Jump to content

Lucrari la caroserie


MK16V
 Share

Postare recomandată

o sa-i mai tatonez pe cei care aduc , ca poate aduc mai repede. daca suntem mai multi luam mai multe. dar vedem cati o sa fim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cypor

    8

  • ValiB

    7

  • undertacher2001

    6

  • knox

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 litru as lua si eu sau 2 daca ramane in plus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru Cypor: Cati litri de solutie magica ai folosit la masinuta ta?

Totusi puneti-ma si pe mine la socoteala cu 2 Litri.

Cred ca am facut de 2 bidoane :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 litru iti ajunge la toata masina, suflat sau pensulat pentru interior si exterior. Pensulat acopera si mai mult. Dar cu pensulatul contaminezi solutia deci tota solutia in care ai bagat pensula o si dai atunci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine a initiat lista cu KELFOS sa dea un semn de viata ,adica ValiB,colega ne-ai lasat balta ? :))

sau ti-ai rezolvat problema si nu-ti mai pasa de ce ai scris

Modificat de CATALINRX25
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cataline...nu au acum ...sa se mai incalzeasca si daca luam, te anuntam :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK,vine vremea buna si cred ca majoritatea acum se vor apuca de treaba si vor avea nevoie de materiale :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK,vine vremea buna si cred ca majoritatea acum se vor apuca de treaba si vor avea nevoie de materiale :D

mie mi-au spus ca prin aprilie aduc. puteti sa verificati si voi, poate cine stie, s-au schimbat lucrurile, gasiti linkul site-ului cautati la contact

http://www.maergroup.com/mg/MaerIE/Maer%20...port-Export.htm

Modificat de ValiB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vali ,tu esti esti responsabil ,vrei sa dai inapoi ? :)

hai sa facem lista pentru Aprilie :D

Modificat de CATALINRX25
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vali ,tu esti esti responsabil ,vrei sa dai inapoi ? :offtopic:

hai sa facem lista pentru Aprilie ;)

nu dau inapoi , cand o sa primesc raspuns afirmativ o sa anunt aici. oricum eu sunt cel mai nerabdator, ca stau cu masina fara motor si nu pot sa avansez prea mult in lucru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am vb astazi cu reprezentantii firmei, si mi s-au parut cam neseriosi. acum termenul este la sf lunii aprilie. Prin urmare eu nu mai pot sa astept. Oricum, cand vor aduce o sa vreau sa-mi iau si va anunt sa vad daca mai este cineva interesant.

Pana atunci eu ma voi indrepta spre LOCTITE 7505 de la Henkel, mai scump, in jur de 27.5 ron pret de retail / 90 ml.

http://www.badi.ro/site/index.php?main_pag...roducts_id=1805

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De Protecta 3 in 1 a auzit cineva?

De curand am aflat despre acest email si din cate am citit e bunicel.

Zilele astea voi da o fuga la magazine sa cumpar un flacon si sa-l probez pe o ruginitura.

http://www.policolor.ro/pdf/ro/protecta.pdf fisa tehnica o gasiti aici.

Succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De Protecta 3 in 1 a auzit cineva?

De curand am aflat despre acest email si din cate am citit e bunicel.

Zilele astea voi da o fuga la magazine sa cumpar un flacon si sa-l probez pe o ruginitura.

http://www.policolor.ro/pdf/ro/protecta.pdf fisa tehnica o gasiti aici.

Succes

am citi pe un forum de la noi, parca ceva pe masini retro, era un tip care folosea acest produs de ceva timp si era multumit. da pe google search si vezi ce gasesti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit cam tot ce era de gasit pe google despre Protecta , inclusiv pe un forum de 4x4 si toti cei ce au folosit (s-au cel putin majoritatea) au fost multumiti.

Ramane doar sa vad cu ochii mei cum sta treaba cu emailul.

Va anunt de indata ce-l folosesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dap...ascultati-l pe om ca are dreptate...

Nu am gasit Protecta pe unde am umblat (nu e problema , mai caut) in schimb am luat sonax...e foarte bun si la fel de scump. Din pacate nu renteaza din cauza pretului.

Kelfosul e mai ieftin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci vreau sa ma apuc de recarosare in curand , sa imi spuna si mie cine a mai facut asta sau cine stie ce implica ce ar trebui sa fac intai , sa vopsesc lolasul motorului sau nu? , am o gaura in spate pe fusta de cam 3 cm rugina ma gandeam sa tai bucata aia la dalta si apoi sa bag fibra , o fi bine ? ca nu vreau sa pun aparatu pe ea da nici sa o las asa.

La capota am o MICA zgarietura care a compromis vopseaua , si desi io vroiam sa pastrez vopseaua ei originala capota trebui facuta , sa o fac neagra si sa termin toata prostia sau sa incerc sa o scot la culoarea masinii , ca io stiu ca nu prea iese , stiti vreun magazin care e posibil sa o scoata la nuanta?

O sa mai revin cu intrebari o data ce ma apuc serios de treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
De Protecta 3 in 1 a auzit cineva?

De curand am aflat despre acest email si din cate am citit e bunicel.

Zilele astea voi da o fuga la magazine sa cumpar un flacon si sa-l probez pe o ruginitura.

http://www.policolor.ro/pdf/ro/protecta.pdf fisa tehnica o gasiti aici.

Succes

hai salut,am folosit protecta 3 in 1 de mai multe ori pe parcursul a 3 ani de zile inclusiv pe masina.Rezultatele sunt amestecate,de ex. am dat pe o grinda de otel ruginita destul de bine, adica rugina incepuse sa faca mici cratere in metal,nu am aplicat protecta asa direct ci am curatat cu peria de sarma manual(deci nu prea bine doar cat s/a luat rugina care nu mai era ancorata prea bine pe metal),dupa asta am dat un singur strat de protecta care l/am intins cam tare.Rezultatul dupa vreo 2 ani jumate rugina nu a mai iesit decat in zonele unde startul de vopsea era atat de subtire ca se vedea practic prin el(e cam greu de explicat, dar fiindca metalul era plin de mici cratere se formase-ra varfuri pe care vopseaua nu prea le/a acoperit),daca as fi mai dat un strat probabil ca nu ar fi mai iesit rugina.

Dupa experienta cu grinda si alte fiare, in momentul cand am facut tablaria la masina am vrut sa dau 2 straturi si surpriza al doilea strat a inceput sa se increteasca si nu stiu cat de bine a aderat.am dat al doilea strat dupa intructiunile de pe eticheta care spuneau sa-l dai dupa cateva ore nu mai stiu exact cate ore oricum nu dupa uscarea finala.ulterior am aplicat al doilea strat dupa ce se uscase primul si nu am mai avut aceasta problema.

NU pot sa spun ca aceasta protecta este intradevar buna in special pt auto dar se pare ca are o aderenta buna in special pe metal ruginit ceea ce nu poate fi decat bine.

singura problema pe care o vad eu este cazul in care este prinsa umezela sub stratul de vopsea.

Poate stie cineva exact actiunea chimica a acestei vopsele, adica ea doar acopera rugina aderand la material(gen POR 15) sau exista o reactie intre ea si rugina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001
in perioada urmatoare voi face o cosmetizare a incintei motoruul, am cateva pete de rugina superficiale in locul unde este bateria, la prinderile suruburilor, etc. pentru aceasta vreau , ca dupa curatzarea mecanica a zonelor respective sa tratez cu ceva mai deosebit, asa ca am ajuns la Kelfos

http://www.maergroup.com/mg/MaerIE/Maer%20...psea.htm#KELFOS.

de asemenea detalii gasiti si pe alte forumuri si

http://vwforum.ro/index.php?showto...0848&st=320

Se vinde la bidon de 5 L si costa 42 E fara tva. Fiind prea mult pt ceea ce am eu nevoie as dori sa stiu daca mai exista si alti doritori , sa ne combinam la un bidon. produsul va reveni in stoc la furnzior la inceputul lui Aprilie, cand se va incalzi afara.

Daca exista doritori sa posteze aici : eu vreau sa opresc 1 L.

De asemenea daca cineva a folosit produsul, o parere este binevenita, cum se comporta, mai ales daca a trecut mai mult timp de cand a folosit produsul (2-3-4 ani).

As vrea sa ma bag si eu la un litru.Cand se face comanda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca tot se discuta de lucrari ale caroseriei, cine are sa-mi recomande si mie un tinichigiu bun in Bucuresti?

Am de facut niste centrari, indreptari, ceva suduri si etc.

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suna-ma si vorbim :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vopseau cu ce se poate curata usor? De dat o solutie ceva care sa o atace si sa se curete usor?

Stiti ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau Kromofag,care e mai bun de 10 ori ca decanol...

post-15430-1272984342_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!