Jump to content

Transmiter telecomanda


bysus
 Share

Postare recomandată

Salut. Stie cineva sau are cineva o schema cu telecomanda de la un passat 2001? M-ar interesa care este transmiterul din ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am 2 telecomenzi, unul merge de la 50m celalalt de la 2m asa ca problema este la telecomanda si nu la antena. Dar totusi m-ar interesa si pe mine unde se afla asa zisa "antena" a receptorului, nu strica o proba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Sunt si eu interesat de o schema electrica la o telecomanda cu 3 butoane, daca ma poate ajuta cineva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut curat in topic. Nu mai dati tot felul de solutii mai mult sau mai putin pe langa subiect. Omul are nevoie de o SCHEMA ELECTRICA A TELECOMENZII din cheie. Nici modificari, nici datasheeturi de integrate, nici alte prostii.

Deci daca cineva are, sa-l ajute. Daca nu, sa taca. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

I-am spus, schema nu o sa gasesca. Dar il ajuta datasheeturile de la integrate si schema o poate scoate studiind acele integrate si telecomanda in mana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles ce ai spus tu dar nu e chiar asa de simplu, de fapt este chiar complicat ca se lucreaza in frecventa. Am explicat dar cred ca nu ai apucat sa citesti. Oricum nu mi se pare corect ca au fost sterse postarie atat de repede, nu erau chiar aberatii (fata de alte topic-uri cand nu ma pot opri din ras de ce prostii citesc) si poate unii aveau de invatat din ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!