Jump to content

admisie si evacuare


S.Razvan
 Share

Postare recomandată

salutare, intrebarea mea este daca se potriveste admisia si evacuarea de la motorul 1,4 AEX pe motorul 1,6 AEE

vreau sa trec la AEE deoarece AEX-u a reusit sa il caleze fostul proprietar ( a mers fara ulei :icon_thumright: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
  • 7 months later...

ca tot veni vorba de admisie, apa nu isi face circuitul si prin ea, cineva a decuplat furtunele...eu credeam ca so fi spart vreun furtun si de aceea ia facut circuitu inchis dar defapt este sparta galeria si se pierde apa. intrebarea este ce efecte negative are asupra functionarii motorului faptu ca nu incalzeste/raceste galeria de admisie?prin ce se manifesta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil sa mearga oleaca prost la rece si sa consume putin mai mult , eu o am decuplata de vro 2 ani ajuta la raspunsul la pedala de acceleratie , la fel ff putin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
Darcky2004ro

Stie cineva sa-mi spuna cum desfac galeria de evacuare?Am desfacut sa verific catalizatorul si s-au rupt 2 prezoane ( probabil nu au fost desfacute demult.Am mai desfacut galeria dar cand era data jos chiulasa.A dat cineva doar galeria jos?Se poate si asa sau doar daca dau jos chiulasa ??Pls help.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Darcky2004ro

Chiar nu stie nimeni???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

galeria e prinsa de chiulasa in vro 6 suruburi, le desfaci si ai rezolvat tot. Nu tre sa desfaci nimic altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Darcky2004ro

Hmmm .. nu e asa simplu .. am motor de 1,8 .. ocupa destul de mult spatiu ... nu prea ajung la suruburi ... unele sunt imbus .. am avut data chiulasa jos si stiu ca a fost destul de greu si asa sa le desfac .. ai desfacut tu galeria cu chiulasa pe masina si zici ca totusi sa incerc asa ca ar merge??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat si eu sa o desfac ca sa dau evacuarea jos dar nu am reusit. Imi era frica sa nu rup vreun surub. Dupa ce ca are o pozitie nasoala, prezoanele ale sunt coapte. :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, eu am desfacut-o destul de usor. Rabdare si niste WD40 a fost tot ce am folosit. Dar la mine e loc destul si in plus nu-s imbusuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Darcky2004ro

Gata am reusit .. multa rabdare si mult "deruginol" si iar rabdare.. a trebuit sa dau jos intai admisia si dupa aia evacuarea .. si totul doar ca sa inlocuiesc 2 prezoane rupte :( Maine incepe montarea :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!