Jump to content

Ulei PD pentru 2002 ?


Simon
 Share

Postare recomandată

Noroc baieti,

Am de facut revizia de 90.000 la ALH-ul meu din 2002.Intrebarea mea este daca pun ulei " Castrol SLX B4 5W-30" ce se poate intampla.din cate stiu eu ALH nu este PD iar acest ulei este conceput pentru PD..

Nu m-as incapatana la acest tip de ulei dar un prieten de-al meu l-a cumparat deja si il doneaza .

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate ar fi mai bine sa incerci sa il schimbi cu unul non pd la vr-un magazin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Simon, probabil ca acel ulei face parte din campania dealer-ilor Seat, si au ceva promotii, iar din cate stiu eu este bun si a PD si la Non-PD. Uite aici un topic in care se discuta acest aspect. Eventual mai cauta si pe aria Uleiuri si carburanti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca are trecuta pe ambalaj norma vw505.00, nu este nici o problema. Si probabil o are :)

Din cate stiu eu, Castrol SLX B4 5W-30 este longlife.

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am PD si am facut revizia de 105.000 km la Alto Syncro. Exact acest ulei mi l-au pus si am avut aceeasi temere, ca ar putea fi longlife, mai ales ca in cartea de service scrie sa nu pun LL. Ei au zis ca nu e longlife. Uleiul a venit "varsat".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc baieti, o sa il pun pe acesta.Sper sa nu fie vreo problema;oricum va tin la curent.

Atasez si niste poze cu produsul in cauza.Nu stiu daca este LL

post-29580-1258362186_thumb.jpg

post-29580-1258362194_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!