Jump to content

Passat 35i


bogdan.tuta

Postare recomandată

parca o vad pe a mea in aia "sepia" si alb-negru! :))

nu vreau sa imi imaginez cum va arata masina cu jantele cele noi.

si o idee: nu ar prinde rau niste proiectoare de ceata!

Link către comentariu

pai am tot cautat o bara care sa fie cu proiectoarele si eventual si cu spalator de faruri dar nu am gasit nici una care sa fie in stare buna...

iar despre jante...azi sau maine fac proba...inca nu e sigur pt ca la mine ploua de numa si garajul este ocupat cu scule si cusca cainelui care este in constructie... :icon_thumright:

Link către comentariu

:) si eu trebuie sa izolez cusca la caine! :))

ionut mi-a dat o idee despre cum sa scot cablul ala afara! maine daca inceata ploaia ma apuc! :)

da, se gasesc mai greu, iar una noua, bate in jur la 500RON+

Link către comentariu

zilele trecute am incercat un set de jante...cam mari cei drept ( 17" 225/45/17)...si am ajuns la concluzia ca nu merg la mine pe masina.

aveam eu o banuiala ca o sa bata in telescoape dar jantele au fost pe un Logan si ma gandeam ca totusi as avea o sansa...

fonduri pt o suspensie sport nu sunt in momentul de fata asa ca am renuntat la idea de jante mari si am si gasit niste jante mai old school pe 15"

post-46846-1287782266_thumb.jpg

post-46846-1287782295_thumb.jpg

post-46846-1287782316_thumb.jpg

Link către comentariu

in schimb am gasit aletele pe 15 ceva mai old school...

sunt cam prafuite, murdare...dar au potential mare...ceva in gelul ultimei poze :lol:

post-46846-1287837460_thumb.jpg

post-46846-1287837474_thumb.jpg

post-46846-1287837485_thumb.jpg

Link către comentariu

Frumoase cele pe 15..ai putin de reconditionat la ele ,dar daca le aduci in stagiul ultimei poze ,o sa fie de mare efect pe masinuta :icon_thumleft:

Link către comentariu

am ajuns la concluzia ca niste jante mai mici si de efect arata mult mai ok decat niste roti de caruta... :D

Link către comentariu

exact! :D imprumuta de la un matiz ceva pe 13" o sa dea super bine masinii! :D

sunt mult mai faine astea pe 15! parerea mea!

They are on my flavor,

Old school for ever!

Link către comentariu

unde gasim si noi asa ceva?!

post-53150-1288169519_thumb.jpg

masina asta am gasit-o pe mobile.de, parerea mea e ca arata foarte OK

post-53150-1288169565_thumb.jpg

post-53150-1288169576_thumb.jpg

si ce mai are masinuta asta rosie, cred ca imi trebuie si mie, dar, la vara doar, undeva prin luna iunie, cand dispun de buget, e chestia care o vrei si tu pe MRG :icon_thumright:

post-53150-1288169647_thumb.jpg

post-53150-1288169657_thumb.jpg

iar asta, costa 300RON, MFA!

post-53150-1288169684_thumb.jpg

Link către comentariu

exista, dar problema pt mine, pentru bogdan nu cred ca e o problema, e ca afisajul e verde! Iar eu vreau butoane rosi+display albastru!

Link către comentariu

nu e vorba ca la mine merge...dar culoarea afisajului se poate schimba...nu e mare filozofie...

eu sincer prefer sa fie albastru iluminatul butoanelor...ca o sa dea mai bine cu interiorul masini care incet incet va deveni full LED/SMD :rolleyes:

dar acuma mai moale cu investitiile pt ca luna viitoare trebuie duc MRG-ul la ITP si trebuie sa fie brici ;)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

de ceva vreme tot caut o metoda sa scapt de formele de pe interiorul sticlei de la far.

am vorbit cu un tip din Cehia care are asa ceva si mi-a spus ca el le-a facut la cineva in polonia dar nu stie exact care a fost procedeul dar banuieste ca ar fi fost polishate...

atasez si eu cateva poze cu niste faruri care as vrea sa mi le fac si eu dar inca nu am gasit solutia... :D

post-46846-0-42611600-1288987407_thumb.j

post-46846-0-20795200-1288987604_thumb.j

Modificat de bogdan.tuta
Link către comentariu

Solutia sa scapi de striatiile alea e sa polishezi sticla cu un pad de pasla si oxid de ceriu. Nu e usor, dar o sa functioneze.

Link către comentariu

Hai apuca-te de treaba. Daca iti ies asa, tot respectul. Incearca sa procedezi la fel si sa stergi doar centrul.

Link către comentariu

cu prima ocazie cand am timp ma si apuc dar va trebui sa caut oxidul de cieriu... ;)

Link către comentariu

Uite eu am luat de aici O sa iti vina in cutia postala in plic intr-o saptamana si nu platesti niciun fel de taxe in plus. Si e de foarte buna calitate. Eu am folosit pentru polisharea proiectoarelor de ceata.

Link către comentariu

da...am vazut un topic te-al tau pe un alt site referitor la asa ceva :D

iti dai seama ca in noaptea asta ma documentez de numa ;)

Modificat de bogdan.tuta
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Arunca un ochi aici :vaidecapulmeu:

@ikks

dragul nostru coleg, itzi faci reclama pe forum? nu te supara dar nu mi se pare corect!

zilele trecute am incercat un set de jante...cam mari cei drept ( 17" 225/45/17)...si am ajuns la concluzia ca nu merg la mine pe masina.

aveam eu o banuiala ca o sa bata in telescoape dar jantele au fost pe un Logan si ma gandeam ca totusi as avea o sansa...

fonduri pt o suspensie sport nu sunt in momentul de fata asa ca am renuntat la idea de jante mari si am si gasit niste jante mai old school pe 15"

@bogdan.tuta

Bogdane, cu niste distantiere ai putea sa-ti montezi si roti pe 17" ca nu ti-ar atinge in telescoape.

Bafta si felicitari pentru masina!

unde gasim si noi asa ceva?!

post-53150-1288169519_thumb.jpg

masina asta am gasit-o pe mobile.de, parerea mea e ca arata foarte OK

post-53150-1288169565_thumb.jpg

post-53150-1288169576_thumb.jpg

si ce mai are masinuta asta rosie, cred ca imi trebuie si mie, dar, la vara doar, undeva prin luna iunie, cand dispun de buget, e chestia care o vrei si tu pe MRG :icon_thumright:

post-53150-1288169647_thumb.jpg

post-53150-1288169657_thumb.jpg

iar asta, costa 300RON, MFA!

post-53150-1288169684_thumb.jpg

@Balta

Salve Balta dar ultiam poza este un bord de passat b4.

Modificat de Sorin Paul
Link către comentariu

@Sorin Paul, imi permit sa te contrazic! este bordul masinii de culoare rosie! :) e de B3 toata ziua, B4 are grilele de ventilatie mai rotunde, ace subtiri la ceasuri, butoane subtiri, bucata de plastic de la cluster e formata de fapt din doua bucati la B4, ori la asta se vede clar ca e dintr-o bucata!

In cartea tehnica a masinii mele, e o poza cu un bord asemanator, doar ca ala are doar AC in loc de climatronic!

Link către comentariu

pai ultima poza este cu niste ceasuri cu MFA...care se gasesc si pe B3...si pe B4...

iar daca este vorba de interiorul masini din penultima poza...are dreptate Balta

este un bord de B3 din cauza ca rama ceasurilor este separata de consola centrala cea cu casetofonul si butoanele

iar la B4 este dintr-o bucata... ;)

Modificat de bogdan.tuta
Link către comentariu
  • 1 month later...

incepand de azi sa prelungit ITP-ul la masina mea...pana prin 2012 dec... ;)

dar inainte sa merg la ITP am cam alergat in stanga si in dreapta sa imi pun masina la punct...cat de cat

dupa un mic incident in care am reusit sa rup un cap de planetara m-am decis sa schimb si ale piese mai marunte daca tot am fost cu masina in service..

micile interventii au fost:

- cap planetara nou

- pivoti noi

- flanse telescoape fata noi

- burdufii caseta de directe

- reglaj unghi de fuga

- aerisire sistem de franare

- 2 anvelope de iarna (pt ca am facut pana pe ambele rotii fata)

- sonda temperatura noua

astea au fost doar o parte din lucrurile care trebuiau schimbate

in curand probabil sa sa fie schimbata si suspensia, distributia si incet incet o sa apara si micile accesorii cum ar fi cotiera fata (model B4) sau jantele aliaj... ;)

Link către comentariu
  • 1 month later...

dupa cautari indelungate si diferite consultatii masina mea a primit diagnosticul...

musai trebuie o pereche de ochelari cu dioprii mai mari... :blink:

asa ca de astazi Passi a primit o pereche de ochelari marca Hella... :vwrullz:

post-46846-0-42792200-1295801480_thumb.j

post-46846-0-34601900-1295801492_thumb.j

post-46846-0-88236800-1295801508_thumb.j

post-46846-0-12259400-1295801522_thumb.j

Link către comentariu

Vreau sa ma laud ca eu am avut onoarea ca sa le vad primu :)) .Ce sa zic fara cuvinte sunt intr-o stare impecabila farurile.CA sa nu mai zic de masina foarte intretinuta .Interiorul arata ca nou....

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!