina a primit si TPM,il uitasem la configurare si l-am considerat util avand in vedere anvelopele cu garda de 45.

Daca ai ai afla pretul :) ....sunt acri

post-25792-1258828784_thumb.jpg

Modificat de tutu0581
Link către comentariu

Frumoasa masina!

Jantele cred ca sunt replica pentru ca nu exista jante GTI (denver sau cum se numesc) de 17 polishate. Oricum, jantele arata foarte foarte bine!

Vad ca ai pus de toate pe masina, mai pun scaune incalzite. Eu regret ca nu mi-am pus scaune incalzite, tu nu?

Lucrul care nu imi place deloc la masina ta sunt aparatoarele de noroi. Nu cred ca merge deloc cu jante mari si etrieri vopsiti (apropo.... 8 ore e bine :) ).

Daca nu te mai multumeste motorul fa un chip (sunt mute firme care fac) si vei vedea ca e alta masina :wub:.

In rest, multa sanatate si cat mai multi km fara probleme!

Modificat de rex
Link către comentariu

Ce roscata dotata si frumoasa are Cornel! Bine ca ne-o arati si noua in sfarsit. Sa o stapanesti sanatos. Impecabila zic eu, minus o mica problema cu cromul si una un pic mai mare cu aparatorile de noroi... mie chiar imi place uneori masina stropita de la roti :ceuameni: de...fiecare cu piticii lui.

Sper ca muncesti maine, sa o vad si eu live.

Bafta in continuare!

Link către comentariu

Multumesc pentru urari :( Ceva poze cu etrierii in timpul procesului de vobsire :rolleyes:

si cu roti :offtopic:

post-25792-1259085834_thumb.jpg

post-25792-1259085895_thumb.jpg

post-25792-1259086053_thumb.jpg

post-25792-1259086091_thumb.jpg

Link către comentariu

Insemana ca au fost dtai jos ca au iesit prea bine ca sa fi fost vopsiti pe masina. Felicitari inca o data daca ai facut-o tu :P

Link către comentariu

Da au fost demontati de pe masina si facuti ca la carte.A durat 8 ore demontare,curatare,degresare,vobsire,uscare,montare si apoi aerisirea franelor :)) .Astazi am vazut ca pot fi comandate stopurile de R :D dar au niste preturi de ....era sa cad de pe scaun,680 x 4 = 2720 ron :P

post-25792-1259087619_thumb.jpg

Modificat de tutu0581
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!