Jump to content

Golf 6 Kerscher


KERSCHER

Postare recomandată

pretul kit-ului este de 2400euro,inclusiv tobele. a fost montat mai degraba "neoficial" de cunostiinte din domeniul auto,care oficial au o firma de cosmetica auto.

Link către comentariu
  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • KERSCHER

    40

  • Golf TDI

    5

  • exchange

    4

  • VWladone

    3

Salutare, foarte frumoasa masina ai, cat te-a costat acest body kit cu tot cu livrare?

Ceva poze cu interiorul nu ai ?

have a good time.

Link către comentariu

HOK: nici vorba de resoftare sau altceva. performantele masinii sunt ok pentru mine iar modificari de care zici tu nu sunt deloc genul meu, in mici un caz cele facute in RO. nu intru in detalii ca ar fi offtopic si nici nu as vrea sa jignesc pe cineva.

ninu : pretul este dupa cum am mentionatai sus, 2400 euro cu livrare cu tot. pozele cu interiorul pe saptamana viitoare.

sa auzim numai de bine si calatorii fara incidente va doresc

Link către comentariu

Frumoasa masina, culoarea e si ea super pt tara noastra si cati mai multi km fara evenimente neplacute. :icon_thumright:

Link către comentariu

Eu tare sunt curios daca vei gasi farurile cu xenon... pentru ca e foarte noua masina, si va fi destul de complicat...

Link către comentariu

in germania a aparut deja kit-ul exterior de la golf r20,deoarece a aparut si masina in sine. ramane sa vad cum pot comanda si eu cate ceva de acolo ( faruri, stopuri si volanul +-eleron).

bafta la toti si ochii pe sosea la condus :angry:

Link către comentariu
(...) eu cate ceva de acolo ( faruri, stopuri si volanul +-eleron) (...)

Daca iti iei volanu' de R20, nu-l vinzi pe actualu' ?! :)

NU de alta, dar e BESTIAL :wub:

Revenind, misto masinuta, sa ai parte de multi km la volanu' ei fara incidente majore :rolleyes:

Link către comentariu

Golf TDI : ai dreptate ;)

Tocmai ce am terminat de scormonit prin forum-urile germane. Din 6 nov se pot comanda piesele de Golf 6 R20 inclusiv cele care ma intereseaza. DAR problema este ca daca e pe bune sa contactezi un dealer inca nu au pret, o multime de posesori Golf 6 de dincolo sunt in fierbere...discutii aprinse pe forumuri, fac comenzi in masa la stopuri,eleron,faruri etc dar nu primesc feedback de la dealer. Asa e la orice aparitie noua de model, cred ca mai astept vreo luna sau 2, pt ca pana atunci se stabilizeaza situatia dar nu pana in primavara pt ca asta ar insemna o saltare a preturilor, fiind inceput de sezon.

Un lucru e sigur : nici stopurile nici farurile nu se pot monta prin simpla inlocuire, e nevoie de un adaptor pe fir ce nici ala nu a aparut inca - pentru comunicarea corecta cu calculatorul de bord, altcumva apar erori.

Sa auzim de bine :icon_thumright:

PS : Riddler - da voi vinde volanul actual

Modificat de KERSCHER
Link către comentariu

ziceai de a mea ca e frumoasa. A ta e divina :) Parerea mea : fa o simulare cu capota neagra. s-ar putea sa iti placa mai mult decat carbonul.

Link către comentariu
Daca iti iei volanu' de R20, nu-l vinzi pe actualu' ?! :)

NU de alta, dar e BESTIAL :)

Volanul este cel standard in echiparea HL. Modificarile exterioare (kit-ul Kerscher) schimba insa extraordinar aspectul masinii!

Link către comentariu

Spune-mi te rog,stopurile fumurii se regasesc doar la varianta de echipare HL ?

Sunt pe cale de a imi achizitiona un Golf 6 Ed. Trendline in 4 usi

Link către comentariu

Astazi am admirat golful tau intr-o spalatorie pe calea aradului in TM.Arata ok si in poze,dar cand o vezi live e altceva!Super misto masinal!Baiatul care se ocupa de masina,era mai preocupat sa o admire,decat sa o spele.Foarte frumoasa masina!Sa ai parte de ea! ;)

Link către comentariu

Din nou va multumesc pt cuvintele frumoase :D

gbrgeorge : tocmai ce vin de la infoliat oglinzi exterioare si manere in folie carbon. De cateva zile imi tot simuleaza creierii folia pe diverse parti ale caroseriei, am ramas in final pe varianta V-ul de pe capota + plafonul (apoi vad ce si cum cu hayonul daca mai e cazul).

BebeScandal : din cate stiu stopurile cu tenta usor fumurie sunt standard pe HL, dar nu bag mana in foc, cel mai sigur e sa cauti la ei pe site la VW,sigur e trecut la variantele de dotari

marius17trp : danke pt urari :offtopic: Ma bucur sa aud timisorenii printre noi :P .

PS: sper sa nu ma luati de gat daca nu va arata ok masina infoliata, prefer sa o dau jos decat sa am scandal :D

Ma duc si eu sa iau pranzul + cina, numai ce am garat masina :P

Have fun si atentie la condus ca... traim in RO

Link către comentariu

Unii timisoreni chiar se si intalnesc pe neasteptate :angry:

Foarte frumoasa masina in realitate!

Link către comentariu

BebeScandal : modelul e Barracuda Voltec T6 - Black-Chrome. Au costat 2000 euro ( 4 bucati ).

Golf TDI : :angry: Asa e,la cat mai multe intalniri neasteptate si planuite :) . Apropos, imi place cum ti-ai individualizat masina, apreciez originalitatea :blah_: Noi 2 ne vom mai vedea de acum incolo, cel putin acolo la iesire din TM pe stanga :)

Plictisitul : zilele trecute mai toata ziua am fost cu masina prin oras, ba la spalatorie ba la reprezentanta VW, ba la infoliat...timpul decide cand ne vom intalni :angry:

Peace...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!