Jump to content

Golf 6 Kerscher


KERSCHER

Postare recomandată

Frumoasa masina cu 3M. Ma bate si pe mine gandul sa fac aceiasi infoliere insa trebuie trecut ceva in talon?

Link către comentariu
  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • KERSCHER

    40

  • Golf TDI

    5

  • exchange

    4

  • VWladone

    3

Sincer nu stiu :icon_cool: Nici nu m-am gandit la asta pana acum. Masina practic si-a schimbat pe suprafata de aprox 50 % culoarea, chiar daca e folie si nu vopsea. Daca nu ma vor intreba de sanantate baietii in albastru, nici nu voi sapa pe tema acestui subiect :) Vorba aia de ce sa iau aspirina daca nu ma doare capu` :D

PS: da bine folia 3M carbon si pe culoarea rosie, tot secretul insa e sa ti-o aplice pe masina cum trebuie.

Bafta

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Salut!

Chiar nu credeam ca o sa vad un G6 atat de repede modificat!

Super ambitios proiectul!Jantele fac toti banii!

Chiar mi-ai dat o idee... eu am comandat un G6 alb trendline si ma streseaza la culme capacele de oglinzi + manere nevopsite.Ma gandeam sa le colantez albe.De la distanta (si mai ales ca sunt negre ) ascund bine eventualele imprefectiuni.Poti sa faci cateva poze la capac si maner ca sa imi fac o idee daca merita sau sa iti dai cu parerea.

P.S. :manerele si capacele de oglinzi au fost demontate pentru colanatare?

Link către comentariu

Asigurator : atat capacele de la oglinzi cat si manerele se pot colanta foarte bine. Ramane sa iti alegi culoarea foliei, e foarte importanta ca sa dea bine pe masina. Manerele s-au colantat pe masina iar capacele de oglinzi le-am dat jos la reprezentanta VW ( altii nu s-au incumetat sa faca treaba asta, riscand sa rupa din cleme) , am dus capacele la colantat apoi tot la VW mi le-au montat inapoi.

Poze voi posta maine, capacele de oglinzi le am fotografiate de un profesionist, manerele le voi poza eu.

Numai bine

Link către comentariu

Merci mult @KERSCHER .

Astept cu interes si pozele cu maner.

Chiar culorile se fac pe comanda sau sunt stock ?

Link către comentariu

Chiar nu stiu site-ul oficial 3M. Folia de carbon din cate stiu (cea care se importa la noi) are 2 nuante : negru - cum am eu si un crem. Folia mata are multe nuante, nu poti sa faci comanda la o culoare anume, ai de ales din nuantele existente ( sunt mate, lucioase, am vazut mai nou si imitatie de piele pentru interior - senzationala). Una peste alta calitatea este foarte buna, de aceea si pretul ceva mai piperat.

Link către comentariu

Asa este, pe langa xenoanele OEM voi adauga si stopurile pe LED de pe Golf R, au inceput sa scada preturile, sa mai apara pe ebay, impreuna cu adaptoarele necesare etc... probabil in primavara asta voi face aceste upgrade-uri,care vor fi - zic eu acum - si ultimele.Atasez 2 linkuri stopurile si farurile in cauza.

http://img251.imageshack.us/img251/3129/ledgolfr.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/1703/xenongolf6r.jpg

Link către comentariu

cam la ce pret sunt stopurile si farurile?? sunt smechere

Modificat de Crisilo
Link către comentariu

Farurile ( doar carcasa ) sunt 1000 euro, iar stopurile 600 euro - preturi de reprezentanta VW. Pe ebay au inceput sa apara la preturi sensibil mai mici.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

@KERSCHER foarte frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos si fara evenimente in continuare.

De abia astept sa o vad cu stopurile cu LED si sa ne impartasesti si noua procesul schimbarii lor.

O seara buna.

Link către comentariu

hehe. De abia astept sa vad cum dau farurile si stopurile pe masina domnu' :ceuameni: Intradevar bunul gust ramane in ideile tale. keep it up ;)

Link către comentariu

doamne..e criminala masina

s`o stapanesti sanatos si s`o conduci cu placere si de acu inainte

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

superba masina

modificari faine

felicitari si km fara numar :beerchug:

Link către comentariu

Ma bucur ca sunt adepti al tuningului nemtesc pe forum , apropos ieri am montat rotile de vara ( cele din avatar ), va doresc la toti o primavara frumoasa si drive safe :)

Link către comentariu

salut la folia ta de pe luneta,cand ti-au pus-o au mai ramas niste bule de aer ceva si s-au evaporat in timp sau a fost totul perfect??

Link către comentariu

Salutare. Nu au fost bule nici la colantare nici dupa. A ramas totul neted ca in ziua colantarii. E important sa aibe experienta cel care se apuca de treaba. numai bine

Link către comentariu
  • 2 months later...

Foarte frumoasa masina, tuning de exceptie. Am o singura intrebare, cum ai facut cu garantia masinii in momentul modificarilor?

Link către comentariu

Super faina. Multi km fara probleme. Din punctul meu de vedere colantarea nu o prinde foarte bine. Parca era mai faina in culoarea originala. Oricum, e a ta si tu stii cel mai bine ucm o vrei.

Sa te bucuri de ea!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!