Jump to content

Golf 6 Kerscher


KERSCHER

Postare recomandată

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • KERSCHER

    40

  • Golf TDI

    5

  • exchange

    4

  • VWladone

    3

salut, vazut azi in tm la gogoasa infuriata parcata in fata, erai la masina,probabil m-ai auzit cand am zis la prietenu meu ca am vazut masina pe forum,dar nu m-ai bagat in seama :rolleyes:.... mult mai frumoasa live, merita toti bani kitul,superb. sa ai parte de ea multi km fara probleme.

Link către comentariu

Mersi JustinTM, intr-adevar am auzit pe cineva vorbind acolo de masina dar eram la sfarsit de program si cam obosit + ca azi am auzit/vazut mai multe comentarii la adresa Golf-ului. Venisem chiar de la sesiunea foto cu el :icon_cool: . Voi posta pozele noi indata ce mi le da fotograful.

Peace...

Link către comentariu

BVBV ! Sa ai grija sa nu zgarii footrestul in partea de jos din cauza presului din cauciuc :icon_thumright:

Link către comentariu

:flower: WOW :o ! Arata f. foarte bine :wub: & ^_^ !

S-o conduci sanatos si multi,multi km. :Driver: !

Link către comentariu

Super ok cu o singura chestie, care mie nu imi place, scrisul de pe praguri :flower:..acum daca tie iti place e ok..

Link către comentariu

cristi 407 : inscriptia de pe praguri e originala venita impreuna cu bodykit-ul, nu am stiut cum va da pe masina, dar momentan imi place deci va ramane acolo ^_^

IONUTBLV : m-am gandit la pleoape, sunt prea putine aparute pentru Golf 6,dar ar trebui sa ma dea pe spate ca sa imi montez o pereche...

Multumesc la toti pentru pareri.Masina nu a fost luata cu gandul de a o modifica, dar am ajuns aici momentan si sunt multumit de schimbarile facute si starea ei prezenta.

Numai bine, bafta sa aveti. :flower:

Link către comentariu

OAU OAU OAU ! :)

Felicitari ! E senzatie rau masina ! Ti-a iesit de nota 10+ ... Tine-o tot asa ca faci treaba buna.

P.S. daca vrei sa-i pui pleoape, parerea mea este ca trebuie sa fie unele foarte discrete si putin agresive.

Link către comentariu

In data de 20 decembrie 2009 la orele 14, va avea loc intalnirea de sfarsit de an , pe zona de vest, Arad-Timisoara. Intalnirea se tine la Cabana Deltei din localitatea Sagu, la intrarea in localitate (dinspre arad spre Timisoara).

Ne-ar face mare placere sa participi si tu ! In rest, numai de bine, superba masina !!!

Modificat de RedFighter
Link către comentariu

Facuta cu mult bun simt masina. Arata foarte bine, si in realitate e si mai si :P

Link către comentariu

Super tare kitul de tuning fara cuvinte.

Cati mai multi km fara probleme!

Link către comentariu

Daca imi permiti imi voi spune si eu impresia despre masina ta...

Kit-ul este unul frumos, se vede ca e de calitate. Imi place ca e in 2 usi. Nu imi plac deloc portbagajul, capota si oglinzile negre. Cred ca arata cu mult mai bine in culoarea originala.

Cred ca ar arata mai bine fara inscriptia de pe prag, dar daca vrei sa faci reclama e ok unde e.

Am niste intrebari:

- de ce nu ti-ai luat Scirocco?

- de ce nu ti-ai luat TSI 160cp?

LE: Am mai gasit un lucru care mi se pare ciudat: pragurile sunt mai coborate decat bara spate (mi se pare ciudat dpdv al look-ului).

Modificat de rex
Link către comentariu

Mersi mult pentru aprecieri :angry:

rex : scirocco nu mi-a placut din cauza formei aripilor spate, ingustarile alea care pleaca din plafon.... am facut o tura cu scirocco si una cu golf 6 - clar am ramas la G6, care e mult mai spatios in habitaclu, in rest aproape identice. Pe de alta parte am mentionat pe aici ca masina a fost luata initial fara gandul la modificari, ideea era sa fie noua, sa consume decent etc. de aceea motorul 2.0 TDI, si ma bucur de alegerea facuta, potentialul sau si asa nu-l exploatez decat o fractiune la noi in RO,ma incanta silentiozitatea lui, consumul, performanta.

Era sa uit : bodykit-ul asa are design-ul, cum il vezi pe masina mea, poti sa o compari cu G6 expus pe site-ul producatorului. Cat despre componentele de carbon colantate, momentan imi plac asa cum sunt , daca pe viitor o sa mi se pare prea mult pot oricand scoate folia :blah_:

Cheers...

Modificat de KERSCHER
Link către comentariu

Cel mai frumos Golf VI pe care l-am vazut pana acum. Felicitari pentru bunul gust in alegerea elementelor de tuning . :icon_thumright:

Link către comentariu

Cel mai reusit Golf 6 modificat, nu ca as fi vazut pana acum multe Mk6-uri modificate si foarte bine arata cu capota, plafon si haion colantate, ii da un aer mai sport, nu ca nu ar avea destul :P

Spune-mi te rog colantul asta tip carbon este din acela in relief sau nu si cat a costat lucrarea sau fiecare piesa imbracata in colant?

Acum ca exteriorul este gata iti recomand sa te apuci de ceva muzica(subwoofere, amplificatoare, etc), multimedia la interior, ecrane in tetiere, etc si dupa poti sa participi cu succes la orice expozitie de tuning :Driver: .

Spor la modificari :(

Link către comentariu

Auras multumesc frumos, mai e mult pana sa capete masina forma ei finala, dupa cum imi doresc eu. Folia de carbon este de la 3M, este in relief. De pe piata e folia cea mai calitativa, si da - se simte textura tesaturii(fibrei) cand treci cu mana peste ea. Capota m-a costat 350 RON, Plafonul + Hayon + Eleron au fost 880 RON. Tin sa specific faptul ca la noi in oras sunt mai multe persoane care colanteaza cu acelasi material insa baiatul care mi-a facut mie masina lucreaza exceptional si manopera a fost cea mai avantajoasa (mi-a introdus folia intre cheder-ul de parbriz si caroserie - nu imi facea nimeni asa lucru de calitate la banii astia ).

Cat despre muzica - probabil voi dezamagi - dar NU voi modifica nimic in acest sens la masina, am pachetul Highline deci 10 boxe in habitaclu - calitatea si volumul sunetului sunt arhisuficiente. (Motivul principal de fapt este faptul ca nu vreau sub nici o forma sa mi se desfaca bordul, usile etc la masina pentru ca nu vor fi puse niciodata la loc ca lumea si inevitabil va scartai/bate/troncani ceva in timpul mersului.)

O zi buna in continuare si atentie la condus :icon_thumright:

PS. fotograful mi-a facut 18 poze, sunt cateva si in detaliu - se vede bine folia. Daca cineva e interesat, dati un PM

Modificat de KERSCHER
Link către comentariu

Superba masina ta. Intradevar modificari cu gust. Si calitatea lucrarilor se vede ca e exceptionala. Chiar e diferita fata de calitatea din ROmania actuala ;)

Sa o stapanesti sanatos masinuta si fara sa aiba vreun incident.

P.S. : Ai un PM de la mine; cand ai timp sa-l citesti :biggrin:

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!