Jump to content

Passat 35i


bogdan.tuta

Postare recomandată

ATS all the way legat de jante dar in combinatie cu o suspensie care sa le puna in valoare. Altfel ar arata ciudat dupa parerea mea. Modelul este un old-school superb.

Arata cam....ciudat, cu ATS si suspensie normala...

Eu asa am pe syncro (uite niste poze http://vwforum.ro/index.php?s=&amp...t&p=1129845 ), insa, nu pot micsora garda la sol, doar pentru a da bine cu jantele...:rolleyes:

Link către comentariu

"De generatie veche" in mod placut, in sensul bun. Gen BBS-urile care le asociezi cu Golfurile 1,2,3 ...

PS: suspensia nu e numai de design, ca asa te apuci si tai arcurile cum faceau baietii la Dacii :). Dupa mine devine mai sportiva si mai sigura o masina cu o suspensie sport. Eu am facut pasul asta si ... da este un +, cred ca pot confirma si alti useri care au trecut la o suspensie mai rigida

post-16307-1257448202_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Clar nu este numai pentru design....

Dar pentru o masina normala, pe care o folosesti zilnic, si mai merge si sotia cu ea, cred ca e cam mult suspensie sport.

In plus, vreau sa o folosesc si iarna masina, nu fac contracte de dezapezire cu primaria :) :D

Link către comentariu

pai cam asa e...

asta este si motivul pt care optez pt suspensie reglabila....care tot sport se poate numi....

doar ca vara cand e frumos si cald....sa pot pune niste jante frumoase si sa cobor putin garda masini...si iarna cand e frig si urat sa pun jantele de tabla si sa o aduc la starea initiala....

eu masina o folosesc zilnic...cand ma duc la munca...la antrenament....la cumparaturi....si asta este motivul pt care nu o pot lasa cu o garda la sol foarte joasa...gen cum e la masina din poza....

post-46846-1257449557_thumb.jpg

Link către comentariu

Jos nu insemana neaparat ce e in poza :). Ei au alte drumuri si isi permit o coborare atat de mare. La mine a coborat masina cu 3-4 cm - destul pentru drumurile noastre, sunut curios acum cand revin la 15" de iarna cum o sa fie pentru ca e prima iarna de cand am suspensia. Drumuri bune si bani pentru masina ;)

Link către comentariu

sau poti pune jante pe 16 ;) si nu mai e nevoie sa o cobori pentru estetica

Link către comentariu

pai foarte scump nu poate fi un Body Kit...mai scump este montajul si vopsitul...mai ales ca acuma s-au scumpit iar vopselele....

uite niste ponturi pt un Body Kit....

http://www.yatego.com/tuninghardware/p,499...t-vw-passat-35i

http://www.car-body-kit.co.uk/vw_passat.html

http://www.lltek.com/volksgate/html/passat_35i_by_rieger.htm

sper sa ajute... :D

Link către comentariu
  • 2 months later...

a cam trecut ceva vreme de cand nu am dat nici un reply...

asa ca azi o sa atasez un link unde se pot vedea si alte poze cu masina mea si sper ca in curand sa mai pun altele mai noi...

poze cu masina mea

Link către comentariu
  • 1 month later...

azi am observat ceva la masina mea...si ma gandeam sa impartasesc si cu voi...

am prins kilometrajul la 270.000 fix.... :D

post-46846-1267043704_thumb.jpg

Modificat de bogdan.tuta
Link către comentariu

Deci asta e unul din cele mai intretinute, si stock Passat-uri 35i pe care le-am vazut pe la noi. Sa o stapanesti sanatos in continuare fara incidente. Ti-as mai sugera cateva chestii de facut pt a imbunatati aspectul, evident in functie de bani, chef, timp. Sa-i vopsesti capacele oglinzilor in culoarea caroseriei, stopuri OEM rosu cu negru (eu zic ca sunt cele mai reusite pt modelul asta de Passat. Si alea un pic mai complicate ar fi geamurile si oglinzile electrice si proiectoare OEM in bara. Repet in functie de posibilitati! Oricum masinuta tot superba e, keep it stock! :)

Link către comentariu

mersi mult de compliment :)) dau o bere... :(

incerc pe cat posibil sa il duc cat mai aproape de original...

la exterior nu vreau sa ii fac modificari pt ca dupa cum se vede...masina este exact asa cum a iesit din fabrica...

nu are nici o modificare la motor...la interior doar casetofonul este altul decat cel original.

jantele de aluminiu ii lipsesc

cele de tabla cu care este incaltata masina sunt tot jantele ei originale VW dar vreau sa achizitionez un set de jante care erau optionele la vremea respectiva...

in rest...ce pot sa zic...sunt foarte multumit de masina....

post-46846-1267134009_thumb.jpg

post-46846-1267134051_thumb.jpg

post-46846-1267134412_thumb.jpg

Link către comentariu

am uitat sa postez anumite stikere care sunt lipite pe masina inca de la fabricarea ei... :D

altul.... :D

post-46846-1267203070_thumb.jpg

post-46846-1267203569_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

de curand am avut un mic incident...in care masina mea a avut de suferit.... :(

o incepatoare nu stia regulile de circulatie in sensul giratoriu...si am fost sifonat putin...

oricum masina sa dovedit a fi un adevarat tanc...pt ca doar contra aripa spate drapta mi sa indoit putin...si bara sa zgariat...in rest nu are nimic...

nu pot sa zic acelas lucru si despre masina care ma lovit...care sa ales cu bara sparta complect..si un far spart (Ford 2007)

inca odata masina sa dovedit a fi foarte buna din mai multe puncte de vedere... :rolleyes:

post-46846-1268585294_thumb.jpg

Link către comentariu

Pare rau pentru accident...

Jantele care vrei sa le achizitionezi sunt super,ma tenteaza si pe mine.

Link către comentariu

asta e...insevitabilul se produce...nu aveam ce face... ;)

bine ca nu a fost mai rau :(

si da...jantele sunt super....dar se gasesc destul de greu si sunt destul de scumpe.

eu am gasit...si sunt la un amic in timisoara la polishat....

probabil pe cand da caldura termina si el...si o sa le pot lua... :D

de curand am avut un mic incident...in care masina mea a avut de suferit.... :(

o incepatoare nu stia regulile de circulatie in sensul giratoriu...si am fost sifonat putin...

oricum masina sa dovedit a fi un adevarat tanc...pt ca doar contra aripa spate drapta mi sa indoit putin...si bara sa zgariat...in rest nu are nimic...

nu pot sa zic acelas lucru si despre masina care ma lovit...care sa ales cu bara sparta complect..si un far spart (Ford 2007)

inca odata masina sa dovedit a fi foarte buna din mai multe puncte de vedere... :rolleyes:

post-46846-1268585906_thumb.jpg

post-46846-1268585906_thumb.jpg

Modificat de bogdan.tuta
Link către comentariu

si ?nu o faci pe asigurarea doamnei?cu un drum iti faci si bandoul spate in culoarea masinii si mai dai ceva acolo sa-ti faca si bandourile de pe usi .

A da si scapi si de reflectorizantele alea :)care strica bara

Modificat de mabial
Link către comentariu

mda...asa ar fi frumos...

dar partea interesanta este ca dupa analiza celor de la asigurari tot eu am fost de vina...nu tipa care venea din spatele meu si nu a pastrat distanta... :angry:

ca sa aflu ulterior ca tipa avea pe cineva la asigurari...ceva vreisor...si evident cand am ajuns acolo toata lumea dadea vina pe mine...

intre-un final am ajuns la politie...si acolo alt circ...in loc sa mergem la procese vrebale...ne-a dus la cadre...la nu stiu ce inspectorul p...

si evident si acolo i-au dat drepatate ei...nu mie...defapt pe mine nici nu ma lasat sa vorbesc...

evident sa vazut ca sa intervenit si la asigurari...si la politie...

dar asta e Romania...cu cat ai mai multe pile...si cunostinte...cu atat esti mai liber....si fara griji. :D

acuma reparatia masini trebuie sa o suport eu...dar asta e...macar nu a fost ceva mai rau....

Link către comentariu

Ce situatie de [cenzurat]. Bai ce oameni,cateodata nu imi vine sa cred ca se pot intampla astfel de mizerii in tara asta,imi pare sincer rau pt. situatia in care ai fost pus si pt. masinuta.Sper sa iasa cat mai bine. Drumuri bune in continuare!

Link către comentariu

mersi mult ca inpartasesti aceleas ganduri cu mine fata de ce se intampla in tara asta... :D

asta e...ajunge omul sa moara cu dreptatea in mana...ca asa e la noi....

cat mai repede si in functie si de buget o sa incep sa revopsesc aripa spate si bara....

pana una alta ceva poze....

:angry:

post-46846-1268597681_thumb.jpg

post-46846-1268597744_thumb.jpg

post-46846-1268597844_thumb.jpg

post-46846-1268597979_thumb.jpg

post-46846-1268598046_thumb.jpg

post-46846-1268597681_thumb.jpg

post-46846-1268597744_thumb.jpg

post-46846-1268597844_thumb.jpg

post-46846-1268597979_thumb.jpg

post-46846-1268598046_thumb.jpg

Modificat de bogdan.tuta
Link către comentariu
  • 4 months later...

arata super masina, sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi km!:banghead: am o curiozitate: cum te descurci iarna cu Syncro-ul? se simte diferentza destul de bine? bafta multa si la cat mai multi km!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!