Jump to content

Problema seat ibiza 1.4 60 CP 2001


9mm
 Share

Postare recomandată

Salut.Am sesizat ca atunci cand plec de pe loc si bag brusc piciorul in acceleratie pe LCD mi se aprinde intermitent un semnul exclamarii incadrat in 2 cercuri concentrice(ca cel care te avertizeaza ca ai frana de mana trasa dar un pic mai mic) si simultan se aude si un bip(tot intermitent).Semnalul sonor si cel vizual continua si in celelalte trepte daca continui sa accelerez si se opres numai daca o las mai moale, altfel nu.Precizez ca aceste semnale imi apar inainte sa ajung la 4000 de ture, si nu schimb vitezele la turatie mai mare de 4000 .Aveti idee ce se intampla?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e un reply pentru silviu1977 poate isi citeste si el mesajele pt ca a zis ca ma ajuta cu un manual de ibiza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu sigur daca martorul asta este acelasi ca la ibiza 2004, dar dupa cum l-ai descris tu, este martorul de la servodirectie. Mie mi s-a aprins o singura data cand urcam o panta asta iarna .... am facut porinre de pe loc si am fortat masina atunci. La fel s-a intamplat si pe vw bora : s-a aprins numai cand o fortam sa urce o panta. In ambele cazuri s-a stins imediat (dupa 2 sec). Daca faci o diagnoza cu vagcomu ar trebui sa-ti apara ceva in mod sigur. Parca am mai citit pe forum de un caz asemanator si era vorba de un senzor care trebuia inlocuit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai, poate fi defect senzorul respectiv si de aia se aprinde aiurea. Fa o verificare cu vagcomul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!