Jump to content

Passat 35i


bogdan.tuta

Postare recomandată

mersi...mersi...dar din pacatept mine eu nu am Syncro...

cred ca ai citit ceva legat de sistemul 4x4 dar nu pe masina mea... :cool:

Link către comentariu

Cu intentarea unui proces ai putea rezolva lejer problema crede-ma!Consulta un avocat cu problema asta si sunt convins ca-ti garanteaaza ca o sa castigi .Nu te lasa asa usor intimidat.

Link către comentariu
  • 1 month later...

am cam ramas in urma cu pozele... :)

sa mai modificat una alta la masina si zilele astea o sa revin cu detalii si ceva poze...

post-46846-1285775737_thumb.jpg

post-46846-1285775765_thumb.jpg

post-46846-1285775794_thumb.jpg

post-46846-1285775816_thumb.jpg

post-46846-1285775833_thumb.jpg

Link către comentariu

cu ceva vreme in urma am reusit sa gasesc si consola centrala cea care tinea casetofonul si restul butoanelor si am schimbat-o pt ca dintr-o gresala am "rezolvato" :)

asa am observat ca si rama potentiometrlor de la ventilatie era cam dusa si m-am gandit sa o schimb iar daca tot am fost la capitolul asta am reglat si cablurile...

post-46846-1286220461_thumb.jpg

post-46846-1286220473_thumb.jpg

post-46846-1286220487_thumb.jpg

post-46846-1286220501_thumb.jpg

post-46846-1286220513_thumb.jpg

post-46846-1286220530_thumb.jpg

post-46846-1286220544_thumb.jpg

post-46846-1286220557_thumb.jpg

post-46846-1286220572_thumb.jpg

post-46846-1286220590_thumb.jpg

post-46846-1286220603_thumb.jpg

Link către comentariu

am tot stat si am studiat toate site-urile posibile de internet si inca nu ma pot decide ce sa fac cu farurile...

sa le las asa cum sunt si sa pun niste bi-xenon sau sa le schimb cu niste Dectane pe negru...

dectane-swv17b-scheinwerfer-vw-passat-35i-87-93-black-13491518.jpeg

ar mai fi o varianta sa montez un kit cu lupa la farul existent dar ar trebui sa scap cumva de striiatiile din interiorul farului (de pe sticla)...si nu stiu daca merge...

post-46846-1286222567_thumb.jpg

Link către comentariu

cel de jos...cu farurile normale si cu lupa este practic un kit care se gaseste si la noi...

file_82.jpg

dar nu pot sa-mi dau seama cum a facut respectivul sa dispara striatiile de pe sticla originala... :D

cred ca o sa incerc pe niste faruri mai vechi sa le polishez pe interior si cine stie poate o sa iasa ceva....

Link către comentariu

am auzit ca geamul farului se poate face din plexiglas, dupa sticla originala ca matrita. sau, mai muncitoresc, iei smirghelul si freci geamul pana te iau draci si ies striatiile.

Modificat de ikks
Link către comentariu

Buna treaba cu schimbarea plasticului de la consola..stau acum in linie frumos toate .Cat despre faruri,as da orice sa-mi gasesc ceva cu lupa ,dar pe b4 nu este decat cu evil eye si nu-mi place.Pe b3 din cate stiu sunt aftermarket cu lupa,ar merita din plin o lupa.Ma gandesc si eu tot mai serios sa caut un kit de lupe si sa le montez .Tu pe unde ai dat de acest kit de lupe?

Link către comentariu
am auzit ca geamul farului se poate face din plexiglas, dupa sticla originala ca matrita. sau, mai muncitoresc, iei smirghelul si freci geamul pana te iau draci si ies striatiile.

referitor la plexiglas am gasit un anunt pe 4tuning cu un tip care practic su asa ceva se ocupa dar specifica clar ca sunt mai mult de design pt ca daca mergi foarte mult cu luminile aprinse sunt sanse sa se deformeze si practic sa se topeasca din cauza caldurii...

Farurii Plexiglas

iar cat depre treaba muncitoreasca...cred ca asa am sa fac....ma bag cu niste smirghel incepand de la granulatie de 600 pana la cea de 2000....si poate...poate iese ceva... :blink:

Buna treaba cu schimbarea plasticului de la consola..stau acum in linie frumos toate .Cat despre faruri,as da orice sa-mi gasesc ceva cu lupa ,dar pe b4 nu este decat cu evil eye si nu-mi place.Pe b3 din cate stiu sunt aftermarket cu lupa,ar merita din plin o lupa.Ma gandesc si eu tot mai serios sa caut un kit de lupe si sa le montez .Tu pe unde ai dat de acest kit de lupe?

pai B3-ul are si de fabrica faruri cu lupa pt faza scurta si sunt cele de pe versiunea VR6 sau GT din 88-93...

30ws40l.jpg

iar pt tine Mabial...daca chiar vrei sa faci ceva referitor la farurii poti sa faci exact cum a facut tipul ce l-am mentionat mai sus cu plexiglas-ul...niste farurii de B4 custom

post-46846-1286381674_thumb.jpg

post-46846-1286381685_thumb.jpg

Link către comentariu

Acuma cand vad pozele imi aduc aminte de modelele vr6 ,uitasem de ele.Merita sa-ti cauti modelul ala .Cat despre cele de b4 ale acelui tip ,mie nu-mi plac ,dar e oricum treaba migaloasa ,am luat legatura cu el doar ca mie altceva imi trebuie.Multumesc pe aceasta cale .

Link către comentariu

B89WRC ..asta era username-ul sau! el dezmembra ceva VR6...cu faruri de genul si interior de piele neagra! ba si clima avea masina pe ea cred, daca stau sa ma gandesc bine! Eu l-am gasit pe google, apoi am dat de el si aici!

Link către comentariu

cu tipul din bucuresti (B89WRC) am vorbit de mult cu el...si farurile le-a vandut cu multa vreme in urma...

pe mine sincer ma bate gandul sa incerc totusi sa scap de striiatiile alea de pe sticla farurilor existente...si cine stie...poate poate reusesc sa imi pun un kit cu lupa...

intre timp sa schimbat filtrul de aer....

si am cumparat cateva bucshe, o garnitura de admisie, burdufi de la caseta de directie...

probabil in una din zile o sa urmeze si schimbarea lor dar mai astept sa mai cumpar cate una alta si pe urma ma apuc de treaba... ;)

post-46846-1286549612_thumb.jpg

post-46846-1286549632_thumb.jpg

post-46846-1286549654_thumb.jpg

post-46846-1286549672_thumb.jpg

post-46846-1286549698_thumb.jpg

post-46846-1286549720_thumb.jpg

post-46846-1286549735_thumb.jpg

Link către comentariu

Tre sa ii faci cinste lui ikks. Daca ajungi sa le iei pe acelea la pretul ala, te-ai scos :vaidecapulmeu:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

da...stiu oferta...am vorbit personal cu el...

sunt farurile de pe un VR6...sau mai bine zis fostul Passat a lui Bogdy din SM...

ideea este ca mi se pare ca cere mult prea mult...

Link către comentariu

de ex am gasit la cineva sa imi aduca Dectane pe negru la 160 eur...

iar daca as incepe sa face celalalt model...cu farurile stok si lupa singura investitiie ar fi lupele pt ca am un set de faruri de rezerva primite moka pe care pot face lejer experimente.... :vaidecapulmeu:

iar pe cele care le vinde Sergiu nu cred ca as fi dispus sa dau mai mult de 300 ron mai ales ca are si ceva defect pe care nu il specifica in anunt... :rolleyes:

Link către comentariu

Atunci ia dectanele pe negru,daca nu ai bani de cele de vr si nu mai modifici faruri si alea alea.

Circoloco ,dectanele nu au nici angel nici devil :vaidecapulmeu:..este o poza pusa de el saptamana trecuta.

Revin din nou..am gresit ,credeam ca dectanele au lupa :rolleyes:..atunci mai bine cumperi un set de lupe si le adaptezi.

Modificat de mabial
Link către comentariu

nu-mi dau seama din poza.Eu asa stiam ca e ''cu'' ,dar uitandu-ma atent in poza mi s-a parut ca nu e si mi-a fost lene sa ma documentez.

Link către comentariu

mie personal nu imi place astea de la "dectane" . Niic cele hella nu ma incanta sincer, cel mai "misto" ar fi daca ai gasi undeva sticla fara striatii si sa ii pui un kit de lupe :D ASta caut si eu pentru RED_ul meu dar..cam greutz de gasit :eek:

Link către comentariu

ma bucur ca esti de aceias pare cu mine Luci :))

referitor la sticla fara striatii nu cred ca se gasesc de cumparata asa ceva

o sa incep sa polishez niste sticle originale sa vad daca se poate face sticla clara...

nu ma costa nimic sa incerc... :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!