Jump to content

Lucrari la caroserie


MK16V
 Share

Postare recomandată

undertacher2001

Suna bine dupa descriere ,dar sa ne spuna cineva care a folosit asa ceva(Rostisol)sau ceva asemanator cat este de eficient.Daca baietii care voiau sa comande Kelfos sau razgandit este o alternativa buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cypor

    8

  • ValiB

    7

  • undertacher2001

    6

  • knox

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

pana una alta am luat 1l de evipass de la Sellgros, o sa vad daca e ceva de capul lui, daca nu urmatorul este un produs de la NIGRIN care se gaseste la Praktiker da e cam scump, vreo 32 lei 200ml.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristianionut

hai salut,am folosit protecta 3 in 1 de mai multe ori pe parcursul a 3 ani de zile .....

efectul acelei vopseli este similar cu un multifunctional care face mai multe functii cu parametri medii ca rezultat.Daca vrei ceva de top folosesti pe rand produse dedicate.

Adica pleci de la curatare mecanica, feruginol, apoi degresare, grund, putin smirghel, vopsea, lac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Deci

pana la urma ce produs ati folosit si care e mai bun?

ma tenteaza si pe mine Rostisol

am ceva puncte de rugina la golf si vreau sa le tratez

toate cele bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
undertacher2001

Haideti ca vine primavara imediat si poate vreti sa luam ceva impreuna daca este scump,impotriva ruginii .Care ,ce ati mai folosit impotriva ruginii(Rostisol,Kelfos),ce rezultate ati avut,dar pentru antifonare,curatare (sub masina,arcade).Mai spunea cineva de un spray cu zinc sau nu stiu ce??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,fratilor am si eu o intrebare la voi.Puteti sa-mi spuneti si mie cum se numeste bucata aia de plastic sau metal ceo fi care vine prinsa prin interiorul aripei,si care are niste cleme ,unde vine fixata bara din fata la golf 4.Deci bara in afara de suruburile cu care este prinsa,si in afara de contraripile de noroi,mai vine prinsa in niste cleme care sint montate pe interiorul aripei.In acest fel bara vine lipita practic pe aripa fara sa se vada distanta intre ele.Adica intre bara si aripa.Am inteles ca este o parte componenta a aripei si poate fi prinsa prin int aripei cu niste suruburi.Nu am poze sa pun dar p[oate cineva a inteles si stie la ce ma refer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca ai gresit putin aria, aici este mk1 mk2, cauta info la aria de golf 4 pentru golf 4.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

Si eu ma gandeam ca cuiva i s-a deschis curiozitatea asupra lucrarilor la caroserie,pentru ca mie sincer ca anul acesta nu mi-a aparut niciodata atata rugina .Cum o indepartez ,cu ce tratez problema(produse),ce fac sa nu mai apara prea curand,solutii ca inebunesc cand vad atata rugina din cauza sarurilor de pe soselele noastre nenorocite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
undertacher2001

Haideti fratilor ,nu ma lasati asa .Ce spuneti de solutiile astea kelfos,melfos ,etc.Care le-ati folosit??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si la mine au aparut cateva puncte de rugina pe canturi, cred ca o sa le dau cu smirgher fin, ceva pentru rugina si cu carioca daia cu vopsea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
undertacher2001

Dupa pozele postate pe topicul''O poza daca se poate'' de la diastanta,iata si necazurile cu care ma confrunt dupa aceasta iarna .Dupa ce in 2007 am facut o reparatie capitala la tablarie aprox. 3000 lei ,acum rugina domneste pe masina mea,asa cum se vede si in poze.M-am hotarat ca anul acesta sa rectific cum stiu eu si voi mai bine aceste probleme cu rugina.

Astept cele mai bune indicatii de la voi, cei mai profesionisti, pentru a remedia problemele cu rugina din poze:etape,materiale,etc .In afara de ce se vede in poze trebuie sa va mai spun ca pragul din partea soferului ,fata,nu a mai rezistat greutatii masinii atunci cand am schimbat rotile de vara si s-a infundat.Trist dar trebuie sa luam masuri.

post-13310-0-24889600-1304014596_thumb.j

post-13310-0-98738400-1304014649_thumb.j

post-13310-0-22195500-1304014706_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!